Jump to content
Dogomania

Rozliczony 74zl Dziekuje Dobreduszki! Rooznosci Babcia Nasza I Nadziejkowo Fidusiowi do 20.03


Nadziejka

Recommended Posts

               Dokladam ksiazke nowiutenka

 Dostalam w prezencie od mojej cudownej znajomej kotunkowej
         Na bazareczku dzis zakonczonym nie sprzedana
                wiec jeszcze tutaj na kramik malutkowi wloze
 
Num 2 a ksiazka ,,Czwarta Sciana,,
wstarzasajace..'
str 320   nowiutenka
           cena wywol  6 zl
Czwarta ściana
opis:
,,Bejrut, rok 1982. Samuel – Grek, Żyd. Wszystkiego po trochu. Ten niegdyś młody lewicowy student o poglądach propalestyńskich, teraz reżyser na łożu śmierci, miewa piękne, choć szalone pomysły. W ogarniętym wojną domową Libanie zamierza wystawić „Antygonę” Jeana Anouilha. Ten projekt wydaje się być obłędem, bowiem Samuel chce, by na scenie zagrali obok siebie chrześcijanie, szyici, Palestyńczycy i druzowie. Z powodu choroby nie może jednak udać się do Bejrutu osobiście, prosi więc o to swego przyjaciela Georges’a. Francuz niewiele myśląc, wsiada do samolotu i leci do ogarniętego wojną Libanu.
Czwarta ściana to dzieło wyjątkowe, w którym mała historia przeplata się z wielką, kameralność z tragedią grecką zrewidowaną przez dramaturga Jeana Anouilha.
Powieść głęboko porusza, szczególnie we fragmentach o Libanie, gdy po masakrze palestyńskich obozów w Sabrze i Szatili rodzi się ból i wściekłość.
„Chciałem podzielić się tymi trudnymi sprawami, a byłem z tym wszystkim zupełnie sam. To tak, jakbym niósł worek z kamieniami.
Gdy oddawałem wam po jednym, mój wór stawał się lżejszy”.
Sorj Chalandon
Link to comment
Share on other sites

  • Nadziejka changed the title to Obnizeczki! Szajka emerytow..,,Czwarta Sciana,, i George Clooney potrzebny od zaraz!,, Babcia Nasza I Nadziejkowo Z Calej Duszy-Kramcik Maluszy Dla Fidusia do 20.03

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...