Jump to content
Dogomania

Suprelorin-kastracja farmakologiczna ,kiedy zaczyna działać??


Ann90

Recommended Posts

Hej,

Mam pytanie odnośnie kastracji farmakologicznej.Stosowal ktoś tą metodę u swojego pieska?.Moj 2 letni piesek Gacuś 3 marca miał podany suprelorin-lek zmniejszajacy poziom meskich hormonow u psow, powodujacy tymczasowa bezpłodność.Podaje sie go w formie implantu ,wedlug producenta lek zaczyna działać po 6 tygodniach i bezpłodność utrzymuje się do 6 miesiący .Po czym mozna podac kolejna dawke.Jest to metoda odwracalna.Zdecydowalam sie na ta metodę,zamiast chirurgicznej ,bo jakoś boje się kastrować Gacusia operacyjnie.Pies sasiadki bardzo chorowal po chirurgicznej.Do kastracji zmusza mnie to ,ze Gacuś jest bardzo pobudzony i czesto ,,kopuluje" z moimi nogami.Dodatkowy problem stanowi to ,ze Gacuś mial stulejke i musze monitorować sytuacje by się znowu nie pojawila .Mineły ponad 3 tygodnie a Gacek tak samo sie zachowuje ,ma czeste wzwody i zastanawiam się kiedy beda pierwsze efekty kastracji farmakologicznej?.Czy to normalne ,ze minelo 3.5 tygodnia i nie widac zadnej,nawet minimalnej roznicy?Moze ktos stosowal tą  formę kastracji u pieska?Moze jestem niecierpliwa ,nie wiem.Nie chce obcinac mu ,,jajek".,Boje sie, mam zle doświadczenia -sasiadki pies zle przeszedł kastracje chirurgiczną,chorowal i umarl.Chce jak najlepiej dla Gacusia.Dodam ,ze Gacus wazy ok 8 kg i jest kundelkiem.Moze ktoś się podzieli ze mna swoim doświadczeniem?

Link to comment
Share on other sites

Przez pierwsze 6 tygodni może być gorzej, zachowania mogą być bardziej nasilone niż zwykle, lek potrzebuje czasu żeby zadziałać.

Ludzie którzy się zdecydowali w większości są zadowoleni z efektu.

Pozdrowienia dla Gacusia:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...