Jump to content
Dogomania

Bonus,kolejny zamojszczak opuszcza schronisko i wyrusza by pożyć godniej do Kikou. Bardzo prosi o wsparcie na utrzymanie ma 370 zł deklaracji! Potrzebuje 450 zł !!


Recommended Posts

Przepraszam za idiotyczny poprzedni wpis

ale

to jest pies, który potrafi i chce zabić.

SŁABSZEGO!

Dajcie go do mnie, będzie mi szczury i myszy tępił, o ile się pokażą.

Dalej przepraszam, szok. Zadzwonię, Ewa, pogadać.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.06.2022 o 19:40, rozi napisał:

Przepraszam za idiotyczny poprzedni wpis

ale

to jest pies, który potrafi i chce zabić.

SŁABSZEGO!

Dajcie go do mnie, będzie mi szczury i myszy tępił, o ile się pokażą.

Dalej przepraszam, szok. Zadzwonię, Ewa, pogadać.

 

Sorry, ale u Kasi to 90 %  jest słabsza od niego. Ajka, Makary i sporo, których imion nie pamiętam. Nie jest mi do śmiechu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.05.2022 o 08:13, kikou napisał:

 

Osobny wybieg nawet mam ale to smutne życie, on mimo wszystko lubi inne psy, które uważa za sobie równe, przecież nawet chętnie się bawi z innymi.

Czy  nie  ograniczanie swobody Bonusa na wybiegu jest ważniejsze od życia innych zwierzaków?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.05.2022 o 15:41, Aska7 napisał:

😭😭😭

Przyznam szczerze, że to dla mnie jest straszne. Nic nie będę pisać, bo nakręcanie się nie jest potrzebne, ale bardzo mi żal kici, bardzo.

I Bubuczka - na początku i kolejnego staruszka ( złapał go za czaszkę) i kolejnego staruszka (Kioku jednak zdążyła). I teraz kotka. Wcześniej też kotka gonił ale nie zdążył. Dużo tego się nazbierało. Nie wiem jak inne psy ale ja (gdybym była na ich miejscu) żyłabym w strachu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.06.2022 o 13:54, rozi napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, że on robi, co chce? Wychodzi sobie kiedy chce?

Nie, Bonus mieszka zupelnie osobno. W domu ale oddzielony od innych psów. Kiedy chce wyjść staje pod bramką w kuchni. Wtedy przynoszę inne pieski z podwórka, jesli na nim są ponieważ te inne mają nieograniczony dostęp do wyjścia. Zamykam je w domu, na wybiegu zostaje wtedy on ew. Franek, Merlin i Makuś jeżeli akurat chcą tam być. Są to duże pieski, które nie są zagrożone przez Bonusa. On sam pomimo swoich wad jest niezwykle grzeczy i mądry. Kiedy ma dość sam ustawia się pod bramką do kuchni od strony podwórka i sygnalizuje że chce iść do siebie. Tak więc od śmierci Bubuczka małe psy nie mają z nim kontaktu. Kotka niestety była wolnożyjąca, nie zamykałam jej w domu. Wchodziła kiedy chciała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.06.2022 o 22:29, uxmal napisał:

I Bubuczka - na początku i kolejnego staruszka ( złapał go za czaszkę) i kolejnego staruszka (Kioku jednak zdążyła). I teraz kotka. Wcześniej też kotka gonił ale nie zdążył. Dużo tego się nazbierało. Nie wiem jak inne psy ale ja (gdybym była na ich miejscu) żyłabym w strachu.

Małe psy nie żyją w strachu, nie mają kontaktu z Bonusem

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.06.2022 o 16:57, Poker napisał:

Czy  nie  ograniczanie swobody Bonusa na wybiegu jest ważniejsze od życia innych zwierzaków?

Wychodzi osobno, tylko z dużymi psami ewentualnie, dla których nie stanowi zagrożenia

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.06.2022 o 20:06, Aska7 napisał:

Sorry, ale u Kasi to 90 %  jest słabsza od niego. Ajka, Makary i sporo, których imion nie pamiętam. Nie jest mi do śmiechu.

Makuś nie jest zagrożony, to niezwykle łagodny staruszek ale jest duży, dużo większy od Bonusa i Bonus jak czasem trafi na niego (obaj nie widzą) odchodzi pokornie. 

Reszta pieskow mieszka i wychodzi osobno. 

Link to comment
Share on other sites

 

Nigdy nie wiemy co w psie siedzi, dopóki go nie poznamy. Kiedy Bonus był w schronisku wszystkim nam było go żal, braliśmy go za bezbronnego staruszka.

Okazało się, że taki nie jest , więc co - złożyć reklamację? zwrócić go? uśpić ?

Bardzo mi żal Bubuczka i kotki Juli, ale Bonus nie rozumie krzywdy jaką wyrządził i nie ma co się nad nim pastwić.

Zawsze tak jest - z ludźmi również - dopiero po fakcie wiemy jaki kto jest. Wypadki i sytuacje których nie da się przewidzieć zdarzają się wszędzie, ale jestem pewna że Kikou robi wszystko co tylko można by ich uniknąć, ale czasem po prostu się nie da.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2022 o 08:19, limonka80 napisał:

 

Nigdy nie wiemy co w psie siedzi, dopóki go nie poznamy. Kiedy Bonus był w schronisku wszystkim nam było go żal, braliśmy go za bezbronnego staruszka.

Okazało się, że taki nie jest , więc co - złożyć reklamację? zwrócić go? uśpić ?

Bardzo mi żal Bubuczka i kotki Juli, ale Bonus nie rozumie krzywdy jaką wyrządził i nie ma co się nad nim pastwić.

Zawsze tak jest - z ludźmi również - dopiero po fakcie wiemy jaki kto jest. Wypadki i sytuacje których nie da się przewidzieć zdarzają się wszędzie, ale jestem pewna że Kikou robi wszystko co tylko można by ich uniknąć, ale czasem po prostu się nie da.

Myślę dokładnie tak samo.     

Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję sytuacji z Bonusem. I Kikou i Ewie. Chce się pomóc psu, on niczemu nie jest winien, a z drugiej strony tak bardzo żal tych, które przez niego ucierpiały. Na pewno wszystkie te środki ostrożności, które wprowadziła Kikou pomogą żyć spokojnie i Bonusowi i innym domownikom. Osobiście cieszę się, że Makarego Bonus obchodzi z respektem. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bym go jednak dała na oddzielny wybieg, żeby maluchy miały swobodę, jak dawniej, a nie łaziły tylko wtedy, kiedy Bonus "ma dość" i akurat woli być w domu.

Kaganiec niewiele zmieni. Staruszek może stracić życie od uderzenia też.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam szczerze, że rzadko zdarza mi się nie wiedzieć co powiedzieć. Teraz mam w głowie taką kołomyję myśli. Miesza się we mnie ich tyle... Najwięcej jest  potwornego żalu z powodu tych tych zabitych, poranionych. Jest też złość, że myślałam, że ratujemy starego, biednego psiaczka, któremu w schronisku jest bardzo źle, a tu okazuje się, że Bonus doskonale sobie radzi i pewnie radził też sobie w schronisku. W tym wszystkim jest też współczucie dla Bonusa, bo warunki życia, brak wychowania kiedyś doprowadziły go do tego stanu. Martwię się bardzo o nich wszystkich - inne psy, Bonusa, Kikou... 

Są chwile, że jestem wściekła, a potem podłamana, zrezygnowana. Mam chęć odpuścić sobie pomaganie na odległość jeśli nie znam psa, żeby uniknąć takich sytuacji.

Rozmawiałyśmy o tym dużo z Ellig i nie bardzo wiemy co zrobić. Bonus do schroniska nie może wrócić, bo z tą wiedzą, którą o nim mamy trafiłby pewnie tak jak Zew do zamkniętej klitki bez możliwości wychodzenia na zewnątrz. Nikt go też nie przyjmie do hotelu wiedząc, co potrafi zrobić. Pozostaje mieć nadzieję, że odizolowany od małych psów Bonus nigdy więcej nie będzie miał możliwości zrobienia komuś krzywdy.

Bo prawda jest niestety taka, że jeśli nie będzie mógł zostać u Kikou, to on kwalifikuje się do uśpienia. Jeśli będę to musiała to zrobić, zakończę pomaganie psom. 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ewa Marta, prędzej mój Amik nadawałby się do uśpienia niż Bonus. Bonus chyba nie atakuje ludzi (choć nie pamiętam jaki ma stosunek do mężczyzn), a polowanie na mniejsze, słabsze zwierzęta jest... dość naturalne. Powtórzę się, mój 7kg pies też zagraża kotom (również tym większym od siebie), dzikim zwierzętom i tym mniejszym od niego, z wyłączeniem jedynie psów (choć z tymi małymi bawić się nie potrafi, jest brutalem w zabawie). Aczkolwiek rozumiem też ból i ciężar, który leży na Twoim i Ellig sercu (sama też już odpuściłam sobie branie odpowiedzialnosci za psy, których nie poznałam: Mimi, Amik, Łatka kosztowali mnie sporo stresu). Ciężka sytuacja, Kikou ma bardzo trudne i stresujące zadanie. Dlatego też mimo wszystko ogłaszam Bonuska, może uda się znaleźć dom, gdzie będzie jedynakiem. Jakby co, mam rabat 50% na promowanie na olx.

Ściskam, trzymajcie się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2022 o 12:08, Tyśka) napisał:

. Bonus chyba nie atakuje ludzi (choć nie pamiętam jaki ma stosunek do mężczyzn), [...], może uda się znaleźć dom, gdzie będzie jedynakiem.

 

Dnia 4.02.2022 o 08:10, kikou napisał:

To jest wymarzony psiak dla skwaszonej starej panny, która nie cierpi mężczyzn, dzieci i innych zwierzaków. 😜🤣

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2022 o 12:08, Tyśka) napisał:

 Dlatego też mimo wszystko ogłaszam Bonuska, może uda się znaleźć dom, gdzie będzie jedynakiem. Jakby co, mam rabat 50% na promowanie na olx.

 

Tysiu podeślij mi numer konta i kwotę, opłacę Bonusowi promowanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...