Jump to content
Dogomania

Agresywny 11msc pies. Co robic?


Snaai

Recommended Posts

Witam,

Mam 11 miesiecznego psa - mieszanka labrador/pitbull/husky/akita. Problem o ktorym mowie pojawil sie jakis 1-1.5 miesiaca temu. Na czym on polega? Od tego czasu praktycznie jedyne psy z ktorymi Bruno nie ma problemu to sa suczki - z kazda suczka sie dogada/bawi sie itd itp. Jezeli chodzi o psy to tutaj pojawia sie problem, najgorzej jest z psami ktore nie sa wykastrowane (tutaj prawie kazdy odpada), z psami wykastrowanymi jest o wiele lepiej choc i tak nie jest super, z wiekszoscia wykastrowanych sie dogaduje, chce sie bawic lub po prostu je ignoruje. Na psy ktore nie sa wykastrowane po prostu sie rzuca, jest wobec nich agresywny, warczy, szczeka i sie na nie rzuca (czesto np na wybiegu na takiego psa proboje najpierw wskoczyc od tylu tzn proboje go zdominowac?). Ogolnie moj pies nigdy nie byl pogryziony przez innego psa, nikt go nigdy nie bil i nie bije wiec w swoim zyciu nie zaznal agresji. Odkad go mam czyli jak skonczyl 3 miesiace prawie codziennie spedzal czas z innymi psami, ludzmi itd bo zalezalo mi aby byl socjalizowany. Jezeli chodzi o ludzi/dzieci to moj pies jest mega mega bardzo przyjazny wiec tutaj nie ma jakiegokolwiek problemu. Chce go wykastrowac jednak mysle ze jeszcze powinienem poczekac ze wzgledu na to ze moj pies nadal rosnie/rozwija sie. Czy problem ktory opisalem powyzej moze byc wynikiem burzy hormonalnej/dorastaniem/buntu mlodzienczego czy jakkolwiek sie to nazywa? Co powinienem zrobic?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a jak jest sytuacja ze chce sie rzucic na jakiegos psa itd itp to co powinienem robic? odciagnac go? odwracac uwage? tzn co powinienem robic z ta agresja? jak ja kontrolowac? czy dojrzewanie ma tu jakis wiekszy wplyw na to ze zachowuje sie tak jak sie zachowuje? tak wiem ze akita i pitbull byly do takich rzeczy szkolone ale mysle ze dobra robote zrobilem z jego socjalizacja bo od zawsze mial kontakt z psami i nigdy problemu nie bylo. np do suczek, szczeniakow jest naprawde bardzo fajny, super sie do nich zachowuje i super sie z nimi bawi. jak jest pies dorosly na ktorego akurat sie nie rzuca to tez bardzo fajnie sie zachowuje i bawi.

Link to comment
Share on other sites

Kontroli zachowania psa nie da się nauczyć na odległość - moim zdaniem, potrzebna jest najpierw nauka prostego posłuszeństwa - tak, aby pies reagował na wszystkie Twoje polecenia najpierw w domu, potem na spacerze, potem w obecności innych psów. Odciąganie na siłę tylko psa pobudza, odwracanie uwagi nie pomoże na długo, ale gdyby pies umiał np chodzić przy nodze, to mijałby obojętnie inne psy. Ja myślę o takim chodzeniu prze nodze, że pies na polecenie idzie na luźnej smyczy i nie zwraca uwagi na otoczenie. Nawet kiedy inny samiec mija naszego o krok, a dookoła biega człowiek piszcząc i machając rękami.. Poszukaj dobrego trenera i od dziś ucz psa także chodzenia w kagańcu. To proste - najpierw do kagańca wkładasz smakole, żeby pies sam wsadził pysk do środka, potem na spacerze co jakiś czas dajesz smakol przez paski kagańca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...