Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

4 minuty temu, KrystynaS napisał:

WBC 46 tys. - bardzo duża leukocytoza = duży stan zapalny, stan ostrej fazy, to tak w największym skrócie. Szczegółowo - wiele może być przyczyn takiego wyniku włącznie z chorobą hematologiczną. Przesunięcie w kierunku limfocytów (LYM 48%) może sugerować chorobę wirusową czy hematologiczną. Lekarz postawi diagnozę na podstawie badania fizykalnego pacjenta i innych pozostałych objawów zgłaszanych przez mari.

Czekamy na opinię Pani wet. Pewnie pójdzie antybiotyk

Czyli ma szansę?Można leczyć?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, KrystynaS napisał:

Tak, tylko najpierw diagnoza - co leczyć (narząd, czynnik chorobowy) i czym znaczy jakimi lekami. Wiemy, że wirusy leczy się inaczej niż inne stany zapalne.

Strasznie mi Fenka szkoda.I tych osób,które są koło niego..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szybka i trafna diagnoza i szybkie celowane leczenie to podstawa. Mari była czujna, natychmiast zauważyła że coś się dzieje, lekarz już był. Czekamy na relację mari, ona chyba teraz nie bardzo ma głowę do tego. Dajmy Jej działać choć sama siedzę jak na szpilkach  i co chwilę tu zaglądam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Feniś dostał antybiotyk i przeciwbólowy. Stwierdzenie co dokładnie dolega na razie wciąż niemożliwe, nie da się zrobić usg, bo Feniś wciąż nie daje się dotknąć poza głową. :( 

Zjadł trochę gotowanego mięsa. Ułożył się na podłodze i podnosi głowę, bo mari robi.. naleśniki! No jasne. One zawsze leczą. :) Mari jest dla niego tak dobra! 

 

IMG-20210325-WA0000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałam wstępną diagnozę to ból wywołany stanem zapalnym. Agat a czy stawów też nie można mu zbadać/obejrzeć? Może to stan zapalny stawów. Stawy bardzo bolą i powodują wysoką leukocytozę. Czy oprócz morfologii miał pobraną próbkę na biochemię, myślę o badaniu CRP.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, maarit napisał:

IMG-20210325-WA0018_resize_82.jpg

Ten wynik nie nastraja optymistycznie...może wskazywać na silny stan zapalny,ale i na poważny problem hematologiczny.Za mało wykonano badań (krwi),żeby wyciągnąc jakieś wnioski.Brakuje prób wątrobowych,parametrów nerkowych,fruktozaminy,glukozy...

Nie wiedziałabym co leczyć,.antybiotyk idzie 'w ciemno',bo nie wiemy co 'wysiada'.Ani - co boli. Podejrzewałabym trzustkę,ale nie ma badań...Mari - dlaczego za jednym wkłuciem wetki nie pobrały  krwi,którą trzebaby wysłać do laboratorium,a wiedza o problemie byłaby bardziej wyczerpująca?Uzasadniły to jakoś?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2021 o 19:03, Aska7 napisał:

To chyba oczywiste dla wszystkich, że dużo lepiej nie będzie. Ma się cieszyć życiem na ile to możliwe, czyli micha, może jakieś drapanko i przede wszystkim, żeby nie bolało. Dwa tygodnie czy dwa miesiące to bez znaczenia dla niego.

Będzie bolało jak odejdzie : ( Nas.

Tak naprawdę dopiero teraz to do mnie dociera.... ja miałam ogromna nadzieję, że ta poprawa będzie tak postępowała, aż Feniś może nie całkiem zdrowy, ale w dobrej formie będzie mógł sobie odebrać od życia nagrodę za 13 lat gehenny...

22 godziny temu, Baltimoore napisał:

Ale się uśmiałam bo wejściu na wątek Fenisia :))
najbardziej z wątków kryminalnych :))

Ciesze się bardzo że mu się na starość udało, że został w tym schronie wypatrzony i zaopiekowany grupowo, choć czarna robota jak zawsze na jednego spada :))

Mam nadzieję, że watek kryminalny powróci tu razem z radością naszą i lepszym samopoczuciem Fenisia...

10 godzin temu, malagos napisał:

Najważniejsze, ze pies ma ciepło, mięciutko, opiekę i serce - reszta już nie od nas zależy. Zaciskam kciuki!

Pięknie to napisałaś, Małgosiu ! Nawet Cię cytowałam przed chwilą w rozmowie z kikou - ona myśli tak samo. Jeżeli to stan zapalny - jest nawodniony, dostał antybiotyk i efekt powinien się pojawić jutro, może pojutrze....jeżeli to coś poważniejszego, nowotworowego..... możemy mu tylko pomóc żyć bez bólu...

3 godziny temu, bou napisał:

Ten wynik nie nastraja optymistycznie...może wskazywać na silny stan zapalny,ale i na poważny problem hematologiczny.Za mało wykonano badań (krwi),żeby wyciągnąc jakieś wnioski.Brakuje prób wątrobowych,parametrów nerkowych,fruktozaminy,glukozy...

Nie wiedziałabym co leczyć,.antybiotyk idzie 'w ciemno',bo nie wiemy co 'wysiada'.Ani - co boli. Podejrzewałabym trzustkę,ale nie ma badań...Mari - dlaczego za jednym wkłuciem wetki nie pobrały  krwi,którą trzebaby wysłać do laboratorium,a wiedza o problemie byłaby bardziej wyczerpująca?Uzasadniły to jakoś?

Kiedyś biochemię robiła wetka tu w gabinecie, nie wiem dlaczego wysyła teraz do LabVetu, na wyniki trzeba czekać. Morfologię robią na miejscu, dlatego jest wynik. Dokładnie tak - antybiotyk idzie w ciemno, bo nie sposób go zbadać nie robiąc mu krzywdy, nawet wkłucie wenflonu skończyło się ogromnym zmęczeniem i tak słabego, a jednak broniącego się przed dotykiem Fenisia :(

Wczoraj i dzisiaj konsultowałam się telefonicznie z kikou, której doświadczenie mogłoby i weterynarzom służyć... stosuję się do rad, korzystam z Jej ogromnej wiedzy i jestem trochę spokojniejsza, czekam...jednak z nadzieją.

Bardzo Was proszę o kciuki, o modlitwy....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, mari23 napisał:

na wyniki trzeba czekać.

Teraz rozumiem - LabVet,bo nie wszystko mozna zrobić w warunkach nie laboratoryjnych.Oby te działania na teraz przyniosły efekty...Niechże ten biedak się jeszcze podniesie...Fenix,jesteśmy tu wszyscy z Tobą!

I z Tobą,Mari - dziękując za Twój trud i wysiłek w ratowaniu tego biedactwa...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jakkolwiek będzie, Faniks już jest wygrany. Wygrał w momencie, kiedy zapadła decyzja o zabraniu go ze schronu. Najlepiej on sam to czuje. Czuje miłość i troskę Mari i to, że ma ciepło, miękko i smaczne żarełko. Ja wierzę, że jeszcze będzie lepiej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...