Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole z Dniepropietrowska. Rita również w swoim domu :)Na s. 24 zdjecia szczeniąt, które moga przyjechać, pomóżmy!


Recommended Posts

Jaaga,  każdy z nas czasem  nie wchodzi na dogo po kilka godzin.

Mogłabym wziąć tego malucha Kudłaty piesek jest mniejszy od drobnego kota.

ale nie mam dokąd , bo "mój" DT jedzie na urlop. Możesz go wziąć?

 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Poker napisał:

Jaaga,  każdy z nas czasem  nie wchodzi na dogo po kilka godzin.

Mogłabym wziąć tego malucha Kudłaty piesek jest mniejszy od drobnego kota.

ale nie mam dokąd , bo "mój" DT jedzie na urlop. Możesz go wziąć?

 

Poker wiem, bo ja też czasem nawet kilka dni nie dam rady wejsć, ale totalna cisza jest też na FB. Tam na kilkudziesieciu grupach poogłaszałyśmy ze znajomą filmik z nim i nie ma żadnego odzewu. Pierwszy raz przy takim małym piesku. Psiaczek ma 3 mies, jest mały, na krótkich łapkach. Chciałam zdjecia najmniejszego pieska ze stada, ale Marina je pomyliła i wysłała tego kudłaczka. Tamten jest gładkowłosy, taki trochę jamnisiowaty. Nie mają obaj pewnie łatwo, bo tam większość psów jest kilkakrotnie większa i są starsze.

Transport jest i tak dopiero w połowie sierpnia, więc może DT do tego czasu wróci z wakacji? Poza tym kolejny płatny transport jest planowany na koniec sierpnia. Gdyby Twój DT nie dał rady, to moge wziać, ale tylko jako hotelikowego, bo ja też planuje wziać jednego szczeniaka. Po Ricie chciałam odsapnąć od brania szczeniąt, ale tak mi ich żal. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

Mój wrocławski DT do końca sierpnia nie może się zająć maluszkiem.

jaki jest koszt hotelowania u Ciebie ?

Dziś wysłałam ankietę PA pani zainteresowanej nim, która mieszka w Rybniku, więc stosunkowo niedaleko. I jeszcze jednej z Gliwic. Może coś z tego wyjdzie. Wczoraj miałam zapytania, ale wszyscy pozostali zerwali kontakt po poinformowaniu ich, że jest ankieta, wizyta, umowa.Dostałam wiecej  jego zdjeć i spróbuję zrobić mu OLX. Jest nim duże zainteresowanie jak na obecny zastój, wiec mam nadzieję, że moze od razu będzie mieć dom. nadal Ola czeka na info o drugim maluchu, tylko krótkowłosym. Staram się jak moge, żeby zabrac stamtad jak największą ilość szczeniat. Ogłaszam, kontaktuję się z zainteresowanymi, udostepniam. Czy jesli ten kudłaczek nie bedzie potrzebować tymczasowej opieki, objęłabyś opieką tego czarnego z miski? Jest bardzo kontaktowy, otwarty na człowieka i urodziwy jak na czarnego psa. Mam tez wiecej jego fotek. To pies w typie czarnego ON, wiec powinno byc zainteresowanie. ogłosze go na onkowych grupach. Od jakiegoś czasu obserwuję go na filmikach, ale była Rita i nie mogłam go wziać. Kiedy już powiedziałam Oli, że wzięłabym go, to zobaczyłam na filmie tego wylęknionego jasniejszego podrostka. On tam całkiem zdziczeje i przeżyje dopóki nie zeżrą go pasożyty. W ten sposób przylepa czarny został bez perspektywy, a dzikusek może trochę u nas pobyć, zanim znajdzie dom. Mam wolny pokój, więc bez problemu moga przyjechac 3 szczeniaki, jak poprzednio. 

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam ogłoszenie po Ricie. Nie wiem czy mogę wziąć do wrocławskiego DT innego psa , ni ze tego małego puchatka, bo o nim już rozmawiałam. Muszę podesłać zdjęcia innych, bo DT chce widzieć jakie są pieski.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na wątek szczeniaków, które chciałabym sprowadzić. Jasnego ja zabieram, ale czarny nie ma perspektyw na opiekuna. Może ktoś go wypatrzy: 

 

20 godzin temu, Patmol napisał:

Zrobić tez ogłoszenie?  Tylko potrzebuje tekst i zdjęcia i napisz jakie miasto

Rita znalazła dom, skasowałam jej ogłoszenia, więc chętnie   kogoś ogłoszę.

 

Musze coś stworzyć i wstawię tu.

 

16 godzin temu, Poker napisał:

Ja też mam ogłoszenie po Ricie. Nie wiem czy mogę wziąć do wrocławskiego DT innego psa , ni ze tego małego puchatka, bo o nim już rozmawiałam. Muszę podesłać zdjęcia innych, bo DT chce widzieć jakie są pieski.

Mam zdjecia tylko tego czarnego z dużymi uszami, bo jamnikowatego maluszka wzięłaby pod opiekę Tola, ale i tak nie wiadomo jeszcze, czy może jechać. Na FB jest filmik, z którego wybrałam szczeniaki, może tam zaglądniesz i pokażesz DT? Trzeba zrobić zdjecie wybranego szczeniaka i przesłac Oli. Ona pyta Mariny. No chyba, że jeszcze ten wystraszony jasny, a ja wtedy wzięłabym czarnego. Mnie jest obojętne, który do mnie przyjedzie. Wybieram szczeniaka w najwiekszej potrzebie.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

"Mój" BDT może brać szczeniaki, które mają szanse na w miarę szybką adopcję.Muszę się dostosować do tego.

Ten czarny chyba jest i będzie dużym psem.

Do kiedy musi zapaść decyzja?

Tak myślałam, na razie czekam na info o psiakach. Darmowy transport jest za 2 tyg., mogłyby przyjechac nawet 4 szczeniaki. Czarny już ma szósty miesiac, więc raczej zapowiada się na średniaka. Jest w takim wieku, jak Rita, a ona już nie rosła. Poczekaj, bo te panie, które wzieły ankiety do wypełnienia, na razie nie odezwały się, wiec może i kudłaczek bedzie potrzebowac miejsca.  

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, seramarias napisał:

Jaka śliczna, coś więcej o niej wiadomo? Co z tą łapką? Może normalnie się poruszać, czy łapka jest do amputacji ?

Można byłoby zbiórkę zrobić, jakby potrzebna była operacja...

Beda mała, tam nie m żadnych szans:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2021 o 12:42, Patmol napisał:

Zrobić tez ogłoszenie?  Tylko potrzebuje tekst i zdjęcia i napisz jakie miasto

Rita znalazła dom, skasowałam jej ogłoszenia, więc chętnie   kogoś ogłoszę.

 

Tu jest moje ogłoszenie na Bielsko-Białą dla większego czarnego. Jesli dałabyś radę go ogłosić np na Kraków, to byłabym wdzięczna. Wtedy tylko prosiłabym, zeby zaznaczyć, że do odbioru może być w Bochni:

 6-mies., średniej wielkości szczeniak (samiec) szuka odpowiedzialnego i kochającego domu. Pies jest zaszczepiony, odrobaczony, zachipowany.
Jest kontaktowy, radosny, lgnie do człowieka.

Do domu tymczasowego trafi ok 15.08.21 i adopcja będzie możliwa od tego terminu.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie dla szczeniaka jak najlepszej rodziny, nie obowiązuje więc zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Osobom zainteresowanym adopcją zostanie przesłana ankieta przedadopcyjna. Później ewentualnie nastapi spotkanie w potencjalnym nowym miejscu zamieszkania.
Nie wydamy szczeniaka do kojca, budy czy innej formy życia poza rodziną. Nie jesteś w stanie zapewnić psu dobrych warunków, to nie dzwoń i nie pisz z pretensjami, że nie wyadoptujemy go byle gdzie. Byle jakie życie ten pies już poznał.
Dom ma być dla szczeniaka, a nie odwrotnie, prosze wiec o wyrozumiałość, bo na wyadoptowującym spoczywa odpowiedzialność za całe jego przyszłe życie i pod tym właśnie kątem zostanie wybrany nowy dom.
Ze względu na to, że całe swoje dotychczasowe życie spędził w schronisku i dopiero musi uczyć się funkcjonowania przy boku człowieka, nie zostanie wydany do domu z małym dzieckiem ( dla komfortu obu stron).

Szczeniak zostanie przekazany po podpisaniu umowy adopcyjnej z fundacją.
Osoby zainteresowane adopcją prosze o kontakt WYŁĄCZNIE tel.: 660124623. Jesli nie moge odebrać telefonu, oddzwonię. Nie odpowiadam na wiadomości i smsy.
Do odbioru w Jarząbkowicach woj. śląskie.

Za okazane serce piesek odwdzięczy się tym, co ma najcenniejsze - swoją miłością i bezgranicznym oddaniem

220396950_899875317408324_3248199437748167606_n.jpg

218465003_2873661956227946_2306876149612789175_n.jpg

216969145_3119595161601241_3034322210674650809_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, seramarias napisał:

Jaka śliczna, coś więcej o niej wiadomo? Co z tą łapką? Może normalnie się poruszać, czy łapka jest do amputacji ?

Nic wiecej nie wiem, na filmiku poruszała się nawet sprawnie, ale stan powinien ocenić ortopeda, bo stałe utykanie u szczeniaka  mogłoby obciążać bark i powodowac wady postawy. Tak więc sunia jest na pewo do zdiagnozowania. To niestety na dzień dzisiejszy, przy totalnym zastoju adopcji, minimalizuje jej szanse na znalezienie domu.

Link to comment
Share on other sites

zrobiłam

https://www.olx.pl/d/oferta/radosny-kontaktowy-szczeniak-szuka-odpowiedzialnego-domu-CID103-IDKKvL3.html

jaka osoba do kontaktu?-imię / na razie wpisałam siebie 

olx nie chce się zgodzić na "kraków"  wiec wybrałam  pierwszy lepszy -mogę zmienić.

taki jest wybor

Kraków, BieńczyceKraków, Małopolskie

Kraków, Bieżanów-ProkocimKraków, Małopolskie

Kraków, Prądnik BiałyKraków, Małopolskie

Kraków, Łagiewniki-Borek FałęckiKraków, Małopolskie

Kraków, BronowiceKraków, Małopolskie

Kraków, CzyżynyKraków, Małopolskie

Kraków, Prądnik CzerwonyKraków, Małopolskie

Kraków, DębnikiKraków, Małopolskie

Kraków, Podgórze DuchackieKraków, Małopolskie

Kraków, GrzegórzkiKraków, Małopolskie

 

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Patmol napisał:

zrobiłam

https://www.olx.pl/d/oferta/radosny-kontaktowy-szczeniak-szuka-odpowiedzialnego-domu-CID103-IDKKvL3.html

jaka osoba do kontaktu?-imię / na razie wpisałam siebie 

olx nie chce się zgodzić na "kraków"  wiec wybrałam  pierwszy lepszy -mogę zmienić.

taki jest wybor

Kraków, BieńczyceKraków, Małopolskie

Kraków, Bieżanów-ProkocimKraków, Małopolskie

Kraków, Prądnik BiałyKraków, Małopolskie

Kraków, Łagiewniki-Borek FałęckiKraków, Małopolskie

Kraków, BronowiceKraków, Małopolskie

Kraków, CzyżynyKraków, Małopolskie

Kraków, Prądnik CzerwonyKraków, Małopolskie

Kraków, DębnikiKraków, Małopolskie

Kraków, Podgórze DuchackieKraków, Małopolskie

Kraków, GrzegórzkiKraków, Małopolskie

 

Dziękuję.To jest na mnie, więc Jagna. Nie znam się na topografi Krakowa i nie wiem, która dzielnica jest najbliżej Bochni.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj jest moje ogłoszenie kudłaczka i jego porawione ile się dało zdjecia. Jego z kolei ogłosiłam na Kraków, więc gdyby ktoś mógł ogłosić go na Bielsko-Biała, Opole czy Wrocław, to byłoby super. Z tym, że prosiłabym o tel. na Tolę, bo mam fatalny zasięg, a tu może byc już wiecej zainteresowanych.

Dobrego domu poszukuje 3-miesięczny szczeniaczek - piesek.
Teraz jest wysokosci dorosłego kota, ale jeszcze urośnie. Ma jamnikowatą budowę ciała i krótkie, masywne łapki. Jest kontaktowy.
Piesek aktualnie przebywa w schronisku, potrzebuje więc cierpliwej, spokojnej rodziny, zeby mógł bez stresu uczyć się życia w domu. Będzie wymagał treningu czystości. Do adopcji będzie od połowy sierpnia, kiedy wyjedzie ze schroniska. Byłby wówczas po uzgodnieniu do odbioru w Bochni lub w Jarząbkowicach woj. śląskie.
Zdjecia pochodzą ze schroniska, kgdzie przebywa. Niestety na dzień dzisiejszy nie mamy możliwości uzyskac wiecej zdjeć czy informacji. Osobom zainteresowanym moge wysłać jeszcze filmik na którym jest szczeniak pokazany.
Jest zachipowany, zaszczepiony, odrobaczony.
ze względu na dobro szczeniaka, który już poznał bezdomność, nie zostanie wydany byle gdzie i przy jego adopcji obowiązuje procedura adopcyjna. Osoby zainteresowane nim proszone są o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Nastepnym krokiem jest spotkanie w potencjalnym jego miejscu zamieszkania i podpisanie umowy adopcyjnej z fundacją.

Kontakt w sprawie adopcji wyłacznie telefoniczny: 609160440.

Za okazane serce piesek odwdzięczy się tym, co ma najcenniejsze - swoją miłością i bezgranicznym oddaniem

 

217839367_266528208611098_6488540778332013600_n.jpg

215962617_1390245998042014_2812197111713486674_n.jpg

220181867_1810807605785791_6528984974995137473_n.jpg

221811630_1053150735491877_5761645605056372541_n.jpg

222640465_502785644125348_1172822530177498057_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Jaaga napisał:

Tutaj jest moje ogłoszenie kudłaczka i jego porawione ile się dało zdjecia. Jego z kolei ogłosiłam na Kraków, więc gdyby ktoś mógł ogłosić go na Bielsko-Biała, Opole czy Wrocław, to byłoby super. Z tym, że prosiłabym o tel. na Tolę, bo mam fatalny zasięg, a tu może byc już wiecej zainteresowanych.

Dobrego domu poszukuje 3-miesięczny szczeniaczek - piesek.
Teraz jest wysokosci dorosłego kota, ale jeszcze urośnie. Ma jamnikowatą budowę ciała i krótkie, masywne łapki. Jest kontaktowy.
Piesek aktualnie przebywa w schronisku, potrzebuje więc cierpliwej, spokojnej rodziny, zeby mógł bez stresu uczyć się życia w domu. Będzie wymagał treningu czystości. Do adopcji będzie od połowy sierpnia, kiedy wyjedzie ze schroniska. Byłby wówczas po uzgodnieniu do odbioru w Bochni lub w Jarząbkowicach woj. śląskie.
Zdjecia pochodzą ze schroniska, kgdzie przebywa. Niestety na dzień dzisiejszy nie mamy możliwości uzyskac wiecej zdjeć czy informacji. Osobom zainteresowanym moge wysłać jeszcze filmik na którym jest szczeniak pokazany.
Jest zachipowany, zaszczepiony, odrobaczony.
ze względu na dobro szczeniaka, który już poznał bezdomność, nie zostanie wydany byle gdzie i przy jego adopcji obowiązuje procedura adopcyjna. Osoby zainteresowane nim proszone są o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Nastepnym krokiem jest spotkanie w potencjalnym jego miejscu zamieszkania i podpisanie umowy adopcyjnej z fundacją.

Kontakt w sprawie adopcji wyłacznie telefoniczny: 609160440.

Za okazane serce piesek odwdzięczy się tym, co ma najcenniejsze - swoją miłością i bezgranicznym oddaniem

 

217839367_266528208611098_6488540778332013600_n.jpg

215962617_1390245998042014_2812197111713486674_n.jpg

220181867_1810807605785791_6528984974995137473_n.jpg

221811630_1053150735491877_5761645605056372541_n.jpg

222640465_502785644125348_1172822530177498057_n.jpg

 

Zrobiłam na Wrocław ( Wrocław Stare Miasto  -bo nie przechodzi mi sam Wrocław)

https://www.olx.pl/d/oferta/jamnikowaty-3-miesieczny-szczeniak-piesek-szuka-bardzo-dobrego-domu-CID103-IDKKAPB.html

osoba do kontaktu Tola

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli kudłatek nie znajdzie domu do przyjazdu, to biorę jego utrzymanie na siebie  z nadzieją , że przyjmie go to hoteliku Jaaga. W razie potrzeby we wrześniu będzie mógł trafić do "mojego"BDT we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2021 o 14:52, Poker napisał:

Jeżeli kudłatek nie znajdzie domu do przyjazdu, to biorę jego utrzymanie na siebie  z nadzieją , że przyjmie go to hoteliku Jaaga. W razie potrzeby we wrześniu będzie mógł trafić do "mojego"BDT we Wrocławiu.

Pisałam, że jeśli jest potrzeba, to może przyjechać. Niestety, nie mam nadal info o drugim maluszku i dzikusku. w tej sytuacji przyjechałby tylko uszatek i ten kudłaczek. Do pomocy Violettcie z wadliwa łapką nikt się nie zgłosił. Nie jestem w stanie wziać jej pod swoją opiekę z braku czasu i możliwości. Limonka pomogłaby w utrzymaniu jednego szczeniaka, ale nie weźmie na siebie sama suni, bo ma za dużo bieżących zobowiązań i chorego przewlekle swojego psa. Zresztą my nie poradzimy sobie z jeżdżeniem po wetach i diagnozowaniem psa przy tylu psiakach, jakie będą. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Mamy wspaniałego ortopedę w Oświecimiu, ale każdy wyjazd tam od nas to wyprawa na pół dnia. Mam już taki młyn, że zapomniałam umówić moje szczeniaki na usuwanie przepuklin.

Bardzo mi przykro, że jest okazja do darmowego transportu 4 szczeniat, a przyjadą do Polski tylko dwa. Jednak ogłaszam gdzie się da, udostepniam i nic. Boję się bardzo, że ten zastój to może byc kwestia nie tylko wakacyjnych wyjazdów, ale nasycenia "rynku". To może byc efekt covidowego masowego kupowania i adoptowania psów. Przy szczeniakach rasowych jest ta sama sytuacja; co dzien kolezanki dzwonią czy mam chętnych, bo nikt nie dzwoni. zawsze wakacje to był czas wzmożonegfo zainteresowania szczeniakami, bo ludzie mieli mozliwości do pierwszego odchowania malucha, zanim domownicy pójdą do pracy i szkoły. Teraz mam zamówione maluchy tylko przez osoby, które juz u mnie kupiły psa. Dosłownie zero nowego klientów. 

Tak samo mam minimalne wyświetlenia ukraińskich maluchów. Naprawdę nie wiem, gdzie pokazac Violettę, żeby ktos jej pomógł. Jeslt słodka, jeszcze malutka. Przy niej serce najbardziej boli, że nie dostanie szansy.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...