Jump to content
Dogomania

Bonus,kolejny zamojszczak opuszcza schronisko i wyrusza by pożyć godniej do Kikou. Bardzo prosi o wsparcie na utrzymanie ma 370 zł deklaracji! Potrzebuje 450 zł !!


Recommended Posts

13 minut temu, Ellig napisał:

FAKTURA - Bonus 04.21-page-001.jpg

Dzięki Eluś:)

Opłaciłam dzisiaj pobyt Bonusika w hotelu w kwietniu. Dodatkowo na prośbę Kasi zamówiłam 12 kg karmy brit care senior (150,15 zł). Dodatkowo od siebie kupiłam dla psiaków smaczki. Im się też należy coś dobrego. Z tego rachunku konto Bonusika obciąża tylko karma po odjęciu mojej zniżki.. 

 

rodukt Cena Ilość Kwota
Brit Care Senior All Breed 154,80 zł 1 154,80 zł
Rocco Chings Originals mięsne paski do żucia 14,80 zł 1 14,80 zł
Rocco płuca wołowe 32,80 zł 1 32,80 zł

suma

202,40 zł

Zniżka z Planem Oszczędnościowym

-6,08 zł

Cena razemWszystkie ceny zawierają podatek VAT
196,32 zł
 

 

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Annie G-R za wpłatę stałej deklaracji 50 zł za kwiecień:)

Wpłaciłam też swoją stałą deklarację majową 30 zł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2021 o 21:11, Ewa Marta napisał:

Jak dobrze!!! Zastanawiam się, czy go profilaktycznie nie odrobaczyć. Albo tak jak Frankowi zbadać kał. Kasiu, co o tym myślisz?

Tak, odrobaczymy go profilaktycznie razem z Franiem, ma chłopak nereczki i wątrobę zdrową jak u rekruta ;) wiec odrobaczenie mu nie zaszkodzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze kilka informacji. Bonusik ma chorobę lokomocyjną, jest bardzo grzeczny w podróży ale niestety wymiotuje juz po 2 kilometrze.

 

No i pisałam że nie szczeknął...

Rozszczekały sie chlopaki, Bonusik biega jak gospodarz po całym terenie, obszczekuje dziarsko wszystkie zwierzaki i ludzi co mu się kręcą za płotem. ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Jeszcze kilka informacji. Bonusik ma chorobę lokomocyjną, jest bardzo grzeczny w podróży ale niestety wymiotuje juz po 2 kilometrze.

 

No i pisałam że nie szczeknął...

Rozszczekały sie chlopaki, Bonusik biega jak gospodarz po całym terenie, obszczekuje dziarsko wszystkie zwierzaki i ludzi co mu się kręcą za płotem. ;)

Czyli na stróża do adopcji ;) ;) 

Bonusik może chce Ci się odwdzięczyć za serce i opiekę, więc pilnuje domu i Twojej geriatrii :) ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Tak, odrobaczymy go profilaktycznie razem z Franiem, ma chłopak nereczki i wątrobę zdrową jak u rekruta ;) wiec odrobaczenie mu nie zaszkodzi.

Cudownie, bardzo dziękujemy:)

1 godzinę temu, kikou napisał:

Jeszcze kilka informacji. Bonusik ma chorobę lokomocyjną, jest bardzo grzeczny w podróży ale niestety wymiotuje juz po 2 kilometrze.

 

No i pisałam że nie szczeknął...

Rozszczekały sie chlopaki, Bonusik biega jak gospodarz po całym terenie, obszczekuje dziarsko wszystkie zwierzaki i ludzi co mu się kręcą za płotem. ;)

Nareszcie czuje się bezpiecznie i może ganiać i szczekać:) Ta choroba najczęściej mija, jak pies jeździ regularnie. 

5 minut temu, mari23 napisał:

Czyli na stróża do adopcji ;) ;) 

Bonusik może chce Ci się odwdzięczyć za serce i opiekę, więc pilnuje domu i Twojej geriatrii :) ;)

Może tak być:) 

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dzisiaj z Bonusikiem na planowanej wizycie badania oczu. W skrócie: piesio ma odklejone siatkówki od dawna, już długo jest niewidomy, nie widzi nawet światła. Ciśnienie w oczach ma niskie. Na pewno nie ma dolegliwości bólowych. Wada jest nieodwracalna.

 

Ma brać 10 dni kropelki przeciwzapalne by, mocno upraszczając, utrzymać w dobrej formie te struktury które utrzymują gałkę oka na miejscu aby zapobiec ew. powikłaniom.

IMG_20210507_163010.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

A w ogóle to pierwszy raz widziałam usg oka, doktor napchal Bonusikowi żelu do oczka, jak to na usg, a nasz chłopczyk byl dzielny i spokojny. :)

Ten biedak to po prostu wspaniały pies - tak długo "dzielny i spokojny" był w schronisku - kompletnie niewidomy w boksie pełnym różnych obcych psów....

To właśnie najbardziej mnie bolało i dlatego tak bardzo chciałam żeby go stamtąd zabrać. Wiedziałam, że jest niewidomy, ale taki opis okulisty i słowa "wada nieodwracalna" sprawiły, że zanim to piszę przez łzy - już się wypłakałam,aż mi słabo.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, mari23 napisał:

Ten biedak to po prostu wspaniały pies - tak długo "dzielny i spokojny" był w schronisku - kompletnie niewidomy w boksie pełnym różnych obcych psów....

To właśnie najbardziej mnie bolało i dlatego tak bardzo chciałam żeby go stamtąd zabrać. Wiedziałam, że jest niewidomy, ale taki opis okulisty i słowa "wada nieodwracalna" sprawiły, że zanim to piszę przez łzy - już się wypłakałam,aż mi słabo.

Mari - był bardzo dzielny i spokojny, tak bardzo, że w schronisku nie wiedziano, ze jest niewidomy:(

Link to comment
Share on other sites

Bonusik jest niezwykle bystry, spokojny i zrównoważony dlatego tak świetnie sobie radzi. Nie boi się byle czego. Nie bez znaczenia jest też to, że jest bardzo silny i na pewno mial wysoka pozycję w swojej grupie w kojcu, zaczepiony przez mniejszego kolegę złapał go za czaszkę bez kompromisów. (Zdążyłam doskoczyć, zaczepiacz ma tylko powierzchowną rankę na czole)

Ale ostatnio Bonusik nawiązał bliższą przyjaźń z innym większym i najmłodszym pieskiem u nas - "dzikim andaluzyjskim" (to kundelek tylko tak go żartobliwie nazywam bo to bardzo lękliwy i wycofany piesek do ludzi jest ale psy uwielbia), panowie dokazują jak młodzieńcy, w sumie już we dwójkę połamali kilka desek w płocie, a wczoraj tak szaleli,że we dwóch pogryźli   posłanka, buty, jakieś ściereczki, co tam dalo się dosięgnąć. 

Ale mnie to bardzo  cieszy ponieważ dzikusek dotychczas nie miał za bardzo towarzystwa u nas i trochę się nudził (nie ma możliwości wziąć go na spacer)  staruszki nie mogly mu dotrzymac kroku bo jest w sile wieku i byl trochę samotny, a od kiedy jest Bonusik nareszcie ma kompana do zabawy.

IMG_20210507_211434.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...