Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

45 minut temu, Tola napisał:

Byłam dzisiaj w schronisku, bo miałam zarezerwować psiaki, zarezerwowałam 6 , w tym tego małego czarnego Misia, bo jak wyjeżdżałam to zrozumiałam, że do kikou jedzie ten właśnie piesek.

Teraz okazuje się, że wszystko się zmieniło, a Misio nie może jechać? Nie ma opiekuna?

IMGP3029.JPG

 

Wydaje mi się że Mari myśli nad bdt dla tego psiaczka...?

Link to comment
Share on other sites

 

28 minut temu, Tola napisał:

Do Kikou ma jechać te dwa psy, czy tak?

image.jpeg

https://www.dogomania.com/forum/uploads/monthly_2021_03/IMGP2413.JPG.f6cebfe7a43afc1e88e243104a0c9610.JPG.05883872c4d3d667e36e5ce772bf1d14.jpeg.c1c1da3daa2f893c5941326c460efdb4.jpeg

 

tak zrozumiałam, ten"uszko" pod opieką Aśka7 jako następca Feniksa, ten rudo-bury pod opieką Ewa Marta

16 minut temu, beataczl napisał:

Wydaje mi się że Mari myśli nad bdt dla tego psiaczka...?

tak, miałam na myśli Misia, który już jest zarezerwowany, ale skoro zamiast Misia pojadą do kikou  tamte dwa - Misio też nie może zostać. Ponieważ ma już miejsce - pomogę mu finansowo zamiast BDT.

Tak zrozumiałam ustalenia na wątku.

Sunia szorstka i inne to z wątku zamojskiego. One też potrzebują naszej pomocy.

 

Link to comment
Share on other sites

Ale Misio nie ma miejsca ani osoby odpowiedzialnej . Jest zarezerwowany na podstawie

wcześniejszych informacji na tym wątku

( teraz można powiedzieć, że przez pomyłkę).

Zamiast niego jadą te dwa inne. Zagrodowy Pies Polski wyraźnie napisała, że pomoże psiakowi,

który jedzie zamiast Feniksa. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Kikou zgodziła się wziąć dwa psiaki!!! Pozostaje pytanie, czy ten drugi zmieści się w transporcie. Jednemu założy watek Aska7, drugiemu ja. Z tego, co rozumiem pojadą te dwa psiulki, jeszcze nie wiadomo która którego weźmie, ale to nie ma znaczenia.

Tego, któremu założę wątek bierzemy z Ellig. Obiecała nam też pomoc Alaskan. Bez pomocy będzie bardzo ciężko, bo to piąty psiak pod naszą opieką. Nie mogłyśmy jednak patrzeć na te sieroty, stąd decyzja o wzięciu jednego pod opiekę. Chciałyśmy też bardzo spełnić prośbę mari23, a ona o tych dwóch psiakach pisała.

 

staruszek.jpg

drugi.jpg

Te dwa jadą do kikou

2 godziny temu, Aska7 napisał:

Spokojnie, czekamy na Tolę.

Jest miejsce na dziadzia od ZPP.

Feniś czuwa tam u góry

Misio ma miejsce, nie wiem gdzie, ale ZPP napisze na pewno

1 godzinę temu, agat21 napisał:

W razie czego znalazłam jeszcze miejsce dla jednego psiaka, gdyby któryś nie miał gdzie się podziać. 15 zł za dobę z tego, co pamiętam. Kto napisze który pies gdzie jedzie i kto go bierze? 

I jeszcze ktoś mógłby jechać....

tak to zrozumiałam

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mari23 napisał:

Myślę, że obaj są "następcami" i może deklaracje na pół podzielić, np. moja po 10zł na każdego. Może tak byłoby "sprawiedliwie".

A ponieważ Misio, którego wybrała ZPP tak bardzo za Kubusiem zaglądał.... zastanawiam się nad wzięciem go na BDT, jeśli nie znajdzie się dla niego lepsze rozwiązanie (u mnie psiaków sporo, do tego 14 schodów prowadzi na "parter" ). Jeśli znajdzie hotelik - dołożę się do jego utrzymania, jeśli nie - nie zostawię go tam...

Po odejściu Fenisia trochę "siadło" mi zdrowie, ale serce wciąż od rozumu silniejsze...

 

Znowu jestem na wątku. Serdecznie dziękuję Mari, że chcesz wziąć Misia. To wspaniałe z Twojej strony. Ze swojej strony deklaruję pełne wsparcie  i deklarację 30zł miesięcznie na karmę lub inne potrzeby na rok. Na razie nie mogę więcej, bo wydałam za dużo już w kwietniu. Ale jak coś wyskrobię, zrobię jakiś bazarek to będę podsyłała.

Bardzo Was podziwiam, dziewczyny, że tak mądrze i spokojnie ogarnęłyście całą tą zagmatwaną sytuację i tyle piesków wyjeżdża. Chyba rzeczywiście Feniś czuwa nad pieskami i nad nami też.

 

                                                 kwiat-ruchomy-obrazek-0160.gif

 

Ewa Marta poproszę też zapisz jednorazową deklarację - 50 zł dla pieska,którego weźmiesz z Ellig pod opiekę, na początek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak to wygląda, skopiowane z zamojskiego

1. Rudo-bury - kikou - Ewa Marta

2. Uszko - kikou - Aska7

3. Misio czarny - ? - ZPP

4. Szara - Jagaa - Aska7

5. Duża biała - Murka - ?

6. Jasna długowłosa - Szafirka - Anula i Bogusik

7. Sunia na zdjęciu obok jasnej - Szafirka - Alaskan malamutte

8. Mała sunia bez ogonka - Szafirka - Tola

9.Czarny piesek niskopodłogowy - Szafirka - Jo37

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak właśnie taki mam zamiar. Czy może znasz hotelik, który byłby skłonny go przyjąć? A może inna ciocia zna lub słyszała? żeby go uratować najpierw muszę znaleźć miejsce.

To ja już nie wiem. Bierzesz go czy nie ?

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 Ze swojej strony deklaruję pełne wsparcie  i deklarację 30zł miesięcznie na karmę lub inne potrzeby na rok. Na razie nie mogę więcej, bo wydałam za dużo już w kwietniu. Ale jak coś wyskrobię, zrobię jakiś bazarek 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Ewa Marta poproszę też zapisz jednorazową deklarację - 50 zł dla pieska,którego weźmiesz z Ellig pod opiekę, na początek.

Bardzo dziekuję za deklarację, ale zaczekaj jeszcze aż wyjaśni się sprawa Misia. Takie się zamieszanie zrobiło, że już nie wiem, czy jedzie do mari23, czy do hoteliku. jak do hotelu, to będziesz potrzebowałakas dla niego. Umówmy się, że jak się to wyjaśni, to podejmiesz decyzję, czy możesz wesprzeć naszego rudaska:)

Jak się czujesz po szczepionce? Ja mam termin na 19.04  

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Aska7 napisał:

To ja już nie wiem. Bierzesz go czy nie ?

ZPP wybrała Misia jako następcę Feniksa u kikou i miała prowadzić jego wątek. Nikt nie wyraził sprzeciwu

ani nie podjął decyzji o wyborze psa przez kilka dni. Nagle dzisiaj kilka osób oprotestowało ten wybór.

ZPP nigdzie nie napisała, że bierze Misia na swoje utrzymanie.

No i Misio został na lodzie bez pieniędzy i deklaracji.

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak właśnie taki mam zamiar. Czy może znasz hotelik, który byłby skłonny go przyjąć? A może inna ciocia zna lub słyszała? żeby go uratować najpierw muszę znaleźć miejsce.

To nie deklaracja ?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Jo37 napisał:

ZPP wybrała Misia jako następcę Feniksa u kikou i miała prowadzić jego wątek. Nikt nie wyraził sprzeciwu

ani nie podjął decyzji o wyborze psa przez kilka dni. Nagle dzisiaj kilka osób oprotestowało ten wybór.

ZPP nigdzie nie napisała, że bierze Misia na swoje utrzymanie.

No i Misio został na lodzie bez pieniędzy i deklaracji.

 

Misio nie potrzebuje deklaracji i pieniędzy....tylko transportu do mnie :)

Właśnie rozmawiałam z ZPP - ona trochę słaba po szczepieniu, więc uzgodniłyśmy, że ja napiszę - Misio ma BDT u mnie i trasa do szafirki jest prawie "po drodze" ;) (Miluś tak do mnie jechał) podjadę po niego do autostrady.

W zamian za to ZPP weźmie pod opiekę białą sunię z zamojskiego wątku :) ale to już inna historia będzie ;)

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...