Jump to content
Dogomania

Biegunka u psa


Recommended Posts

Witam mam sunie 5 miesięczną . Owczarek niemiecki . Je karmę suchą brit premium by nature na śniadanie a na obiad surową wołowinę. Dostaje również naturalne przysmaki np . żwacze wolowe uszy królicze itp. również dostaje trenerki jak trenujemy. A suplementy sizoral komplex. I teraz wychodząc z nią na dwór ( nie dokońca mamy skończone ogrodzenie ) rano np ma normalną kosystęcje odchodów zje suchą karmę wychodzimy za 6 godzin jest  wszystko ok a za 30 minut mamy rozwolnienie a pod koniec kupy jest sama woda . Pużniej wracamy wychodzimy o 18 jest biegunka wychodzimy rano jest wszystko ok i tak co dziennie albo co 2 dzień . Dodam że Bella je szybko i łapczywie i je równieżinne odchody ( oczywiście jej na to nie pozwalam ale czasami nie zdąże zareagować) różne śmieci (tak samo jej nie pozwalam) albo obdrapuje kore z drzew je ziemie  sieść która wypadnie jej .ma tak od 1 miesiąca od kiedy tak ma tez nie dostaje codziennie barf a np co 2 dzien albo w niedziele mięso z rosołu z rozgotowanym ryżem i marchewką . Pies miał zmienianą karmę już ale wcześniej tak nie było dopiero jak zaczynało się takie coś to zmieniałam karmy na watachę czy eknubę wcześniej miałyśmy happy dog baby ale jej już pu         xniej nie chciała jęść taksamo watachę . jak dostaje surowe mieso wtedy dodaje wegla aktywnego ale to kompletnie nie działa nwm czemu . Możecie mi doradzić coś co zrobić i jakieś do polecenia smaczki naturalne my kupujemy z wiejskiej zagrody i balto a trenerki z carnilove i alpha spirit tak samo kości . można też mi olecićjakieś smaczki jak ktoś ma sprawdzone i prosze mi powiedzieć co się z niądziej bo sama nie wiem.

Przepraszam za błędy jak coś jestem dyslektyczką i pozdrawiam  

Link to comment
Share on other sites

Mieszanie karmy suchej z surowym mięsem, gotowanym mięsem z rosołu i ryżem to nie jest dobry pomysł. Trzymaj się jednego sposobu żywienia jeśli się na tym nie znasz, bo to może być przyczyną biegunek (i równie dobrze może być kilkadziesiąt innych przyczyn).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Najlepiej ustalić jeden sposób żywienia i się go trzymać. Jak na 5 miesięcy to całkiem przekrój.

Dobrze byłoby zbadać kał w kierunku pasożytów i zrobić test na giardie. To tak na początek. Jak nie przejdzie to szuka się dalej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, LeCoyotte napisał:

Mieszanie karmy suchej z surowym mięsem, gotowanym mięsem z rosołu i ryżem to nie jest dobry pomysł. Trzymaj się jednego sposobu żywienia jeśli się na tym nie znasz, bo to może być przyczyną biegunek (i równie dobrze może być kilkadziesiąt innych przyczyn).

Dziękuje ale tak była karmiona w hodowli czyli na 

śniadanie sucha karma 

a na obiad surowe mięso

a raz na tydzien jak dam miesko z rosołu to nic sie nie stanie bynajmiej tak wet powiedział

 

Link to comment
Share on other sites

Trochę za dużo modeli żywieniowych jak na jednego psa. Surowe,  gotowane i komercyjne. 

Czy te surowe mięso pochodzi ze sklepu dla ludzi?  Co to za rodzaj mięsa? 

Prawdopodobnie kosmki jelitowe nie wyrabiają stąd biegunki. Za często i dynamicznie zmieniasz młodemu psu diety. Do tego suplement jakiś,  smaczki. Trudno ocenić co przyczynia się do rozwolnienia. 

Pies ma już 5mc więc pora na kompleksowe badanie krwi, moczu,  kał,  pierwsze usg serducho. 

Zdecyduj się na jakiś jeden i konkretny rodzaj diety. I nie ma znaczenia już że tak był karmiony w hodowli. W sumie to dziwny pomysł karmienia. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Bella.owczarek.niemiecki napisał:

Dziękuje ale tak była karmiona w hodowli czyli na 

Sunia jest teraz u Ciebie i TY decydujesz,co ma jeść.Z tego,co piszesz,to...aż sie prosi o biegunkę,przewód pokarmowy psa - po prostu nie nadąża! Nie miesza się karmy suchej z mokrą - kazda inaczej sie trawi,a ilość tzw.smaczków też jest z bardzo zróżnicowana.

Czyli - albo dajesz suchą karmę,albo gotujesz.Smaczki też ograniczasz,bo przestaną być atrakcyjne.

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, bou napisał:

Nie miesza się karmy suchej z mokrą 

Można mieszać karmę suchą z mokrą (puszki) ale nie w jednym posiłku lecz rozdzielnie np. rano mokra, wieczorem sucha, i pod warunkiem, że nie powoduje niestrawności u konkretnego psa. Inaczej jest z mieszaniem z mięsem surowym/barfem, tego to na pewno nie powinno się robić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...