Jump to content
Dogomania

Jakie mięso gotować psu?


Altw95

Recommended Posts

Dzien dobry :) 

Mam pieska 10oletniego, karmilam go gotowym jedzeniem dla psów, głównie Doliną Noteci oraz sucha karma dla psów Royal Canin Dental Care (mial problemy z kamieniem nazebnym). Właśnie z powodu tych zębów stał się niejadkiem, nie chciał jeść nic.. Wypróbowałam wiele karm, a później zaczęłam gotować Mu ryż z kurczakiem, który mu posmakował. W międzyczasie usunięto Mu kamień nazebny i jednego zęba, który był złamany i prawdopodobnie on powodowal jego niejedzenie. Po tym zabiegu mokrej karmy nie chciał jeść, a za to gotowany ryż i kurczaka jadł bardzo chętnie i bez grymaszenia. Jednak zauważyłam, że chyba podowuje u Niego alergię, bo drapał się okropnie (na pewno nie ma pcheł). Przez 2 dni przestałam dawać Mu gotowane jedzenie i to drapanie się znacznie zmniejszyło. Myślę, że właśnie powodem był drób i tu pojawia się moje pytanie. Jakim innym mięsem mogę zastąpić kurczaka?

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Jak nie toleruje kurczaka to spróbuj indyka albo wołowinę. Ja kupuję taką mieloną mrożoną, moje psy jedzą ją na surowo i gotowaną ale na szczęście od czasu do czasu gotuję im na zmianę kurczaka i indyka, one trawią wszystko bez problemów.

Link to comment
Share on other sites

Statystycznie najrzadziej uczula jagnięcina.... No ale wiadomo. Indyk daje radę u wielu psów. Chociaż szczerze rzadko w tym wieku nagle pojawia się alergia pokarmowa. Może problem jest w czymś innym, trzeba to mieć na uwadze jakby dieta nie pomagała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...