Jump to content
Dogomania

Błagam Pomocy ;( York z Alergia Pokarmowa


Sandra1991

Recommended Posts

Witam wszystkich właścicieli Yoreczkow :) 

Ja całkowicie z innym tematem . Mój 8 miesięczny York od kilku miesięcy ciągle się wygryza , szczególnie na łapkach,  byłam z nim oczywiście u Weterynarza który zalecił dietę eliminacyjna gdyż stwierdził alergie pokarmową głównie na drób, przeszłam więc za pierwszym razem na łososia,  po 1,5 miesiąca nie było żadnych efektów więc zmieniałam na jagniecine ,również nic , później na koninę i też nic :( nie wiem już co mam robić. Piesek ma sucha skórę, kapie go oczywiście w specjalnym szamponie ale nie widzę efektów. Nie wiem co podawać pieskowi do jedzenia,  borykam się z tym problemem już 7 miesięcy

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Sandra1991 napisał:

borykam się z tym problemem już 7 miesięcy

Rozumiem,że mały miał problerm z alergią juz w wieku...4 tygodni????

Zmień weta,trzeba zrobić szereg badań,ustalić,co jest powodem alergii,oznaczyłabym też hormony tarczycy.Nową dietę wprowadza się bardzo powoli,po trochu redukując poprzednią,to nie tak,że "od poniedziałku dajemy łososia,jak do piątku dalej będzie sie drapał,to przechodzimy na koninę".Ale to chyba wiesz...Sa też specjalne karmy weterynaryjne dla alergików,moze warto spróbować.

Idz do weta specjalizującego się w problemach dermatologicznych.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, bou said:

Rozumiem,że mały miał problerm z alergią juz w wieku...4 tygodni????

Zmień weta,trzeba zrobić szereg badań,ustalić,co jest powodem alergii,oznaczyłabym też hormony tarczycy.Nową dietę wprowadza się bardzo powoli,po trochu redukując poprzednią,to nie tak,że "od poniedziałku dajemy łososia,jak do piątku dalej będzie sie drapał,to przechodzimy na koninę".Ale to chyba wiesz...Sa też specjalne karmy weterynaryjne dla alergików,moze warto spróbować.

Idz do weta specjalizującego się w problemach dermatologicznych.

Jak wzięłam pieska z Hodowli to miał miesiąc, Pani kazala dawać mu jedzenie Royal Canin puppy więc dawałam mu ta karme po tygodniu bycia w nowym domu zaczal sie powoli drapać, poszłam więc do jednej pani weterynarz która stwierdziła że problemu nie ma żadnego bo piesek nie ma ran , drapanie się pogarszało doszło wygryzanie ,poszłam więc do innego weta ten właśnie zalecił dietę eliminacyjna ,nie polecił żadnej konkretnej karmy. Wiem doskonale o tym że dieta nie działa z dnia na dzień więc piesek byk około 1,5 na każdym rodzaju mięsa, ale nic nie pomaga, mały pije codziennie olej Omega 3 ,bo podobno skóra staje się lepsza ale nie widzę różnicy. We wtorek mam wizytę w klinice i powiem stanowczo że proszę o badania z krwi, bo moim zdaniem problem nie jest w jedzeniu tylko to głębsza sprawa może nuzyca ? Dziekuje bardzo za radę;)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sandra1991 napisał:

Jak wzięłam pieska z Hodowli to miał miesiąc

To jakaś koszmarna "hodowla",bo żaden uczciwy hodowca nie wyda miesięcznego psa,który najbardziej potrzebuje jeszcze matki oraz jej pokarmu do 8 smego tygodnia zycia.

To może być źródło problemów...

No ale już pozamiatane...Daj znać,co Ci powie nowy wet .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...