Jump to content
Dogomania

Mój pies wrócił nagle po 2 tygodniach


Recommended Posts

Dzień Dobry. Jestem tu pierwszy raz, bo mam też taki problem. Mój pies wrócił ze ponad 2-tygodniowego spaceru. Najprawdopodobniej starszy i zazdrosny specjalnie wyprowadził go, bo był o niego zazdrosny i wrócił sam.(Zawsze to on był najmłodszy.) Myśleliśmy, że już ślad po nim zaginął, dodatkowo po pewnym czasie moja mama zachorowała na covid. Dziś przyszedł i zaszedł mojego tatę. Cały czas gdy dawaliśmy mu jedzenie on je zakopywał(w domu!). Czy ktoś mógłby dać mi radę? Co mogło by mu się pomóc oswoić! się? Dodam, że ma 5 miesięcy. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mój pies wrócił po 2 tygod napisał:

Czy ktoś mógłby dać mi radę? Co mogło by mu się pomóc oswoić! się? Dodam, że ma 5 miesięcy. 

Ależ przecież on jest "oswojony",tyle,że nikt nie fatyguje się go wychować i dopilnować.5 miesięczny szczeniak to psie dziecko...a jednak jakimś cudem dotarł do domu (co to znaczy "zaszedł tatę??")

Ile razy wychodzisz z nim na spacer?Dlaczego porusza sie po niezabezpieczonym,nieogrodzonym terenie??Co oznacza - Twoim zdaniem- zwrot "oswoić"? Ma się przyspawać do podłoża i nie oddalać od domu?

Przeczytaj sobie ten tekst,może się czegoś ciekawego nauczysz...acha,mam jeszcze jedno pytanie - jak szukaliście psa?Ile ogłoszeń zrobiłeś?Gdzie go szukałeś? (w sumie....myślę,że znam odpowiedz na te pytania...:( )

Przeczytaj ten tekst:

https://zooart.com.pl/blog/dlaczego-pies-zakopuje-jedzenie-zachowanie-psa-okiem-behawiorysty

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 godzinę temu, Mój pies wrócił po 2 tygod napisał:

. Najprawdopodobniej starszy i zazdrosny specjalnie wyprowadził go, bo był o niego zazdrosny i wrócił sam.(Zawsze to on był najmłodszy.) 

Nie. Psy nie kalkulują w taki sposób.

Wnioskuje z tego zdania, że Twój starszy pies też biega luzem po okolicy? 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Dnia 14.10.2021 o 15:50, rozi napisał:

Zdziwiłabyś się. O terrierach mówię.

wiem, że pamiętają gdzie było coś dobrego do zjedzenia nawet kilka dni później ale żeby kalkulować tak skomplikowane rzeczy to nie przypuszczałabym. Ktoś kognitywistykę zaczyna wprowadzać do psiego behawioru więc może.....

A z śmiesznych odkryć "tzw amerykańskich naukowców" było odkrycie że pies chodzący luzem jest szczęśliwy 😄

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.10.2021 o 19:32, uxmal napisał:

wiem, że pamiętają gdzie było coś dobrego do zjedzenia nawet kilka dni później ale żeby kalkulować tak skomplikowane rzeczy to nie przypuszczałabym. Ktoś kognitywistykę zaczyna wprowadzać do psiego behawioru więc może.....

A z śmiesznych odkryć "tzw amerykańskich naukowców" było odkrycie że pies chodzący luzem jest szczęśliwy 😄

Mins moja nie cierpiała 5-miesięcznej labradorki, Buby. Ściągała dla niej rzeczy jakieś, których nigdy by sama nie ruszyła, żeby Buba pogryzła, np. płyty CD z wysokiej półki. Wyskoczyła też Bubę na jezdnię, choć sama by nie drgnęła poza chodnik, oczywiście zwiała w porę, a Bubę samochód lekko trzepnął.

Chciała się jej pozbyć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.10.2021 o 20:50, rozi napisał:

Mins moja nie cierpiała 5-miesięcznej labradorki, Buby. Ściągała dla niej rzeczy jakieś, których nigdy by sama nie ruszyła, żeby Buba pogryzła, np. płyty CD z wysokiej półki. Wyskoczyła też Bubę na jezdnię, choć sama by nie drgnęła poza chodnik, oczywiście zwiała w porę, a Bubę samochód lekko trzepnął.

Chciała się jej pozbyć.

yyyyyy. Jestem w szoku

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...