Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

10 godzin temu, pyra napisał:

ja co dzień zaglądam na wątek "naleśnikożercy" i wciąż tak samo żal :((

IMG-20210324-WA0014_resize_7.jpg

Od kiedy odszedł nie robiłam naleśników.... tak bardzo mi żal, że nie nacieszył się życiem dłużej...tak bardzo na to zasługiwał. Ten żal rozsadza mi serce, bardzo, bardzo pokochałam tego cudownego, niezwykłego psa. Pomimo ogromnego cierpienia uśmiechał się...resztkami sił  starał się być dzielny...

A jutro minie równo miesiąc bez Fenisia :( :( :( bardzo smutny miesiąc :( :(

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, mari23 napisał:

Od kiedy odszedł nie robiłam naleśników....

Moja sunia uwielbiała naleśniki, odkąd odeszła (11 miesięcy temu) ani raz nie zrobiłam naleśników

39 minut temu, mari23 napisał:

A jutro minie równo miesiąc bez Fenisia :( :( :( bardzo smutny miesiąc :( :(

Pamiętam

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, agat21 napisał:

On nie odszedł, jest przecież tak blisko nas. Cały czas. Za każdym razem kiedy o nim pomyślimy. Z każdym psem, któremu pomożemy. 

masz rację, on "odradza się z popiołów" w każdym psie, który opuszcza schronisko "dziedzicząc" ogromne dobro, którego lawinę Feniks wywołał....

to już miesiąc dzisiaj....ja wciąż idąc do kuchni mam odruch zaglądania "jak Feniś"... i wciąż nie potrafię zebrać sił do zrobienia naleśników...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, mari23 napisał:

to już miesiąc dzisiaj....ja wciąż idąc do kuchni mam odruch zaglądania "jak Feniś"... i wciąż nie potrafię zebrać sił do zrobienia naleśników...

Mari, kochana, dobra, ciepła... Jesteś wspaniałym Człowiekiem.  Nawet na odległość wysyłasz fluidy, z których czerpiemy siłę i chęć pomagania tym biedakom. Mam mokre oczy, gdy to piszę. Kocham Cię Marysiu za Twoją dobroć, spokój, optymizm i siłę.

Dziękuję, że jesteś   643017966_dzikuj6.jpg.d5f55bb2826b773437822b04f76d6589.jpg 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, mari23 napisał:

masz rację, od "odradza się z popiołów" w każdym psie, który opuszcza schronisko "dziedzicząc" ogromne dobro, którego lawinę Feniks wywołał....

to już miesiąc dzisiaj....ja wciąż idąc do kuchni mam odruch zaglądania "jak Feniś"... i wciąż nie potrafię zebrać sił do zrobienia naleśników...

Trzymaj się kochana. Tobie najciężej.. Daj czas naleśnikom, nie uciekną.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, agat21 napisał:

On nie odszedł, jest przecież tak blisko nas. Cały czas. Za każdym razem kiedy o nim pomyślimy. Z każdym psem, któremu pomożemy. 

Zawsze już będzie.

Będzie wciąż wzruszał, pomagał i dodawał sił. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2021 o 09:57, Aska7 napisał:

87630759_IMG-20210320-WA0004_resize_82.jpg.e71c5379c36cda2505190bff1084cee1_resize_40.jpg

Ja bardzo lubię to. Taki szelmowski uśmiech. Nawet oczy mu się śmieją ...

Cudne jest to zdjęcie. Takiego Cię pamiętam piękny wspaniały z sercem na łapie Feniksie. Z tym niesamowitym uśmiechem i błyskiem w oku.

Dnia 26.04.2021 o 10:00, agat21 napisał:

Nawet jak leżał chory i obolały, leżał w domu, w cieple, na czystym posłanku, syty, spokojny i miał blisko dobrego kochającego człowieka. Nie mógł mieć już lepiej.

Tak to prawda.

Dnia 26.04.2021 o 11:39, pyra napisał:

ja co dzień zaglądam na wątek "naleśnikożercy" i wciąż tak samo żal :((

Też czuję żal i złość za niesprawiedliwość losu, ale wiem że czasami nie można uratować już więcej niż się uratowało i to chociaż zostało wyrwane złemu losowi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2021 o 21:38, Onaa napisał:

Cudne jest to zdjęcie. Takiego Cię pamiętam piękny wspaniały z sercem na łapie Feniksie. Z tym niesamowitym uśmiechem i błyskiem w oku.

Tak to prawda.

Też czuję żal i złość za niesprawiedliwość losu, ale wiem że czasami nie można uratować już więcej niż się uratowało i to chociaż zostało wyrwane złemu losowi.

Jutro minie dwa miesiące, jak Aśka heroicznie pokonała  ponad tysiąc kilometrów, by wyrwać dwóch biedaków ze schroniskowej niewoli....

Feniks wykrzesał wszystkie resztki sił, żeby cieszyć się życiem, jakie mu zostało....tylko 23 dni...dla niego pewnie aż 23 dni, bo pomimo chwil radosnych był ból i cierpienie :( :(

IMG-20210422-WA0006_resize_11.jpg

Na pocieszenie został przesłodki starowinka, nieporadny, z krzywą buźką, rozjeżdżającymi się łapeczkami....  kochany Kubunio <3

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Chciałabym przekazać podarowane rzeczy przeze mnie dla Fenisia dziesiątce psiaków mari23 .Mari23 ma pod opieką starsze,schorowane pieski a więc przydadzą się im.Feniś zapewne nie miałby nic przeciw temu aby współtowarzysze skorzystali ze schedy po nim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

Tak, to dziś mijają 2 miesiące od Wielkiej Podróży. Była wielka i dosłownie i w przenośni.

Wielka podróż Dzielnej Trójki - Asi, Fenisia i Kubusia...to już 2 miesiące...

IMG-20210305-WA0018.jpg

<3  <3

IMG-20210305-WA0019.jpg

strona 10.... przyjazd....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, mari23 napisał:

Wielka podróż Dzielnej Trójki - Asi, Fenisia i Kubusia...to już 2 miesiące...

IMG-20210305-WA0018.jpg

Pamiętam nasze oczekiwanie i ta ulga - wyjechał, dojechał. Jest, bardzo słaby, prawie nie chodzi, ale żyje, dojechał i już pod opieką mari. Wierzyłyśmy, miałyśmy nadzieję ...

Feniks [*]

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.05.2021 o 12:16, Anula napisał:

Chciałabym przekazać podarowane rzeczy przeze mnie dla Fenisia dziesiątce psiaków mari23 .Mari23 ma pod opieką starsze,schorowane pieski a więc przydadzą się im.Feniś zapewne nie miałby nic przeciw temu aby współtowarzysze skorzystali ze schedy po nim.

IMG-20210430-WA0004_resize_75.jpg

Staruszki dziękują ! <3 jedno posłanko "same" sobie zagospodarowały, Tina ściągnęła z półki a dziadeczki szybko się ułożyły <3 Puszysty, na którym opiera głowę Kajtuś to zamojski Milusiek <3 Drugi materac - ten ortopedyczny, z którego korzystał Feniś - dostanie zamojszczak Kubuś, on chyba ze wszystkich ma największe problemy z kręgosłupem i łapkami. I nie lubi spać razem ze wszystkimi, choć blisko, to jednak osobno.

Odpowiadając na pytanie wiolhelm170 - Kubuś całkiem dobrze się czuje, tylko kuleje na przednią łapkę i słabiutki jakiś jest, dużo śpi, kaszle (serduszko!) Ale dobrze, dzielnie sobie radzi :) Jest radosny i daje wiele radości tym swoim dreptaniem <3

Zakupiony przez agat21 la Feniksa i nawet nie otwarty worek karmy "Atopic" , 4 zgrzewki puszek Intestinala i gumowa podkładka - czy przyda się to Franiowi lub Bonuskowi? Czekam, kiedy Basia będzie jechała w kierunku kikou, by darmowym transportem  przekazać to spadkobiercom Fenisia.

Forthyron i Canivinton przydałyby się Kubusiowi, bo chyba ani Franuś, ani Bonusik nie potrzebują.

Myślałam o zawiezieniu tego wszystkiego dla Makarego, ale odległość i koszty zbyt duże :( Do kikou mam transport gratis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.05.2021 o 17:46, Aska7 napisał:

Dla mnie to wciąż są olbrzymie emocje ...

Miał wyjechać z panem Maćkiem 13 marca. Czasami te kilka dni naprawdę robi dużą różnicę : (

Myślę, że tylko dzięki temu Fenisiowi dane były te 23 dni...bo albo by wyjazdu nie dożył, albo byłyby to może tylko 3 dni :( :( Asiu - DZIĘKUJĘ !!!!! mówię Ci ja i mówi Ci Feniś <3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Super zdjęcie. Wielkie przytulaki  :)   Na jednym, średniej wielkości legowisku, aż 3 psiaczki się zmieściły  :) Co prawda Miluś tylko główkę zmieścił, ale główka najważniejsza przecież  :)

IMG-20210430-WA0004_resize_75.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2021 o 19:00, elik napisał:

Super zdjęcie. Wielkie przytulaki  :)   Na jednym, średniej wielkości legowisku, aż 3 psiaczki się zmieściły  :) Co prawda Miluś tylko główkę zmieścił, ale główka najważniejsza przecież  :)

IMG-20210430-WA0004_resize_75.jpg

 

Kubuś, Miluś i Tinka mieszczą się w całości, ale tym razem wlazła Betty i zakłóciła "czarną symbiozę" ;)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2021 o 09:57, mari23 napisał:

Forthyron i Canivinton przydałyby się Kubusiowi,

Mari,ale to do Ciebie,dla Fenixa wysyłałam Forthyron,tak?Czy coś pomyliłam? Jak tak,to podawaj go temu,który potrzebuje,a jak sie skończy,to pomyślę co dalej...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, bou napisał:

Mari,ale to do Ciebie,dla Fenixa wysyłałam Forthyron,tak?Czy coś pomyliłam? Jak tak,to podawaj go temu,który potrzebuje,a jak sie skończy,to pomyślę co dalej...

IMG-20210509-WA0006_resize_81.jpg

Dziękuję w imieniu Kubunia <3

IMG-20210509-WA0005_resize_69.jpg

zamojszczaki :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...