Jump to content
Dogomania

Tuptuś umarł 25.09.22. Mały, stary, ślepy, porzucony Tuptuś w BDT.


Moli@

Recommended Posts

2 godziny temu, agat21 napisał:

Wspaniały piesio. :) Niech pani się szybko przeprowadzi i bierze go. Będzie miała cudownego przyjaciela :)

Pani z miasta przeprowadza się na wieś. Na relacjach z kotkami jej zależy, bo dokarmia wolnożyjące i bezdomne kotki. ;) Po świętach powinna być już po przeprowadzce. Mam nadzieję, że nie zrezygnuje. Na razie pyta :) 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tyśka) napisał:

Zastanawia mnie to ile może ważyć i ile mieć w kłębie. To taki mały średniak? 

Waży około 9/10 kg.

Jest wyższy ale krótszy od Gucia. Zważę i zmierzę.

Postaram się sprawdzić reakcję na dzikie koty... , zapoznam z naszymi domowymi. Niech trochę ochłonie po zmianie miejscówki.

 

1b81d01f9076d9a5med.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, rozi napisał:

Kawał psa, większy od Promuli.

Trochę większy od przecinka :)

Ma rozbudowaną klatę, dłuższą, puszystą sierść. Był z niego niezły pulpet ,) karmiony ludzkim jedzeniem   z ręki (ziemniaczki, kotlecik, paróweczka, gotowane/pieczone mięsko, zupa - pyszne) :(

Większymi kawałkami pluje - do sprawdzenia, przyzwyczajony do małych kawałków czy problem z zębami 

Link to comment
Share on other sites

Śliczny z niego pulpecik :) Niby zwykły kundelek, ale bardzo urodziwy. Aż ma się ochotę przytulać go i drapać za uszkiem. 

Wszelkie testy na spokojnie, przeprowadzka Pani potrwa jeszcze z 3 tygodnie, jest czas :). Bliżej terminu podam Jej numer do Moli@, aby porozmawiała.

Trzymam kciuki za zdrówko <3
 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Niejadek z Tuptusia..., skubnie kurczaczka, wypije rosołek i po jedzeniu :(

Podałam obiad a urwis usiadł przy miseczce i myśli, że coś wymyśli :( Nie wytrzymałam..., miseczkę pod dzioba, łapę do miski i jedzenie pod pysia. Matko jak on jadł..., dobrze że palce zostawił ,) Mruczał, mlaskał :D Rosołek sam wypił :D Ogonkiem merdał, buziaka zaliczyłam. Naprawdę, czasami oszaleć można z tymi urwisami :)

 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Z obserwacji Tuptusia:

- Oczy -  w dzień i oświetlonym pomieszczeniu widzi słabo ..., po zmroku traci wzrok.

- słuch przytępiony - słabo reaguje na głośny dźwięk - może spowodowane stresem.

- częste siusianie - na pewno - znaczy teren, wytycza trasy

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Moli@ napisał:

Niejadek z Tuptusia..., skubnie kurczaczka, wypije rosołek i po jedzeniu :(

Podałam obiad a urwis usiadł przy miseczce i myśli, że coś wymyśli :( Nie wytrzymałam..., miseczkę pod dzioba, łapę do miski i jedzenie pod pysia. Matko jak on jadł..., dobrze że palce zostawił ,) Mruczał, mlaskał :D Rosołek sam wypił :D Ogonkiem merdał, buziaka zaliczyłam. Naprawdę, czasami oszaleć można z tymi urwisami :)

 

Może za lekka miska i mu się rusza przy jedzeniu, szura i stuka o płytki.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tyśka) napisał:

Ciekawe jaki wiek oszacuje weterynarz. Trzymam kciuki za wizytę.
 

Czy ktoś chciałby być skarbnikiem Tuptusia? Odciążyłoby to Moli@. 

Ja mogę tylko nie wiem czy to odciążenie skoro nie ma comiesięcznych wpłat.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki badań krwi, moczu dostanę na maila 

Wiek 12+++. wiekowy psiak. Nóżki OK. Uszy czyste

 

20b2b4f71ec36ff3med.jpg

Na kleszcze, pchły, robale

Wynikae80141f91214f14med.jpg

 

+ profil tarczycowy

c10f6690a331432fmed.jpg

W strzykawkach szampon leczniczy - 2 kąpiele co 5 dni ( łupież i miejscowo przerzedzona sierść na grzbiecie) -  23 zł / 24.03 (paragon)

b8b92cfa0d76e4aamed.jpg

f2e7dd085e48874cmed.jpg

93f05eaf22cd6800med.jpg

ECHO SERCA + konsultacja kardiologiczna - to koszt 250zł ( opłata w dniu badania)

Link to comment
Share on other sites

Tuptuś w mieście czuje się jak ryba w wodzie ,) Z trawnika nie daje się łatwo ściągnąć..., biega, wącha, siusia i zagrzebuje, znaczy, Miejsca odpowiedniego na kupkę szukał z 10 minut ,)

Przy ładnej słonecznej pogodzie na dużym trawniku wpada w dołki ale drzewa widzi. Znaczy wszystko co stanie na drodze..., moje nogi też ,) Był kiedyś wyprowadzany na smyczy - omija, przekłada łapki szybko i zwinnie ale to on prowadzi. Przy próbie zmiany kierunku, odciągnięciu od jakiegokolwiek obiektu zapiera się i próbuje ściągnąć obróżkę..., z szelek rozebrał się migiem. Cwaniak :)

Spokojny podczas badania. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tyśka) napisał:

Ciekawe jaki wiek oszacuje weterynarz. Trzymam kciuki za wizytę.
 

Czy ktoś chciałby być skarbnikiem Tuptusia? Odciążyłoby to Moli@. 

Zanim podtrzymam ofertę :) bycia skarbniczką jaka jest odpowiedzialność skarbnika w przypadku pustej kasy.

Link to comment
Share on other sites

Tuptuś, nie jest rannym ptaszkiem. Spał, nie chodził..., rozkładał się na materacyku. Z każdym dniem czuje się pewniej. W nocy ma do dyspozycji całe piętro..., nie ma konfliktów w stadzie.

Musiał być karmiony resztkami..., bez przypraw mięso jest beeeee - nie pachnie "ładnie":(

Zmiksowałam ryż z kurczakiem  + pucha Animondy podlałam przegotowaną wodą. Pachnące, rzadkie - wciągną błyskawicznie

 

Nie pije czystej wody! Tylko płyny z jedzeniem. 

Z Roxi też był ten problem na początku.

Trzeba przestawić na psie jedzenie a na pewno  bez przypraw!

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Aldrumka napisał:

Ja mogę tylko nie wiem czy to odciążenie skoro nie ma comiesięcznych wpłat.

Dziękuję :) Moli@ zapytała mnie na pw o to, więc myślę, że jakimś odciążeniem będzie. Wiem, że już były dwie wpłaty na konto Moli@, później będą pieniądze z bazarku. W wolnej chwili pozapraszam na wątek, może ktoś zadeklaruje jakąś stałą.

Link to comment
Share on other sites

"Dzień dobry, wyniki badania krwi są dobre, w morfologii podniesione granulocyty kwasochłonne mogą świadczyć o pasożytach jelitowych, istnieje podejrzenie niedoczynności tarczycy- badanie do powtórzenia za kilka tygodni, Katarzyna Zaleska."

Przychodnia Weterynaryjna Zwierzak s.c.

 

8975a54ee634fb34med.jpg

ecdccba17cbd552cmed.jpg

 

Jutro upomnę się o wynik badania moczu..., zapomniała wysłać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...