Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

17 minut temu, Aldrumka napisał:

Czy ten piesek od którego się zaczęło, o którego mari23 zatroszczyła się na początku jest za duży dla kikou

On jest dosyć masywny, nie jest wychudzony no i to pies średniej wielkości i chyba bez szans na adopcję ze względu na pogarszający się wzrok.

Ten pies również jest niewidomy, wielkości drobnego owczarka, już jest niedołężny ze względu na wiek.  Ktoś go wywalił, jak zrobił się stary i slaby.

IMGP3026.JPG

No i ten obok, niedawno go przywieźli - chudziutki, trochę wycofany, może jak go sie odkarmi to znalazłby się chętny dać mu dom...

To wszystko pisałam wcześniej.

Ktoś pytał o dziewczyny - faktycznie w boksach damskich jest lużniej, suczki są chętniej zabierane z zamojskiego schroniska, ale i tutaj są rezydentki:(

Pokazałam tu jedną, ta czarną,  ale jest jeszcze dwie suczki, które czekają chyba od zawsze w schronisku:(

IMGP2980.JPG

image.jpeg.40955b9c6744800debea76761abc16c7.jpeg

 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Aldrumka napisał:

Czy ten piesek od którego się zaczęło, o którego mari23 zatroszczyła się na początku jest za duży dla kikou

IMGP2413.JPG.f6cebfe7a43afc1e88e243104a0c9610.JPG.05883872c4d3d667e36e5ce772bf1d14.jpeg

On jest średni i to dla niego rezerwowałam miejsce u kikou. Prawie się nie przemieszcza, zawsze siedzi albo leży w jednym miejscu, pewnie dlatego taki grubawy.... niewidomy lub prawie niewidomy i w boksie ogólnym....

ale i ten "batonik" do Gucia podobny taki biedny bardzo :( :(

image.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja mogę opowiedzieć o psach, ale nie pomogę dokonać wyboru, nie jestem w stanie.

Nie mogłabym potem jeździć i patrzeć tym pozostałym w oczy, bo każdy z nich jak zostanie, to już na zawsze.

Drugi raz taka sytuacja i szansa zdarzy się nieprędko.

Link to comment
Share on other sites

Tolu każdy tu na wątku patrzy inaczej, każdy na innego psa, a na zdjęciu nie zawsze widać to co najważniejsze.

5 minut temu, Tola napisał:

Nie mogłabym potem jeździć i patrzeć tym pozostałym w oczy, bo każdy z nich jak zostanie, to już na zawsze.

Rozumiem Cię, ale pomóż, podpowiedz a nie tylko opowiedz. Mnie na przykład ujęła duża biała sunia, dlaczego nie wiem, kogoś innego ujęła szara sunia. Czas pobytu w schronisku jest dobrym kryterium ale nie zawsze, czasem ten który przybył niedawno jest w dużo gorszym stanie. Bardzo prosimy pomóż wybrać następcę/ następczynię Feniksa Ty najlepiej wiesz kto to powinien być.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, KrystynaS napisał:

Tolu każdy tu na wątku patrzy inaczej, każdy na innego psa, a na zdjęciu nie zawsze widać to co najważniejsze.

Rozumiem Cię, ale pomóż, podpowiedz a nie tylko opowiedz. Mnie na przykład ujęła duża biała sunia, dlaczego nie wiem, kogoś innego ujęła szara sunia. Czas pobytu w schronisku jest dobrym kryterium ale nie zawsze, czasem ten który przybył niedawno jest w dużo gorszym stanie. Bardzo prosimy pomóż wybrać następcę/ następczynię Feniksa Ty najlepiej wiesz kto to powinien być.

Proszę, nie wymagajcie tego ode mnie, ja i tak za każdym razem jak tam jestem to przeżywam straszne chwilę, bo patrzę na to psie cierpienie i to zmarnowane psie życia.

Dla mnie najgorzej mają psy w boksach ogólnych i zawsze to piszę.  

W tej chwili nie ma psa, który jest w takim koszmarnym stanie jak Feniks.

Najsłabszy jest ten czarny niewidomy, ale to z racji wieku i kalectwa, to po prostu bardzo stary pies, którego ktoś na starość wyrzucił.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tola napisał:

Proszę, nie wymagajcie tego ode mnie, ja i tak za każdym razem jak tam jestem to cierpię, bo  patrzę na te zmarnowane psie życia.

Dla mnie najgorzej mają psy w boksach ogólnych i zawsze to piszę.  

W tej chwili nie ma psa, który jest w takim koszmarnym stanie jak Feniks.

Najsłabszy jest ten czarny niewidomy, ale to z racji wieku i kalectwa, to po prostu bardzo stary pies, którego ktoś na starość wyrzucił.

 

 

Ten czarny niewidomy razem z drugim czarnym są w boksie otwartym, z wolontariatem?

Feniks był w boksie ogólnym :( :( 

Domyślam się, jak ciężko jest Toli, bo odchorowuję każdą wizytę na wątku zamojszczaków, na zdjęcia trudno patrzeć, a ona tam słyszy ich płacz, widzi rozpacz i rezygnację w oczach...

Zgadzam się z maarit, że decyzja należy do deklarowiczów, którzy swoimi wpłatami będą utrzymywać uratowanego psiaka - może "głosowanie" to złe słowo, ale jakąś decyzję podjąć trzeba.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mari23 napisał:

Ten czarny niewidomy razem z drugim czarnym są w boksie otwartym, z wolontariatem?

Feniks był w boksie ogólnym :( :( 

Tak, są w boksie otwartym. Pod opieka wolontariuszy jest tylko ten mały czarny i ten rudy malusi staruszek, którego pokazała Tysia.

156167242_3684206735031650_7889268267336835911_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Aldrumka napisał:

A ten "pierwszy" jest w boksie ogólnym ? Czy on się nie przemieszcza bo nie może, czy ma obawy lub nie lubi ?

Jest w boksie ogólnym, od dawna na zdjęciach zawsze w tym samym miejscu, może boi się innych psów, słabo lub wcale nie widzi, jakby przypadkiem wszedł na nerwowego towarzysza niedoli....mógłby to życiem przypłacić. Zmartwiło mnie to, że na poprzednich zdjęciach siedział, teraz bardziej leży - może jest chory, jak Feniks? :( Wydaje mi się, że bardzo się postarzał od ostatnich zdjęć :(

 

IMGP2935.JPG

IMGP2949.JPG

U mnie zamojszczak Milus tak włazi na śpiących kolegów, jest całkowicie niewidomy, ale tu nic mu nie grozi, poza nadmiarem czułości i miłości ;) Mała Tina codziennie mu wylizuje oczka <3

Link to comment
Share on other sites

Dramatyczne decyzje. Słuchajcie, pieniędzy na dziś po Fenisiu jest sporo, bo ponad 2 tys. Dodatkowo deklaracje comiesięczne niektóre podtrzymane po Feniksie. Tak nieśmiało zapytam: może podzielić schedę na dwa i ktoś jeszcze odważy się i pomyśli o jakimś drugim nieszczęsniku/ nieszczęśniczce..? Wiem ile energii to wymaga, trzeba znaleźć miejsce, transport, kolejne deklaracje. Ale! Ale potem będzie kolejne cudowne uratowane psisko. Na chwałę Fenisia i ku Jego radości. 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, elik napisał:

Ten psiaczek wygląda na bardzo potrzebującego pomocy. On chyba już zaczyna rezygnować z walki  😞

image.jpeg

Teraz jak jakiś staruszek trafia do schroniska, to od razu dają go do tego boksu otwartego, w którym są same stare psy. Te posiwiałe, starsze z boksów ogólnych prawdopodobnie trafiły wcześniej do schroniska,  zestarzały się w tych boksach ogólnych i tak już zostały. Tak było z Feniksem. Trafił  jako młody pies i już tak został za kratami.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się i bardzo bym chciała się mylić ale jak nam ktoś nie pomoże to tak będziemy się zastanawiać i zastanawiać. Tam są same potrzebujące opieki i pomocy a wręcz ratunku psy, co ja na przykład mogę powiedzieć o jakimś psie którego widzę na zdjęciu. Nic. Każda z nas zwróciła uwagę na innego/ inną. Może jak mówi agat zabrać dwa psy a może trzy jak jest miejsce

47 minut temu, Tola napisał:

Dla mnie najgorzej mają psy w boksach ogólnych i zawsze to piszę.  

Tu jest wskazówka Toli

48 minut temu, Tola napisał:

Najsłabszy jest ten czarny niewidomy, ale to z racji wieku i kalectwa, to po prostu bardzo stary pies, którego ktoś na starość wyrzucił.

Podpowiedź Toli

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, mari23 napisał:

Jest w boksie ogólnym, od dawna na zdjęciach zawsze w tym samym miejscu, może boi się innych psów, słabo lub wcale nie widzi, jakby przypadkiem wszedł na nerwowego towarzysza niedoli....mógłby to życiem przypłacić. Zmartwiło mnie to, że na poprzednich zdjęciach siedział, teraz bardziej leży - może jest chory, jak Feniks? :( Wydaje mi się, że bardzo się postarzał od ostatnich zdjęć :(

 

IMGP2935.JPG

IMGP2949.JPG

U mnie zamojszczak Milus tak włazi na śpiących kolegów, jest całkowicie niewidomy, ale tu nic mu nie grozi, poza nadmiarem czułości i miłości ;) Mała Tina codziennie mu wylizuje oczka <3

 

20 minut temu, elik napisał:

Ten psiaczek wygląda na bardzo potrzebującego pomocy. On chyba już zaczyna rezygnować z walki  :(
mari23 też zwróciła na niego uwagę. Wielkością pasowałby do psiaczków u kikou.

image.jpeg

Czarny duzy niewidomy jest w boksie otwartym, osobno, ze staruszkami. Ci dwaj biedacy są w boksach ogólnych, zwłaszcza temu niewidomemu jest ciężko.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Tola napisał:

Prawda jest taka, że tam każdy potrzebuje pomocy, zabrania, przytulenia, miłości. Dlatego tak trudno dokonać wyboru. 

I na tym polega tragizm tej sytuacji. Nie możemy przecież zabrać od razu wszystkich psów, ale nie może być tak, że skoro nie wszystkich to żadnego. Może spytać potencjalne DT/ hoteliki którym psem mógłby się zaopiekować biorąc pod uwagę wiek psa, wielkość, kondycję, płeć. Ludzie mają różne warunki.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tola napisał:

Prawda jest taka, że tam każdy potrzebuje pomocy, zabrania, przytulenia, miłości. Dlatego tak trudno dokonać wyboru. 

Dlatego jedynym kryterium powinno być: KTÓRY  Z  NICH  NAJBARDZIEJ  POTRZEBUJE  POMOCY ?

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Aldrumka napisał:

Kikou zgodziła się przyjąć tego pierwszego średniaczka to mniejszego też przyjmie.

Naprawdę chciałabym wziąć wszystkie ale wtedy skonczylyby się domowe warunki i zrobiloby się schronisko. Pieseczkow nie mozemy tak przeliczyc na kilogramy. Kazdy jest indywidualnością, ma inne potrzeby, wymagania. Mikrus potrafi zdestabilizować całe stado i nierzadko wymaga wiecej uwagi niż grzeczny wiekszy piesek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...