Jump to content
Dogomania

Bonus,kolejny zamojszczak opuszcza schronisko i wyrusza by pożyć godniej do Kikou. Bardzo prosi o wsparcie na utrzymanie ma 370 zł deklaracji! Potrzebuje 450 zł !!


Recommended Posts

Wiadomości o Bonusiku nie było z powodu natloku innych pieskowych spraw. Operacji Dunia, i ooeracji Timusia. 

Bonusik ma się dobrze. Ostatecznie chodzi do kojca tylko na czas mojej pracy i posilki czyli max 4 godziny dziennie w dni robocze. Pozostaly czas jestem z pieskami i mam go na oku. W międzyczasie pieski "zaczepiacze" nauczyły się że Bonusika należy omijac z daleka, a on sam nie atakuje, nie szuka zwady.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To jest w ogóle bardzo inteligentny pies, codziennie eksploruje nowe obszary. Odkrył schody, przez kilka tygodni nie zwracal na nie uwagi, tylko dwa inne pieski sa w stanie wejść po schodach na gore. Ostatnio chodzi sobie na górę, tam stoi fotel i Bonusik przeniósł się na noc, ze swojego poslanka na ten fotel, przeprowadził się. :) Nawet w dzień jak pada albo po prostu ma dość biegania na dworze to idzie sobie odpocząć na swój fotel.

On kreatywnie rozwiązuje problemy, np przy niskim płotku dotyka głową, mierzy wysokość odbija się i przeskakuje. To niebywałe dla niewidomego pieska. 

Myślę, że był bity po głowie, zawsze kiedy czlowiek się do niego zbliża na wszelki wypadek mruży oczy. Szczególnie boi się mężczyzn, na dźwięk głosu męskiego potrafi nawet położyć się na podłodze ze strachu.

mówił mi, że jakby juz miał gdzieś iść to on zdecydowanie woli do pani , a nie do pana.  ;)

 

 

 

IMG_20210528_085129.jpg

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Z bazarku Mazowszanki dla 11 psów uzbierało się 530 zł, Bonusowi  przypadło 100 zł

Proszę o fakturę za hotelowanie na taką kwotę. ( wspólną z Frankiem)

https://www.dogomania.com/forum/topic/353392-rozliczony-bazarek-spożyw

Bardzo pięknie dziękujemy! Ogarnę to po powrocie do domu. Czy Kasia ma dane do faktury?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Pięknie dziękujemy Alaskan Malamutte za wpłatę stałej deklaracji 50 zł dla Bonusa:)

Ewuniu...coś mnie tknęło dzisiaj aby zajrzeć, czy ja przypadkiem nie zalegam z czynszem dla Bonusika....wybacz proszę, ale ostatnio tyle się dzieje...

Znaleźliśmy z TZ psiaczka na poboczu drogi..w środku lasu....Już jest zaopiekowany...

To jest Tofiś

 

20210530_122455.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Znaleźliśmy z TZ psiaczka na poboczu drogi..w środku lasu....Już jest zaopiekowany...

To jest Tofiś

20210530_122455.jpg

Cudny jest, biedactwo..ech, miał szczęście, że go znaleźliście. <3

31 minut temu, kikou napisał:

Bonusik z kolegami otrzymali wspaniale przysmaki od Ewy, wszystkie pieski bardzo się cieszyły dziękujemy.

A Bonusik tak zajadał:

IMG_20210531_210441.jpg

Kochany Bonusik <3 jest szczęśliwy u Ciebie, Kasiu! 

Łzy mi kapią na wspomnienie bezradnego biedaka na środku boksu pełnego psów :(

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Ewuniu...coś mnie tknęło dzisiaj aby zajrzeć, czy ja przypadkiem nie zalegam z czynszem dla Bonusika....wybacz proszę, ale ostatnio tyle się dzieje...

Znaleźliśmy z TZ psiaczka na poboczu drogi..w środku lasu....Już jest zaopiekowany...

To jest Tofiś

 

20210530_122455.jpg

Jaki kochany pysio:( Jestem pewna, że znajdziesz mu super domek:)

14 godzin temu, Tola napisał:

A czemu faktura nie na fundację?

Oczywiście, że na Fundację:)

13 godzin temu, kikou napisał:

Bonusik z kolegami otrzymali wspaniale przysmaki od Ewy, wszystkie pieski bardzo się cieszyły dziękujemy.

A Bonusik tak zajadał:

IMG_20210531_210441.jpg

IMG_20210531_210516.jpg

IMG_20210531_210420.jpg

Bardzo się cieszę, że już dotarły. Nie będę obciążać konta Bonusa, to prezent ode mnie:)

Link to comment
Share on other sites

Kochani, okazuje się, że Bonusek to jednak dużo większy piesek, niż pozostali podopieczni, dlatego koszt jego pobytu musi wzrosnąć z 290 zł na 360 zł miesięcznie. Mamy 200 zł miesięcznych deklaracji, brakuje nam 160 zł. To dużo biorąc pod uwagę prawie zerowe szanse na adopcję. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która poratuje nas jakąkolwiek deklaracją dla niego? 

Link to comment
Share on other sites

  • Ewa Marta changed the title to Bonus,kolejny zamojszczak opuszcza schronisko i wyrusza by pożyć godniej do Kikou. Bardzo prosi o wsparcie na utrzymanie ma tylko 200zł deklaracji! Potrzebuje 360 zł!!!
5 godzin temu, agat21 napisał:

Wspaniałe z jednej strony wieści o Bonusie - cudowny pies :) A z drugiej smutne o tych refleksjach na temat jego wcześniejszych przeżyć.. 

Ewo, tak mi przykro, że nie mogę na razie dać stałej deklaracji dla Bonusa. :/ 

Kochana, Ty masz swoje psiaki na utrzymaniu, rozumiem. Ważne, że jesteś tu z nami.

Ja ostatnio nie wyrabiam się czasowo z niczym, rzadko zaglądam. Dzisiaj pożegnałam psa mojej Przyjaciółki. Kulfon ponad 15-letni, 40 kg molos umarł o 8 rano. Byliśmy przy nim w nocy wszyscy, cała spacerowa zaprzyjaźniona grupa ludzi. Kulfik leżał między nami spokojnie, co jakiś czas liznął kogoś, bo ludzi kochał ponad wszystko. To był najlepszy Przyjaciel mojego nieżyjącego od 4,5 roku Semurka. Teraz biegają razem za TM. Pojechałyśmy rano do krematorium, ciężko było bardzo pożegnać się tam z nim:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, agat21 napisał:

Masz okropną serię pożegnań z psami :( Współczuję bardzo.

To naprawdę bardzo trudne. Moja Barsiczka czuła się przy nim bardzo bezpiecznie. Pod koniec jej życia cały czas trzymała się blisko niego na spacerach. Nie przepadała za dotykiem innych psów, a do Kulfona sama chodziła... Mam nadzieję, że tam na górze też się nią będzie opiekował.

Barsiak.jpg.2977f8d76ba3e22a7d3f054af476cc54.jpg

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2021 o 01:37, Ewa Marta napisał:

Kochani, okazuje się, że Bonusek to jednak dużo większy piesek, niż pozostali podopieczni, dlatego koszt jego pobytu musi wzrosnąć z 290 zł na 360 zł miesięcznie. Mamy 200 zł miesięcznych deklaracji, brakuje nam 160 zł. To dużo biorąc pod uwagę prawie zerowe szanse na adopcję. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która poratuje nas jakąkolwiek deklaracją dla niego? 

Ja jeszcze coś doślę ale faktycznie trzeba (może na FB) poszukać reszty. ,,Co by" nasz ananas mógł spać spokojnie 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...