Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

1 godzinę temu, guccio napisał:

Dzielny Feniks.Walczy.

Tak, walczy! Tak się w nocy umawialiśmy i słowa dotrzymuje Wojownik mój kochany <3

właśnie wróciliśmy z kroplówki, fotki pstrykałam, bo wiedziałam, że na TAKIE fotki czekacie. Po przyjeździe położyliśmy Fenisia na trawce, trochę poleżał ( sam zszedł z koca), a po chwili....sam poszedł pod schody, nawet przednie łapki na pierwszym schodku postawił.... no ale do siebie na kocu jednak wrócił, po czym wstał, bo zgłodniał chłopak....

skutkują dobre rady kikou <3 dziękuję, Kasiu !!!!!!!

Będzie usg i powtórzone badania, a ja nabrałam nadziei, że to tylko wieloletnia "symbioza" z robalami i toksyny przy odrobaczaniu tak mu jelita uszkodziły, potem chyba za dużo suplementów "na wszystko"... więc może to tylko stan zapalny jelit - oby! To taka moja własna "teoria nadziei", wet jest bardzo ostrożna i diagnoz nie stawia. Robienie biochemii teraz w trakcie leczenia zafałszuje wyniki  i nie ma sensu, trzeba odczekać.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, agat21 napisał:

IMG-20210326-WA0003.jpg

IMG-20210326-WA0000.jpg

Zastanawia mnie ten kształt zmiany na skórze pyszczka. Nużyca zostawia raczej nieregularny kształt, a u naszego Fenia  równiutka zmiana, łącznie z kawałkiem noska. Dziwne mi się to wydaje.

Pięknie wygląda na trawce, choć taki biedniutki.   Może będzie to stały widok, ale w lepszej kondycji  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe kiedy Feniś ostatnio miał okazję leżeć na trawie..... Pewnie dawno temu, ale teraz ziemia jeszcze za zimna to zmykał do domu na wygodne posłanie , no i do michy. Mądrasek :-)

Tak bardzo się cieszę że mu lepiej, to byłoby takie niesprawiedliwe gdyby nie zdążył nacieszyć się dobrym życiem.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, elik napisał:

Zastanawia mnie ten kształt zmiany na skórze pyszczka. Nużyca zostawia raczej nieregularny kształt, a u naszego Fenia  równiutka zmiana, łącznie z kawałkiem noska. Dziwne mi się to wydaje.

Feniks nie miał nużycy, tylko paskudnego świerzbowca.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Isiak napisał:

Zastanawia mnie ten kształt zmiany na skórze pyszczka.

Dla mnie to też wygląda tak jakby wsadził pyszczek np w puszkę z ostrymi krawędziami i zdarł skórę przy ściąganiu, albo jak ślad po oparzeniu.

Link to comment
Share on other sites

W tym schronie sporo psiaków ma pokiereszowane pyski,uszy.Sama się zastanawiałam dlaczego,być może tam są jakieś wystające części metalowe ogrodzenia czy inne,które ranią psy.Gdyby były pogryzione to raczej nie na pysku bo przeważnie pies dopada do szyi.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Sowa napisał:

Dla mnie to też wygląda tak jakby wsadził pyszczek np w puszkę z ostrymi krawędziami i zdarł skórę przy ściąganiu, albo jak ślad po oparzeniu.

 

4 godziny temu, Anula napisał:

W tym schronie sporo psiaków ma pokiereszowane pyski,uszy.Sama się zastanawiałam dlaczego,być może tam są jakieś wystające części metalowe ogrodzenia czy inne,które ranią psy.Gdyby były pogryzione to raczej nie na pysku bo przeważnie pies dopada do szyi.

Też myślę, że to jakieś zdarzenie spowodowało te ślady.  Ciekawe czy z czasem blizna zarośnie i nie będzie śladu. Chociaż i tak pycholek jest śliczny  :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, mari23 napisał:

Tak, walczy! Tak się w nocy umawialiśmy i słowa dotrzymuje Wojownik mój kochany <3

mari23  -  co to za guz (?) w okolicy lędźwiowo krzyżowej,na wysokości kręgosłupa? Jest dobrze widoczny jak Fenix stoi na 4 łapkach.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, bou napisał:

mari23  -  co to za guz (?) w okolicy lędźwiowo krzyżowej,na wysokości kręgosłupa? Jest dobrze widoczny jak Fenix stoi na 4 łapkach.

Ja wzięłam to za tak bardzo wystające kości miednicy.  A to guz?    O mateczko  :(

EDIT

Teraz przyglądnęłam się lepiej (ja ślepuga jestem) i faktycznie to raczej nie miednica  :(

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, bou napisał:

mari23  -  co to za guz (?) w okolicy lędźwiowo krzyżowej,na wysokości kręgosłupa? Jest dobrze widoczny jak Fenix stoi na 4 łapkach.

To nie jest guz, to sterczące kości miednicy , pomiędzy nimi niżej jest kręgosłup, tam go nie boli, mogę dotykać. Już pierwszego dnia sprawdzałam, co to tak sterczy....on naprawdę jest szkieletem :( teraz troszeńkę przybrał. W tym miejscu sierść sterczy i wygląda to jak "pagórek", teraz i tak lepiej wygląda, jak wyskubałam martwą sierść, "guz" z tej sierści sterczał wyraźniej.

Feniś dostaje mniejsze porcje, ale częściej, niezbyt jest zadowolony, że nie ma wielkiej michy, ale to dla jego dobra :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...