Jump to content
Dogomania

Tuptuś umarł 25.09.22. Mały, stary, ślepy, porzucony Tuptuś w BDT.


Moli@

Recommended Posts

17 minut temu, Tyśka) napisał:

Sielsko wręcz :) Na pewno wpływ na to ma i Twoje podejście do psiaków.

Dorobię Tuptusiowi jeszcze jedno ogłoszenie, na Poznań albo Łódź, ale to dopiero po szaleństwie w pracy.

Tysiu, opieka nas psami wymaga pracy i kontroli nad stadem ,)

Dziadeczki  mają swój pokój -  zdrowe psy nie biegają im po głowie ( w komplecie są tylko przy mnie ), w ogrodzie nigdy nie zostawiam samych - siedzę z nimi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Psy którym pomagamy na dogo miały kiedyś swój dom..., większość swego człowieka, swoje miejsca w domu, spacery..., budę, podwórko do pilnowania. Nawet dzikusy - starą szopę czy wyrytą norę. To był ich świat, który zniknął i muszą odnaleźć się w nowych nieznanych miejscach. Zamknięte z ograniczoną do minimum wolnością na pewno nie czują się dobrze. Pełna micha, czyste legowisko nie daje poczucia bezpieczeństwa. 

Tak jak ludzie pozamykani w domach w czasie pandemii..., czy starzy schorowani pozamykani w domach starców (pozbawieni wszelkich praw, wolności, nadziei )

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pięknie :) Powtórzę się, ale brakuje takich miejsc jak Twoje DT, Moli@.

Ogłosiłam Tuptusia na Łódź: https://www.olx.pl/d/oferta/nieduzy-uroczy-piesek-o-wygladzie-slodkiego-niedzwiadka-CID103-IDH9Wg6.html - wykorzystałam wyróżnienie po jednym piesku, do 30.05.

Dzięki temu Tupolek pokazuje się w Krakowie, Warszawie i Łodzi. Wszystkie wyróżnione (te wcześniejsze - do 24.05).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.05.2021 o 07:05, Moli@ napisał:

Tysiu, opieka nas psami wymaga pracy i kontroli nad stadem ,)

Dziadeczki  mają swój pokój -  zdrowe psy nie biegają im po głowie ( w komplecie są tylko przy mnie ), w ogrodzie nigdy nie zostawiam samych - siedzę z nimi.

Oj, to prawda! Dużo pracy i dużo serca - wprost proporcjonalnie do ilości psiaków pod opieką. Ja wśród staruszków mam jedną tylko młodą sunię i naprawdę muszę pilnować, żeby zbytnio dziadeczków nie męczyła, ale też dzięki niej mają one trochę ruchu, dotąd wychodziły i kładły się na trawce ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szwy zostały usunięte..., zagoiło się, nie ma obrzęku. W pysiu też nic złego się nie dzieje, dziąsła wygojone.

Kupiłam leki na serce 8 listków. Mam jeszcze dwa listki ale nie mam czasu co chwilę jeździć do lecznicy i czekać w kolejce (leki wydaje lekarz)

Waga 11,300kg stoi w miejscu.

Za leki nasercowe  8 listków po 10 tab zapłaciłam 128zł / 22.05 (paragon) - w Boliłapce  płacę mniej.

 

950bd75ef233a649med.jpg

 

ba70f480a9ba539fmed.jpg

przed usunięciem szwów

74ebfbfb37a871efmed.jpg

fce819daa2a2c373med.jpg

f4a2b588dbb4429fmed.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Aldrumka napisał:

Ok, wkrótce zwrócimy :)

czy bierze 2 tabletki dziennie ?

Bierze dwa razy dziennie po 1+ 1/4 tab  Czyli na miesiąc potrzebuje 7,5 listka (zależy od ilości dni w miesiącu ). Mam jeszcze 2,5 listka z poprzednich zakupów

 Listek - 10 tab na 4 dni. Dziennie 2,5 tab

Niestety na lekach do końca życia :( 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Moli@ napisał:

 

A kuku :)

fb4d7e83fde45a0fmed.jpg

 

 

Dnia 22.05.2021 o 16:52, Moli@ napisał:

Szwy zostały usunięte..., zagoiło się, nie ma obrzęku. W pysiu też nic złego się nie dzieje, dziąsła wygojone.

Kupiłam leki na serce 8 listków. Mam jeszcze dwa listki ale nie mam czasu co chwilę jeździć do lecznicy i czekać w kolejce (leki wydaje lekarz)

Waga 11,300kg stoi w miejscu.

Za leki nasercowe  8 listków po 10 tab zapłaciłam 128zł / 22.05 (paragon) - w Boliłapce  płacę mniej.

 

950bd75ef233a649med.jpg

 

ba70f480a9ba539fmed.jpg

przed usunięciem szwów

74ebfbfb37a871efmed.jpg

fce819daa2a2c373med.jpg

f4a2b588dbb4429fmed.jpg

 

Serdecznosci posylam dla wszystkich wszystkich lapuniek
Tuptunio lew przecudny
Niechaj spokojnosci moc bedzie z Wami
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

A jaki jest koszt miesięcznej kuracji? Ile kosztują miesięcznie lekarstwa na serducho?

128 zł trzeba wydać na leki miesięcznie - minimum, zależy od lecznicy (od marży).

Jeden listek na 4 dni kosztuje 16zł. Wszystko drożeje trudno powiedzieć ile trzeba będzie zapłacić za miesiąc czy dwa.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...