Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

28 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

To okropne, że jakaś tam dyskusja zabiera Misiowi możliwość wyjazdu ze schronu. Musimy walczyć, ale tyko Tola może nas pokierować.

tak, nie możemy nic robić na własną rękę, bo możemy pogorszyć sytuację.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, mari23 napisał:

Rano dzwoniła do mnie Tola ze złą wiadomością :

 decyzją schroniska ( weterynarza?) Misio nie może być wydany ze schroniska ze względu na stan zdrowia. :( :( :(


Bardzo mi przykro, wiem jak bardzo mari i my wszyscy czekamy na wyjazd tych psów. To nie pierwszy taki przypadek, że zarezerwowany pies nie jedzie i na pewno nie ostatni.

Na razie nic więcej nie mogę napisać, bo nie mam innych informacji niż te, które przekazała tutaj mari; wczoraj TZ rozmawiał  z kierownikiem już po mojej wizycie w schronisku i wszystko było ok. ,  Misio i Makary mieli zostać zaczipowani na wyjazd. A dzisiaj parę min. po 8.00 tel ze schroniska, że wet nie wyraża zgody na wyjazd Misia ze względu na jego stan zdrowia i że proponują innego staruszka.

Jutro TZ jest umówiony na rozmowę, jak tylko coś będę wiedziała, od razu dam znać.

Myślę, że na pewno negatywne opinie o schronisku na FB po wystawieniu zbiórki dla Feniksa mają wpływ na taką decyzję.  Moim  zdaniem przy czipowaniu okazało się, że stan Misia wcale nie jest dobry i że jest to coś widocznego tzw "gołym okiem", ale to tylko moje zdanie...

Zrobię wszystko co możliwe, aby Misio mógł wyjechać, jest mi niemiernie przykro  i smutno, ale nie tracę nadziei. Nie wiem jak doczekam do soboty i niedzieli, żeby psy wyjechały i żebyśmy spokojnie odetchnęli . Na pewno jutro TZ uzyska odpowiedz, czy jest szansa na ewentualnie późniejszy wyjazd MIsia.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Tola napisał:


A dzisiaj parę min. po 8.00 tel ze schroniska, że wet nie wyraża zgody na wyjazd Misia ze względu na jego stan zdrowia i że proponują innego staruszka.

 

Ale kto konkretnie o tym poinformował, kierownik, wet czy pracownik ?

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Tola napisał:

Kierownik;  zawsze to on przekazuje takie informacje; zaznaczył, że to decyzja weta.

 

Ja po tej rannej wiadomości czuję się, jakby mnie ktoś rozdeptał.... Misio tak bardzo za Kubusiem zaglądał, kiedy Kubuś wyjeżdżał, tak patrzył....też chciał jechać... mam nadzieję, że jednak się uda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mari, Dziewczyny przyszło mi do głowy, żeby może Tola lub Jej mąż prosząc kierownika o wydanie Misia może pokazał zdjęcia Amberka, Kokosa, czy Czestera z ich domów. Żeby powiedział, że ludzie chętnie adoptują psy ze schronisk tylko nie mają na tyle sił aby pójść do schroniska samemu bo tam każde oczy proszą i jak tu dokonać wyboru. Psy z tego schroniska zostają wykąpane, wyczesane, stają się piękne i znajdują opiekunów/ właścicieli (nienawidzę tego słowa) bardzo szybko. Może w takim duchu porozmawiać. Jeśli pies jest chory znajdują się ludzie, którzy chętnie opłacają leczenie i pies wraca do zdrowia, do formy. Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, KrystynaS napisał:

Mari, Dziewczyny przyszło mi do głowy, żeby może Tola lub Jej mąż prosząc kierownika o wydanie Misia może pokazał zdjęcia Amberka, Kokosa, czy Czestera z ich domów. Żeby powiedział, że ludzie chętnie adoptują psy ze schronisk tylko nie mają na tyle sił aby pójść do schroniska samemu bo tam każde oczy proszą i jak tu dokonać wyboru. Psy z tego schroniska zostają wykąpane, wyczesane, stają się piękne i znajdują opiekunów/ właścicieli (nienawidzę tego słowa) bardzo szybko. Może w takim duchu porozmawiać. Jeśli pies jest chory znajdują się ludzie, którzy chętnie opłacają leczenie i pies wraca do zdrowia, do formy. Co myślicie?

Ale to całkiem nie o to chodzi. Moim zdaniem znaczy.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jo37 napisał:

Problemem jest to, że liczy się tylko opinia o schronisku a nie pokazanie zwierzaka w DS.

niestety masz rację :(

a wystarczyłoby współpracować z tymi, którzy przecież pomóc chcą, nie szkodzić...opinia schroniska i samego kierownika bardzo by na tym zyskała

Tyle psów wyciągniętych ze schroniska, starych, schorowanych, bez szans na adopcję - ileż by ich w schronisku było, jak wyglądałyby boksy, gdyby nie te akcje zabierania do DT i hotelików, ogłoszenia.... nikt podziękowań nie oczekuje, bo to dla psów, ale choć żeby przeszkód nie było.... przecież chory Misio w schronisku jak zostanie - będzie miał leczenie i opiekę weterynaryjną, jakiej potrzebuje? Toż to koszty dla schroniska.... dlatego nie pojmuję  takiej dziwnej decyzji :( :(

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Dziewczyny, że mnie oświeciłyście. Ale ja dalej tego nie pojmuję i wiem jedno - nie powinnam się wypowiadać w pewnych sprawach bo niczego nie wnoszę a tylko swoją naiwnością ośmieszam się

26 minut temu, Sowa napisał:

Ale agresja w wypowiedziach publicznych nie zmieni nic. Tylko nasili konflikt. 

Za to należy się Sowie tytuł "złote usta"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła Tola "na żywo" ze schroniska, gdy "nasza Biała" je opuszczała.

Sprawa Misia wygląda tak, że piesek ostatnio mocno schudł u bardzo dużo pije, weterynarz ma zdiagnozować, co mu dolega ( cukrzyca? babeszjoza? ) i Misio będzie mógł opuścić schronisko, tak więc BDT na Misia czeka, Kubuś powiedział, że się posłankiem z kolegą podzieli, żeby tylko przyjechał <3

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...