Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

19 minut temu, Aska7 napisał:

Nie do końca się zgadzam. Nie jestem deklarowiczem, ale to wpłacający miesięczne deklaracje powinni mieć coś do powiedzenia, bo być może na tego pieska nie zadeklarowaliby pieniędzy, a teraz głupio się wycofać. Każdego chwyta za serce inny pies. Powiem wprost, na tego pieska nie przekazałabym tysiąca.

No tak, racja.Dlatego napisałam, że ja nie wpłacałam i mogę sobie dywagować.A wpłacający powinni mieć zdanie, tak.

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Aska7 napisał:

Nie do końca się zgadzam. Nie jestem deklarowiczem, ale to wpłacający miesięczne deklaracje powinni mieć coś do powiedzenia, bo być może na tego pieska nie zadeklarowaliby pieniędzy, a teraz głupio się wycofać. Każdego chwyta za serce inny pies. Powiem wprost, na tego pieska nie przekazałabym tysiąca.

Przyznam, że nie rozumiem... ten piesek to inny? Nie wart uwagi? Z kamienia czy pluszowy? Jasne można go zostawić, poczekać parę lat, może się "popsuje" wtedy będzie wart uwagi,  ratunku i tego tysiąca... 

Każdy z tych psiaków jest "godny" tego, żeby dostać szansę, każdy bez wyjątku i który by nie wyjechał powinniśmy się cieszyć, że ma szansę na normalność i dom.... 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jo37 napisał:

Ja jestem za tym, żeby pojechał piesek wybrany przez Zagrodowy Pies Polski

Tyle się o nim mówi, a może by tak jeszcze raz go pokazać, żeby nie było nieporozumień typu,   a bo ja myślałam, że to inny...

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mari23 napisał:

IMGP2413.JPG.f6cebfe7a43afc1e88e243104a0c9610.JPG.05883872c4d3d667e36e5ce772bf1d14.jpeg

On jest średni i to dla niego rezerwowałam miejsce u kikou. Prawie się nie przemieszcza, zawsze siedzi albo leży w jednym miejscu, pewnie dlatego taki grubawy.... niewidomy lub prawie niewidomy i w boksie ogólnym....

ale i ten "batonik" do Gucia podobny taki biedny bardzo :( :(

image.jpeg

 

14 godzin temu, elik napisał:

Ten psiaczek wygląda na bardzo potrzebującego pomocy. On chyba już zaczyna rezygnować z walki  :(
mari23 też zwróciła na niego uwagę. Wielkością pasowałby do psiaczków u kikou.

image.jpeg

 

2 godziny temu, Aska7 napisał:

On wygląda, jakby miał bolące ucho

Na tego psiaka trzy osoby zwróciły uwagę, że jest bardzo potrzebujący pomocy. Za tym psiakiem jest najwięcej głosów. Może więc dajmy szanse temu biedakowi? On na prawdę wygląda na cierpiącego i zrezygnowanego.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przepraszam, bo widzę, że namąciłam swoim wpisem. NIe miałam złych intencji. Żadne życie nie jest ani lepsze ani gorsze. Chodziło mi tylko o to, że jedne psiaki wydają się "bardziej potrzebujące". No ale co można stwierdzić "na oko".  
Tola już pisała, że o 11  jedzie do schroniska i psiak pewnie już został "zaklepany". Przepraszam, że tutaj namieszałam... Może jak dziewczyny będą wyciągały kolejne psiaki z tego schroniska to akurat, zdecydują że te pojadą. Jeszcze raz przepraszam.... 

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, elik napisał:

Ten psiaczek wygląda na bardzo potrzebującego pomocy. On chyba już zaczyna rezygnować z walki  :(
mari23 też zwróciła na niego uwagę. Wielkością pasowałby do psiaczków u kikou.

image.jpeg

Mari23 na niego nwłasnie zwróciła uwagę,Kikou również wyraziła chęć zabrania go - przestańmy się zastanawiać,bo tylko tracimy czas...a ten pies,jak wiele innych niewątpliwie potrzebuje pomocy.Wszystkich nie uratujemy - jemu można pomóc...Wygląda tak okropnie biednie...dołożę jakieś finanse na niego...Zdecydujcie się,ciocie,naprawdę  - tu nie ma dobrych wyborów,są jedynie lepsze,lub gorsze. Zabierzmy go stamtąd!

edit:Doczytałam teraz Tolę,jeśli namąciłam wpisem,jeśli jest inny wybraniec - przepraszam....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak piszę z doskoku, ale jeszcze się żle czuję po szczepionce i nie śledzę dogo. Chciałam dobrze a wyszło jak wyszło.  Zaznaczam, że kilkakrotnie prosiłam tu na wątku prosiłam o pomoc w wyborze pieska, przecież żadnego z nich nie znałam i nie miałam żadnego na uwadze. Dlatego wysłałam  prywatne wiadomości do Toli, Mari23, Agat 21, Kikou. Ale nikt nie chciał podjąć decyzji. 

A teraz Aska7 zarzuca mi, że nie słuchałam i nie wzięłam pod uwagę zdania innych, mimo że nikt nie wskazał na konkretnego pieska.

Wynika z tego, że jest problem z komunikacją i uważam, że dla dobra pieska nie powinnam prowadzić wątku. Dlatego rezygnuję z prowadzenia, na pewno zgłosi się bardziej kompetentna osoba. Ze swej strony deklaruję wszelką pomoc jakiej będę mogła udzielić.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Przepraszam, że tak piszę z doskoku, ale jeszcze się żle czuję po szczepionce i nie śledzę dogo. Chciałam dobrze a wyszło jak wyszło.  Zaznaczam, że kilkakrotnie prosiłam tu na wątku prosiłam o pomoc w wyborze pieska, przecież żadnego z nich nie znałam i nie miałam żadnego na uwadze. Dlatego wysłałam  prywatne wiadomości do Toli, Mari23, Agat 21, Kikou. Ale nikt nie chciał podjąć decyzji. 

A teraz Aska7 zarzuca mi, że nie słuchałam i nie wzięłam pod uwagę zdania innych, mimo że nikt nie wskazał na konkretnego pieska.

Wynika z tego, że jest problem z komunikacją i uważam, że dla dobra pieska nie powinnam prowadzić wątku. Dlatego rezygnuję z prowadzenia, na pewno zgłosi się bardziej kompetentna osoba. Ze swej strony deklaruję wszelką pomoc jakiej będę mogła udzielić.

Teraz to już chyba za późno, bo psiaczek został zarezerwowany. Skontaktuj się z Tolą w tej sprawie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zagrodowy rozumiem rezygnację, bo serce biło ci do tego konkretnego psa i miałas dobre powody żeby go wyciągnąć.Jestem za Tobą ale też za Aska7 , myślę to nie zarzuty tylko próba uratowania największego biedaka wśród biedaków.Wszyscy tu gramy do jednej bramki, niestety wśród nieszczęść.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, wiolhelm170 napisał:

Zagrodowy rozumiem rezygnację, bo serce biło ci do tego konkretnego psa i miałas dobre powody żeby go wyciągnąć.Jestem za Tobą ale też za Aska7 , myślę to nie zarzuty tylko próba uratowania największego biedaka wśród biedaków.Wszyscy tu gramy do jednej bramki, niestety wśród nieszczęść.

Też tak rozumiem, że nie jesteśmy w stanie uratować tych wszystkich biedaków, tylko dla mnie największym biedakiem jest ten duży, czarny, niewidomy pies, który rozbija się o siatkę boksu. 

Czarnuś Misio zapadł mi w serce, bardzo przykro, że znowu zostanie w schronie i nie wyjdzie do domku teraz, kiedy jeszcze mógłby cieszyć się życiem.  Perspektywa, że musi poczekać na to, żeby jego stan się pogorszył bo wtedy będzie miał szansę na ratunek jest przerażająca.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Czarnuś Misio zapadł mi w serce, bardzo przykro, że znowu zostanie w schronie i nie wyjdzie do domku teraz, kiedy jeszcze mógłby cieszyć się życiem.  Perspektywa, że musi poczekać na to, żeby jego stan się pogorszył bo wtedy będzie miał szansę na ratunek jest przerażająca.

Przecież możesz szukać dla niego miejsca i deklarowiczów. 

Ja najchętniej zabrałabym stamtąd wszystkie psiaki, ale nie da się, więc trzeba wybrać pomiędzy złym i gorszym stanem. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ewa Marta napisał:

Przecież możesz szukać dla niego miejsca i deklarowiczów. 

Ja najchętniej zabrałabym stamtąd wszystkie psiaki, ale nie da się, więc trzeba wybrać pomiędzy złym i gorszym stanem. 

Tak właśnie taki mam zamiar. Czy może znasz hotelik, który byłby skłonny go przyjąć? A może inna ciocia zna lub słyszała? żeby go uratować najpierw muszę znaleźć miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak właśnie taki mam zamiar. Czy może znasz hotelik, który byłby skłonny go przyjąć? A może inna ciocia zna lub słyszała? żeby go uratować najpierw muszę znaleźć miejsce.

Kochana, sama żebrzę o miejsce w tej chwili dla jednego z tych dwóch psiaczków:( Nie pomogę, choć bardzo bym chciała...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Aska7 napisał:

Ja myślałam, że mówisz o małym czarnym dziadziu, a nie tym dużym czarnym niewidomym. Znowu komunikacja szwankuje : (

Mnie chwycił za serce ten czarny mały , przymilny dziadzio. Ale uważam, że jeżeli przyjąć kryterium najbiedniejszy,to najbiedniejszy jest ten niewidomy, duży czarny pies, taki duży i niewidomy nie ma szans na pomoc, musi być przerażony skoro  uderza o siatkę. Prawdopodobnie nie zna terenu.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, maarit napisał:

Tola już pisała, że o 11  jedzie do schroniska i psiak pewnie już został "zaklepany".

To o jakiego psinę w końcu chodzi chodzi? Bo zrobił sie okropny chaos informacyjny.Poa tym - jakikolwiek pies zostanie zabrany,to i tak będzie szczęsliwcem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...