Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

Tekst piękny, poruszający ale nie ckliwy. Bardzo dobry do ogłoszeń czy zbiórek. Tylko troszkę nieprawdziwy - jak to nie jest ładna?? jest piękna, dostojna a na tym zdjęciu wręcz posągowa. Jak dla mnie to pies-marzenie. Czy okaże się lękliwa, wycofana - zobaczymy.

Najważniejsze, że zarezerwowana i za parę dni opuści to okropne miejsce w którym spędziła prawie całe swoje życie

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mari23 napisał:

Tamten był niezgodny z regulaminem, jeszcze byśmy ostrzeżenia za niego dostały ;) teraz już jest wszystko dobrze :)

Chyba nie było tak źle, skoro dało się go zapisać. Mi kilka razy nie chciało się zapisać i dostawałam komunikat, że tylko 2 linki mogą być i format taki to, a taki (nie pamiętam jaki)Zapisało dopiero jak usunęłam nadprogramowy link.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, idzie ku dobremu. Męczący kaszel jest coraz mniejszy. Tyle tylko, że wieczorem padam już o 19.00 albo wcześniej i rano nie mogę się zwlec z łóżka i dzień staje się za krótki. Natomiast strasznie mi się chce pić. Woda jeszcze bardziej wysusza a woda z cytryną znowu za kwaśna. Kompot za słodki i tylko gazowana mi wchodzi i ew. herbata z mięty z miodem. 

Serdecznie dziękuję, że jesteście u suni    kwiat-ruchomy-obrazek-0159.gif

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, kiyoshi napisał:

Piękna, dostojna biała, jak dla mne ATMA...(Atma znaczy dusza) !

Zapisałam i to jest piękne imię i piękny opis na bazarku imiennym suni. Dziękuję.

 

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Muszę to napisać bo mnie to męczy :) ale o ile samo określenie Biała Dama jest ładne i dostojne to mnie mieszkającej w Krakowie Biała Dama kojarzy się z prześmiewającą przechodniów postacią.

1517999064_bialdamam.jpg

Biała Dama.jpg

Nie martw się, sunia na razie nie ma zgłoszonego imienia Biała Dama.

Faktycznie jak miała by się kojarzyć z tą damą na zdjęciu, to kiepska by to była reklama suni. Jeszcze by jej się udzielił charakter tej Białej Damy z Krakowa:):):)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, maarit napisał:

Czy ktoś potrafi i może podziałać coś na FB? Ktoś sugerował nawet zbiórkę... Upisałam tekst, czy dobry? Nie wiem... mari twierdzi, że płacze... Gdyby wrzucić to zdjęcie:

BIAŁA.jpg
 

Biała. Tak ją roboczo nazwali. Nie ma nic, nawet imienia. Po prostu jest biała…

Nie jest ładna, ani rasowa, ani młoda. Jest już starsza, zaniedbana i upokorzona. Dostała dożywocie. Od lat tkwi w schronisku, bo nikt jej nie chce. Po co komu stary pies…

Razem z nią wyrok odsiadywała jej córka. Tamta dostała szansę, a Biała straciła jedyną znaną jej istotę. Przez te wszystkie lata patrzy jak inne psy wychodzą, a ona siedzi dalej. Czuje, że coś jest nie tak, ale na nic nie ma wpływu.

Ktoś zobaczył te smutne oczy, chce pomóc, ale nie ma możliwości zabrania jej do siebie. Padła propozycja: hotel. 

Mówią, że pieniądze szczęścia nie dają. To prawda, ale dla Białej są jedyną przepustką do wolności. Zebraliśmy już część deklaracji stałych, ale sporo brakuje.

Jeżeli możesz pomóc, to pomóż… jakkolwiek. Udostępnij, pokaż ją znajomym, rodzinie, zadeklaruj wpłatę… Bez Twojej pomocy jej nie wyciągniemy. Sami nie damy rady.

Jeśli jakimś cudem uda się zebrać fundusze to Biała odzyska w końcu swoją godność, ukrytą teraz pod brudnym, sfilcowanym futrem.

Niektórzy mówią, że jest „adopcyjna”, Kto wie? Możliwe… W schronisku na pewno szansy na dom nie znajdzie. Odejdzie samotna,  bez imienia, bez godności… „Ta biała”.

Maarit , przepiekny poruszający tekst do zamieszczenia na FB i zrzutce. serce-ruchomy-obrazek-0861.gif

Nie jestem biegła w FB i mam profil ale nie mam znajomych. dzisiejszy dzień poświęcę więc najpierw na rozpoznanie FB. Postaram się umieścić post o Białej w tych stronach, na których można. 

Uzgodniłam z Tolą, że można podawać konto Fundacji ZEA, a potem ZEA z tych zbiórek będzie dopłacać do hoteliku czy np. weta. Tak więc dopiszę:

Wpłać chociaż grosik, daj Białej nowe życie:

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

ul. Kilińskiego 5
22 - 400 Zamość

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
BGŻ S.A. O/Zamość

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Onaa napisał:

Muszę to napisać bo mnie to męczy :) ale o ile samo określenie Biała Dama jest ładne i dostojne to mnie mieszkającej w Krakowie Biała Dama kojarzy się z prześmiewającą przechodniów postacią.

1517999064_bialdamam.jpg

Biała Dama.jpg

 

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Nie martw się, sunia na razie nie ma zgłoszonego imienia Biała Dama.

Faktycznie jak miała by się kojarzyć z tą damą na zdjęciu, to kiepska by to była reklama suni. Jeszcze by jej się udzielił charakter tej Białej Damy z Krakowa:):):)

Reniu, jak wiesz,  też jestem z Krakowa, ale Biała Dama zupełnie nie kojarzy mi się z tą postacią z okolic Rynku krakowskiego, która to postać z resztą od dawna już się tam nie pokazuje.  Osoba występująca w białych szatach zapożyczyła pomysł z literatury.

Biała dama to duch kobiety w białym stroju ukazujący się według legend w niektórych zamkach i pałacach. Legendy o białych damach opowiadają najczęściej o kobietach z wysokich rodów, które zginęły śmiercią tragiczną i jako zjawy błąkają się po komnatach. Biały kolor ich szat może symbolizować niewinność lub żałobę.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

 

Reniu, jak wiesz,  też jestem z Krakowa, ale Biała Dama zupełnie nie kojarzy mi się z tą postacią z okolic Rynku krakowskiego, która to postać z resztą od dawna już się tam nie pokazuje.  Osoba występująca w białych szatach zapożyczyła pomysł z literatury.

Biała dama to duch kobiety w białym stroju ukazujący się według legend w niektórych zamkach i pałacach. Legendy o białych damach opowiadają najczęściej o kobietach z wysokich rodów, które zginęły śmiercią tragiczną i jako zjawy błąkają się po komnatach. Biały kolor ich szat może symbolizować niewinność lub żałobę.

Ha, ha to by było jakby nasza Biała zaczęła po nocach straszyć kierownika schroniska:):):)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, teresaa118 napisał:

zapisze watek, ja na swojej stronie oglosilam Biala, zobaczymy co z tego wyniknie. Udosstepniajcie !https://www.facebook.com/profile.php?id=100010529805491

Udostępniłam, ale nie ma ta numeru konta do wpłat więc nawet gdyby ktoś chciał wpłacić to nie wie gdzie. Dobrze byłoby gdybyś skopiowała nr konta Fundacji ZEA w pierwszym poście pod zdjęciem suni.

Ja w swoim udostępnieniu dopisałam.

Czy Tola podała, co pisać w tytule przelewu?

 

Ja napisałam

Fundacja ZEA udostępniła konto do wpłat dla suni:
 
Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA
ul. Kilińskiego 5
22 - 400 Zamość
Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
 
W tytule przelewu proszę pisać - dla Białej.
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, elik napisał:

Udostępniłam, ale nie ma ta numeru konta do wpłat więc nawet gdyby ktoś chciał wpłacić to nie wie gdzie. Dobrze byłoby gdybyś skopiowała nr konta Fundacji ZEA w pierwszym poście pod zdjęciem suni.

Ja w swoim udostępnieniu dopisałam.

Czy Tola podała, co pisać w tytule przelewu?

 

Ja napisałam

Fundacja ZEA udostępniła konto do wpłat dla suni:
 
Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA
ul. Kilińskiego 5
22 - 400 Zamość
Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
 
W tytule przelewu proszę pisać - dla Białej.

Masz rację, właśnie tak z Tolą uzgodniła, konto ZEA i tytuł przelewu dla Białej ZPP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...