Jump to content
Dogomania

Tuptuś umarł 25.09.22. Mały, stary, ślepy, porzucony Tuptuś w BDT.


Moli@

Recommended Posts

15 minut temu, Tyśka) napisał:

Faktycznie dzielny piesek :) 

Podesłałam Pani filmiki z nowymi uśmiechniętymi zdjęciami.

Super. Rozmawiałyśmy o filmikach o sposobie prowadzenia na smyczy - o nauce chodzenia przy nodze i reagowania na ruchy człowieka np my zatrzymujemy się i pies staje...., o szelkach i obroży ( nie wyprowadzać na spacer na obróżce )

Tuptuś jak w pełni zaufa opiekunowi , nabierze wprawy - będzie chodził na spacerach (smyczy) jak Promyk..., opiekun będzie jego oczami i będzie reagował na delikatny ruch smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Może to nie pan wyrzucił, a jego spadkobiercy:(

Niesamowite, Tuptuś naprawdę musiał mieć dobry dom... co ten bidula czuł, gdy trafił na ulicę... w budzie się schował i kompletnie nie chcial się ludziom pokazywać. :( Uff, to już za nim. 

Dziękuję Ci, Moli@ za dziadeczka ♡

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.04.2021 o 19:45, Moli@ napisał:

Tysiu, dzwoniła Pani ...., nie zapeszyć ale chyba Tuptuś ma dom :)

Rodzina do końca miesiąca zakończy przeprowadzkę i Pani chciałaby zabrać małego kiedy to będzie już możliwe.

 

Dnia 13.04.2021 o 07:59, Moli@ napisał:

Tak, Tuptuś ma zaufanie do opiekuna i naprawdę szybko się uczy.

Nie widzi..., długo nie słyszał i chodził tylko na węch. Przecież on nawet miesiąca u mnie nie jest tylko 23 dni - przyjechał w nocy 21.03  a już bez problemu porusza się po mieszkaniu..., radzi sobie w ogrodzie,  wczoraj pierwszy raz sam wszedł do domu  bez naprowadzania -  bez psów biegnących przed nim,  siedziałam na ławeczce obserwowałam - nie wchodziłam.

 

Koniczyna rysunek fotografie, zdjęcia stockowe, Koniczyna rysunek obrazy  royalty-free

Przekochany ujmujacy niezwykly Tuptunio                                                                                    z calego serducha przytulam i trzymam trzymam za domek

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tyśka) napisał:

Kto by pomyślał, że z niego taki spacerowicz :)

Miejski piesek przyzwyczajony do codziennych spacerów.

Dziś przejeżdżał obok tir z naczepą...zatrzymał się chwilę słuchał i podreptał dalej. Nie próbował odskoczyć, zero strachu - nie reaguje na samochody to znane odgłosy

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tyśka) napisał:

Ciągle mnie zaskakuje :)

:)

Śpi w sypialni obok łóżka..., tak aby wyciągniętą ręka być głaskanym. Lubi pieszczotki - przed snem., dopomina się.

Chyba pies starszej osoby..., spacery wolnym krokiem, prowadzenie opiekuna, spanie przy łóżku w zasięgu ręki, domowe jedzenie (zupki) itp. Chyba masz rację, "spadkowy"

Link to comment
Share on other sites

Rodzina do końca kwietnia musi się przeprowadzić..., i chcą zabrać małego na początku maja (już do nowego domu). 

W przyszłym tygodniu około 28 - kontrolne badanie tarczycy.

Do zrobienia porządek w paszczy -  koniecznie i kastracja -  z wynikiem tarczycy skontaktuję się z kardiologiem i podejmie decyzję. Można zrobić po 30 dniach przyjmowania leku na serce.

Pani jest poinformowana o stanie zdrowia, o lekach do końca życia..., powiedziałam też że może nie być wykastrowany. Nic jej nie przeszkadzało nie przestraszyło.

Link to comment
Share on other sites

Badanie tarczycy, czyszczenie ząbków, kastracja... jaki to będzie orientacyjnie koszt? Martwię się trochę finansami... może trzeba będzie zrobić zbiórkę, aby uzbierać na weta? A może ktoś zrobi bazarek (ja już nie mam z czego)?

Na razie wstrzymałam się z ogłaszaniem Tuptusia. Mam jakiś spokój wewnętrzny, że Pani zdecyduje się na Tuptusia - ale mogę go ogłosić, oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyśka) napisał:

Badanie tarczycy, czyszczenie ząbków, kastracja... jaki to będzie orientacyjnie koszt? Martwię się trochę finansami... może trzeba będzie zrobić zbiórkę, aby uzbierać na weta? A może ktoś zrobi bazarek (ja już nie mam z czego)?

Na razie wstrzymałam się z ogłaszaniem Tuptusia. Mam jakiś spokój wewnętrzny, że Pani zdecyduje się na Tuptusia - ale mogę go ogłosić, oczywiście.

Zaczynam się gubić z cenami za badania...

- tarczyca chyba 80zł ?

- czyszczenie i usuwanie - nie mam pojęcia

- kastracja - pojawił się problem..., trzeba będzie dopłacić około 100zł bo zabieg w innej lecznicy ( z powodu choroby serca), pozostałą kwotę pokryje gmina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...