Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole z Dniepropietrowska. Rita również w swoim domu :)Na s. 24 zdjecia szczeniąt, które moga przyjechać, pomóżmy!


Recommended Posts

Dnia 9.07.2021 o 00:18, Tola napisał:

Pan zrezygnował, szukają jednak małej suni:(.

Dzisiaj kolejne tel z Warszawy i z Bielska; panu z Warszawy przekazałam kontakt do Jaaga.

Dziewczyna z Bielska sympatyczna, ale poprzedni pies mieszkał i w kojcu i w piwnicy;   powiedziała, ze pojedzie do schroniska po szczeniaka.

 

pan z Warszawy nie zadzwonił.  Może na spokojnie przemysleli odległość. Serce pękłoby mi, gdyby Rita miala mieszkać w piwnicy. Dziekuje Tolu za to, ze odbierasz telefony. To nie jest łatwe, jak widać. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tola napisał:

Dzisiaj kolejne zapytania o Ritę - z Warszawy,  Częstochowy i Wrocławia.

Rozmawiamy z Jagną, na razie Rita nadal bez domu.

Pierwszy pan z Warszawy nie dał znać, ze rezygnuje z adopcji Ritą, choć prosiłam, żeby chociaż wysłał sms z decyzją. Ponoc musiał wyjechać na kilka dni i mial po powrocie wlaśnie skontaktować się. Państwo z Warszawy przysłali ankietę.  Musze otworzyć na komputerze, bo na tel. Nie otwiera się, ale nie wiem czy Rita da rade tak drastycznie zmienić warunki życia i będzie szczęśliwa. Musze doczytać gdzie  miałaby mieszkać. Pani z Częstochowy mimo, że najbardziej sympatyczna i warunki byłyby idealne dla Rity ( dom z ogrodem, psy i koty) zerwała kontakt kiedy zaproponowałam rozpoczęcie procedury adopcyjnej. Powiedziala, ze musi porozmawiać z mężem jak on wroci z pracy, czyli chyba podjęła decyzję o adopcji sama. Miala wieczorem dać znać i już nie odezwała się. Jeszcze naprawdę nie miałam takiej sytuacji, jak z Ritą. Stale sa zapytania, a Ritą jak byla, tak jest. Wymieniła juz zęby, wiec na ok 6 mies. Zastanawiam się nad sterylizacja, tylko skąd wziąć pieniądze na zabieg? U nas teraz to koszt min. 350 zł. Boję się dać suczke komuś, skoro za miesiąc moze juz nawet dostać cieczkę. Raczej nikt jej od razu nie wysterylizuje. 

Link to comment
Share on other sites

Pewno będzie dyskusja,

sterylizacja przed 1szą cieczką chroni przed rakiem gruczołów mlecznych, bo hormony nie mają czasu tam przejść, jak czytam, czyli  sterylizacja przed osiągnięciem dojrzałości

w Polsce przeważa inna szkola, czeka się na dojrzałość, co ma chyba sens tylko przy dużych rasach, -ryzyko pb kostnych, osteopatii gdy jajniki usunięte zbyt wcześnie.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Poker napisał:

Pewnie będzie. Uważam , że sunia jednak powinna osiągnąć dojrzałość płciową, a tym samym fizyczną przed kastracją.

Żadna dyskusja nie wplynie na moje poglądy. Za dużo straciłam suk późno sterylizowanych z powodu gruczolakoraka.  Wczesna kastracja suki czy psa nie są dla mnie czymś dziwnym. W małych rasach które hoduję już coraz wiecej osób tak wykonuje zabiegi. Tym bardziej, że dziś ropomacicze po pierwszej cieczce zdarza się coraz częściej Jakoś w kotach nie ma  w tej kwestii problemu. Hodowcy całe mioty kastrują przed wydaniem do nowych domów.

Dla mnie jedynie kwestia finansowa na dzien dziesiejszy jest przeszkodą w wykonaniu zabiegu u Rity. Moje psy wczesnie kastrowane rozwijają się i żyją normalnie. Dodam, że te duże też były wykastrowane w wieku 7 mies. Nawet do glowy nie przyszłoby mi czekac, aż hormony zaczną w nich buzować. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Poker napisał:

Już nie ukraińskiej. Ma obywatelstwo polskie 🙂 Pani na włościach.

To racja. Szczesciara. Za to Rita nie ma farta w szukaniu domu. Panstwo z Warszawy z niej zrezygnowali, bo wg nich czas adopcji się przedłużał.  Jo37 zgodziła się pójść na wizytę we wtorek, w jedyny wolny dzień miedzy jej wyjazdami.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Jaaga napisał:

To racja. Szczesciara. Za to Rita nie ma farta w szukaniu domu. Panstwo z Warszawy z niej zrezygnowali, bo wg nich czas adopcji się przedłużał.  Jo37 zgodziła się pójść na wizytę we wtorek, w jedyny wolny dzień miedzy jej wyjazdami.

To znaczy, że nie zależało im na Ricie. Niech się pocałują w łokieć.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tola napisał:

Rita faktycznie chyba jakaś zaczarowana, bo te ostanie zapytania  były dosyć sensowne,ankiety wypełnione, a domu nie ma.

Widać suni pisany jest jakiś zupełnie inny.

Oby jak najszybciej, bo czas jej ucieka. W jednym z komentarzy na FB Marina napisała, że pod opieka schroniska jest teraz prawie 100 szczeniąt :( To jakiś koszmar, bo ja tyle czasu nie potrafię jednej suni znaleźć dobrego domu, a tamte po prostu dorastają na zbiorowych wybiegach, bez szansy na zmianę losu.

Link to comment
Share on other sites

Po tylu niepowodzeniach, w końcu zadzwonił TEN telefon. Po rozmowie z wolontariuszką, która wyadoptowała do tego domu pierwszą sunię, upewniłam się, że to powinien byc dobry wybór. Rita zamieszkała w domu z ogrodem pod Krakowem, ma miesiąc starszą troszę większą przyjaciółkę Fibi. Fibi wygląda tak samo, jak Rita, tylko jest kremowa. Państwo przyjechali na zapoznaie suczek, bo warynkiem adopcji było własnie ich wzajemne dogadanie się i wyjechali z obiema. Już dostałam pierwsze filmiki, ale nie potrafię tu wstawić. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Psie przedszkole z Dniepropietrowska, zapraszamy i dziękujemy za pomoc. Rita również w swoim domu :)
11 godzin temu, Poker napisał:

Super, bardzo się cieszę.

Moje ogłoszenie na OLX jest promowane do 3 sierpnia. Szkoda, żeby przepadło. Jest jakiś pies do podstawienia?

U nas jest tylko Oreo, ale jemu musze dopiero zrobić zdjecia, a to potrwa, bo nie wiem, czy dziś dam radę. Może jakiś inny u kogoś?

Link to comment
Share on other sites

Dziś dostałam kolejne zdjecia. jest szansa na bezpłatny transport szczeniaka. Może ktoś sie zdecyduje?

1.Kudłaty piesek jest mniejszy od drobnego kota.

2.Gładkowłosy , średni/ srednio-większy też chłopczyk, ma prawie 6 mies. Bardzo towarzyski.

3. wystraszony szczeniak, tam bez szans, jeszcze nie wiem jakiej płci.

4. Violetta szczeniaczka, która urodziła się z wadą łapki. 

 

 

215962617_1390245998042014_2812197111713486674_n.jpg

216969145_3119595161601241_3034322210674650809_n.jpg

222690279_402655421485584_4918830949922021743_n.png

222099075_5862343860474398_1904038478130657657_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Psie przedszkole z Dniepropietrowska. Rita również w swoim domu :)Na s. 24 zdjecia szczeniąt, które moga przyjechać, pomóżmy!

Taka cisza 😞 Miałam nadzieję, że ktoś wypatrzy i weźmie któregos malucha. Darmowy transport zdarza się co kilka miesięcy. Tam adopcje całkowicie stoją, przyjmowanie psów do schroniska zostało wstrzymane, a szczeniaków jest prawie setka. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...