Jump to content
Dogomania

Rozliczony -- Kwiatki domowe i tarasowe na galotki Lolciowe ..........czynne do 05.04.2021 - godz.20.00


ona03

Recommended Posts

1 godzinę temu, Poker napisał:

bryyy, u nas trochę śniegu , ale za to piękne słońce. I moje ciemierniki kwitną.

U mnie tez biało :) I ciemierniki białe i fioletowe zaszalały :)))

 

22 minuty temu, Isiak napisał:

Proszę 53 - papirus - KT - 8 zł

Bardzo proszę Isiaczku, papirus jest Twój :)))

 

 

13 minut temu, Iv_ napisał:

Oneczka, proszę o podliczenie mnie :) 

Tak jest psze Pani, już się podlicza :), a wysyłka teraz ?

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Isiak napisał:

A mnie strasznie gryzie, co to jest. Bo lubię wiedzieć :) Trochę kojarzy mi się z phlebodium blue star. Ale sama nie wiem... chyba jednak nie.

Pogrzebałam. To Epifilium (kaktus leśny). Teraz tak sobie myślę że może ten mój drugi kaktus lubiący wodę też jest jakiś lesny.

Link to comment
Share on other sites

dolozyłAM

30. Amarylis Belladonna cebula -1 szt ---cw 6,00

 

 

Amaryllis prawdziwy – Belladonna (Amaryllis belladonna), zwany też pięknym, to delikatna roślina cebulowa o południowoafrykańskim rodowodzie. Często mylony z hipeastrum, kwitnie jednak obficiej niż ten drugi gatunek, a jego kwiaty są subtelniejsze w formie i osadzone na purpurowych, wzniesionych łodyżkach. Okazy wywodzące się z oferowanej odmiany dorastają do 40-70 cm i wytwarzają ciemnozielone, mięsiste, równowąskie liście, zebrane u podstawy pędów w kępkę. Kwitnienie amaryllisa prawdziwego to wspaniały spektakl łagodnych, pastelowych barw – jego lejkowate kwiaty o długości ok. 10 cm, czarujące dzięki smukłej linii płatków i ich jasnoróżowej barwie, tworzą obfite grona

 

 

31. Hipeastrum  cebula średnia -2 szt ---cw  5 zł/szt

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, lunarmermaid napisał:

To mój kwiatek, teraz wypuszcza jeszcze jedne duży liść...

kwiatek.jpg

kwiatek1.jpg

 

 

To on ma liść, i z liścia wychodzą listki ? Jakieś dziwadło, ale fajne. A te liście na dole są sztywne ?

 

 

1 godzinę temu, uxmal napisał:

Świetnie wygląda. Ciekawe co dalej z tych stojących będzie :)

Ale macie wesoło, każdy listek niespodzianka :)

 

 

1 godzinę temu, lunarmermaid napisał:

Te trzy duże od zeszłego roku stoją i nic dalej, chyba tak zostanie.. 

Zaczarowały się ?

Link to comment
Share on other sites

uxmal, lunarmermaid mam!!!

Wiem już, co to te Wasze cudaki! Tak, jak pisała uxmal, to epiphyllum, ale epiphyllum oxypelatum, czyli ostropłatkowe, czyli tzw. Królowa Jednej Nocy :)))

Kiedy uxmal napisała, że to epiphyllum, to mi to ani w ząb nie pasowało, bo nigdy nie widziałam takiego, a epiphyllum przecież znam, ale okazało się, że to, które znam, to epiphyllum ackermanii, a ono wygląda zupełnie inaczej :) Ale znajomy ogrodnik mi podpowiedział, z czym mamy do czynienia :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Isiak napisał:

uxmal, lunarmermaid mam!!!

Wiem już, co to te Wasze cudaki! Tak, jak pisała uxmal, to epiphyllum, ale epiphyllum oxypelatum, czyli ostropłatkowe, czyli tzw. Królowa Jednej Nocy :)))

Kiedy uxmal napisała, że to epiphyllum, to mi to ani w ząb nie pasowało, bo nigdy nie widziałam takiego, a epiphyllum przecież znam, ale okazało się, że to, które znam, to epiphyllum ackermanii, a ono wygląda zupełnie inaczej :) Ale znajomy ogrodnik mi podpowiedział, z czym mamy do czynienia :)

To im sie trafił rarytasek, ciekawe kiedy zakwitnie :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Isiak napisał:

uxmal, lunarmermaid mam!!!

Wiem już, co to te Wasze cudaki! Tak, jak pisała uxmal, to epiphyllum, ale epiphyllum oxypelatum, czyli ostropłatkowe, czyli tzw. Królowa Jednej Nocy :)))

Kiedy uxmal napisała, że to epiphyllum, to mi to ani w ząb nie pasowało, bo nigdy nie widziałam takiego, a epiphyllum przecież znam, ale okazało się, że to, które znam, to epiphyllum ackermanii, a ono wygląda zupełnie inaczej :) Ale znajomy ogrodnik mi podpowiedział, z czym mamy do czynienia :)

Też już się dowiedziałam... Na razie idzie mi jakiś pęd znowu, ciekawe co będzie. Ponoć te pędy mogą mieć nawet 3 metry wysokości. Muszę go przesadzić, bo mam w zwykłej ziemi a on woli taką do storczyków. W tym roku chyba nie zakwitnie, bo nie zimował, nie wiedziałam, że musi tak jak sukulenty no i stał cały czas w pokoju zamiast w piwnicy.. 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Isiak napisał:

uxmal, lunarmermaid mam!!!

Wiem już, co to te Wasze cudaki! Tak, jak pisała uxmal, to epiphyllum, ale epiphyllum oxypelatum, czyli ostropłatkowe, czyli tzw. Królowa Jednej Nocy :)))

Kiedy uxmal napisała, że to epiphyllum, to mi to ani w ząb nie pasowało, bo nigdy nie widziałam takiego, a epiphyllum przecież znam, ale okazało się, że to, które znam, to epiphyllum ackermanii, a ono wygląda zupełnie inaczej :) Ale znajomy ogrodnik mi podpowiedział, z czym mamy do czynienia :)

 

24 minuty temu, lunarmermaid napisał:

Też już się dowiedziałam... Na razie idzie mi jakiś pęd znowu, ciekawe co będzie. Ponoć te pędy mogą mieć nawet 3 metry wysokości. Muszę go przesadzić, bo mam w zwykłej ziemi a on woli taką do storczyków. W tym roku chyba nie zakwitnie, bo nie zimował, nie wiedziałam, że musi tak jak sukulenty no i stał cały czas w pokoju zamiast w piwnicy.. 

 

Kurka wodna on w górę idzie?  Myślałam że będzie zwisał i kupiłam malutki kwietnik. Kwitnąć to on u mnie na bank nie będzie. Nie mam chłodu w piwnicy. Temperatury nie mogę zmienić. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry kfffffiatuszki

 

9 godzin temu, uxmal napisał:

 

Kurka wodna on w górę idzie?  Myślałam że będzie zwisał i kupiłam malutki kwietnik. Kwitnąć to on u mnie na bank nie będzie. Nie mam chłodu w piwnicy. Temperatury nie mogę zmienić. 

Musowo na bazar z nim, nie zmieści się za kilka lat :)

 

9 godzin temu, uxmal napisał:

A ten po prawej?  Ten chudy, wyższy. Myślisz że to opuncja?  Jeśli tak to jaka?  Mój lubi wodę. 

TYlrE-umV6mJ9cD1nFBkSbv1kG3xuZghO4sPLzsQ

 

Trochę mu się urosło, fotka sprzed roku:)

spacer.png

 

 

 

 

2 godziny temu, Iv_ napisał:

Bry :) 

Zimno :)))))

Iv-ciu, jak będzie zimno to poczekam kilka dni :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Iv_ napisał:

Bo może myśli, że to chwasty ;) ;)

Ona za dużo myśli na mój gust.

12 godzin temu, uxmal napisał:

Wiolka to chyba była w tej samej szkole ogrodniczej jak moje "wiolki" W tamtym roku powyciągały mi prawie wszystkie cebulki. Też takie wychodzące.

Przykryłam kawałkiem siatki ogrodzeniowej, taki wybrzuszony tunel. Jak tam wlezie, to ją złapię i wywiozę do lasu, albo porzucę przy szosie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...