Jump to content
Dogomania

Bonus,kolejny zamojszczak opuszcza schronisko i wyrusza by pożyć godniej do Kikou. Bardzo prosi o wsparcie na utrzymanie ma 370 zł deklaracji! Potrzebuje 450 zł !!


Recommended Posts

Najważniejsze, że oczka nie bolą. Myślę, że Bonusik odczuwa totalną zmianę w swoim życiu. Tam tylko leżał  a tu proszę rozrabia jak pijany zająć i jeszcze ma kumpla. Oby im tylko to niszczenie nie weszło w krew.  

Kasiu, bardzo dziękuję.  Jeśli chcesz, mogę przesłać kasę za weta i dojazd choćby dziś.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2021 o 21:49, Alaskan malamutte napisał:

Bonusik????No nie wierzę...nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0028

Kasia odmienia pieski, młodnieją :) Franuś to nie ten sam pies i Bonus to nie ten sam pies....tylko Bonus bardziej z zachowania, a Franio z wyglądu :) :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przyszły rachunki do opłacenia. Za pobranie krwi i odrobaczanie przelałam 136 zł. Za wizytę u okulisty 220 zł. Bardzo dziękuję Kasiu, że pojechałaś z Bonusikiem zbadać oczka. 

Paragon01.jpg.e32b190df81b5769ad6e9c03390f24e1.jpgParagon02.jpg.1d78d67929a18160b68eaefb922e4b3d.jpg

 

 

Przyszła też wpłata 20 zł od mari23 dla Bonusika. Bardzo Ci kochana dziękujemy, ale masz tyle psiaków pod opieką, że naprawdę głupio nam przyjmować od Ciebie pieniądze. Zwłaszcza,. że Maarit wpłaciła większą kwotę od siebie, żebyś Ty nie musiała nic dokładać.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Dzisiaj przyszły rachunki do opłacenia. Za pobranie krwi i odrobaczanie przelałam 136 zł. Za wizytę u okulisty 220 zł. Bardzo dziękuję Kasiu, że pojechałaś z Bonusikiem zbadać oczka. 

Przyszła też wpłata 20 zł od mari23 dla Bonusika. Bardzo Ci kochana dziękujemy, ale masz tyle psiaków pod opieką, że naprawdę głupio nam przyjmować od Ciebie pieniądze. Zwłaszcza,. że Maarit wpłaciła większą kwotę od siebie, żebyś Ty nie musiała nic dokładać.

 

Rachunki do opłacenia są oprócz pobytu, to i mój grosik przyda się Bonuskowi. Ja każdą wizytę na jego wątku kończę łzami....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, mari23 napisał:

Rachunki do opłacenia są oprócz pobytu, to i mój grosik przyda się Bonuskowi. Ja każdą wizytę na jego wątku kończę łzami....

Mam nadzieję, że łzami szczęścia:) Bo Bonus radzi sobie świetnie i wygląda na bardzo zadowolonego z życia psa:) Tak bardzo cieszę się, że oczka go nie bolą. A odpowiednie kropelki podawane w tej chwili nie dopuszczą do dalszego niszczenia siatkówki.

 

Link to comment
Share on other sites

Bonusik jest takim spryciulkiem, że wczoraj chciał nawet kotka "zjeść".Wyniuchal kotla wylegujacego się na ławce przed domem. Ma znakomity węch i już jak kotek uciekł jeszcze obwąchiwał ławeczkę dokładnie czy jednak gdzieś nie siedzi. Kotek w myślach dziękował, że Bonusik jednak nie widzi.

IMG_20210511_070735.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kikou napisał:

Bonusik jest takim spryciulkiem, że wczoraj chciał nawet kotka "zjeść".Wyniuchal kotla wylegujacego się na ławce przed domem. Ma znakomity węch i już jak kotek uciekł jeszcze obwąchiwał ławeczkę dokładnie czy jednak gdzieś nie siedzi. Kotek w myślach dziękował, że Bonusik jednak nie widzi.

IMG_20210511_070735.jpg

Mam nadzieję, że miał jednak pokojowe zamiary w stosunku do kota:)

Uwielbiam oglądać go idącego po trawie:) Jaka to musi być dla niego radość:)

Kasiu, czy sądzisz, że możemy go powoli zacząć ogłaszać? Może znajdzie się ktoś, kto pokocha takiego mądrego ślepaczka?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Mam nadzieję, że miał jednak pokojowe zamiary w stosunku do kota:)

Uwielbiam oglądać go idącego po trawie:) Jaka to musi być dla niego radość:)

Kasiu, czy sądzisz, że możemy go powoli zacząć ogłaszać? Może znajdzie się ktoś, kto pokocha takiego mądrego ślepaczka?

 

Tyle nas tutaj kochających Bonuska ( niestety zapsionych "po kokardki"), że jak pokażemy go światu - na pewno znajdzie się ktoś, kto takiego wyjątkowego, wspaniałego psa pokocha...do tego stróż "Gratis" ;) ;) ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, mari23 napisał:

Tyle nas tutaj kochających Bonuska ( niestety zapsionych "po kokardki"), że jak pokażemy go światu - na pewno znajdzie się ktoś, kto takiego wyjątkowego, wspaniałego psa pokocha...do tego stróż "Gratis" ;) ;) ;)

No właśnie,. My kochamy, ale nie możemy adoptować. Musimy dać szansę innym:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2021 o 07:05, kikou napisał:

Bonusik jest takim spryciulkiem, że wczoraj chciał nawet kotka "zjeść".Wyniuchal kotla wylegujacego się na ławce przed domem. Ma znakomity węch i już jak kotek uciekł jeszcze obwąchiwał ławeczkę dokładnie czy jednak gdzieś nie siedzi. Kotek w myślach dziękował, że Bonusik jednak nie widzi.

IMG_20210511_070735.jpg

Inne - Błyskotki (Glittery) - Misie (strona 3) - Magazyn Gifów

Link to comment
Share on other sites

Niestety mam dzisiaj beznadziejne wieści. Wczoraj doszło do wypadku, Bonus uśmiercił najmniejszego pieska w naszym stadzie Bubuczka. Oczywiście jest to moja wina nie psa. Rano poszłam pod prysznic, nie zauważyłam, że klateczka Bubuczka, w której spędzał czas kiedy ja wychodzę była niezamknięta. W pomieszczeniu był Bonus, Zorba i Bubuczek w tej otwartej klatce. Uslyszalam złowróżbne szczekanie wyleciałam spod prysznica ale bylo za późno, duże pieski stały, Bubuczek leżał martwy (rozlegly krwotok wewnętrzny,zgnieciony, bez szans na jakąkolwiek pomoc)

Fakt jest taki, że nie widzialam na wlasne oczy że to Bonus zrobił, niemniej ten drugi pies Zorba (Basia zna go osobiscie) jest tak łagodny i lękliwy, że ucieka nawet jak ktoś kichnie, jest w stadzie od roku i nigdy nawet minimalnie nie warknął na żadne inne stworzenie, ani psa, ani kota, ani czlowieka. Akurat bardzo polubił się z Bonusem i często się razem bawią i są tej samej wielkości dlatego zamykam ich razem.

Natomiast Bonusik, jak już Wam pisalam wcześniej, złapał już nie na żarty, za głowę innego kolegę, który go zaczepiał, chciał dorwać kota, niestety nie do zabawy. Po prostu poluje na małe zwierzęta.

Rozmawialysmy dzisiaj z Ewą, że  Bonusik jest zbyt duzym zagrozeniem do mojego stada słabych dziadziusiów i powinien wyjechać. Z drugiej strony szkoda mi go bardzo żeby nie utknął gdzieś w kojcu bo to naprawdę świetny pies, grzeczny, bystry, czysciutki, niezwykle posłuszny i miły dla czlowieka - no ale poluje na wszelkie male zwierzęta (nie nadaje sie do domu gdzie bedzie mały pies, kot, fretka, świnka morska czy cokolwiek oraz zaczepiony przez innego psa gryzie bezkompromisowo. Bardzo, bardzo cierpię i przepraszam że tak zawiodłam.

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę to nie jest ani wina Kasi, ani wina Bonusa. Nikt nie wie, jakie miał doświadczenia w schronisku i przed nim. Zadziałał instynktownie. Jest mi bardzo przykro z powodu śmierci Bubuczka, bardzo współczuję Kasi tego, co przeżyła i bardzo mi szkoda Bonusa, któremu już szukamy nowego miejsca. 

To nie będzie łatwe, bo trzeba będzie uważać, żeby nie został z małym psem sam. Prawdopodobnie w grę będzie wchodził tylko kojec, ale w dobrych warunkach. Alaskan wstępnie rozmawiała z Dexterką, ale nie wiem, czy znajdzie się miejsce dla niego. 

Jesteśmy z Elą załamane, nie winimy nikogo, chcemy rozwiązać problem. Ratujcie, jeśli macie pomysł na miejsce dla Bonusa:(

Kasiu, nawet nie wiesz jak mi przykro, że to się stało:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kasia pisała już na początku ze Bonusek chwycił jakiegoś dziadeczka za gardlo tuż po przyjeździe.. Strasznie szkoda Bubuczka , tragedia. (*)

Może Makary mógłby przyjechać do kikou a Bonusek do Dexeterki w jego miejsce... Czy On jest u szafirki raczej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...