Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

40 minut temu, agat21 napisał:

Na razie wetki nie wystawiły żadnych rachunków,

A może dobrze byłoby, gdyby wystawiły. Można byłoby wstawić na zbiórkę , co udokumentowałoby, że Feniks jest leczony, a nie tylko zbiera się na niego kasę.

EDIT

Sorki nie było mnie trochu i zaczęłam czytać od końca wątku, a dopiero potem od mojej poprzedniej wizyty tu. O konieczności wystawienia faktur już była mowa.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, KrystynaS napisał:

Elik no jasne że tak, ale myślisz, że ktoś go wrabia w ten bajzel? ...

Jasna sprawa, nie inaczej!

6 godzin temu, mari23 napisał:

Gniewać się na Fenisia???? hahaha :)  Ależ to on pośrodku tego bałaganu gniewał się na mnie krzycząc: gdzie byłaś tak długo? obiad dawaj szybko! ;) ;) ;)...

Obiecuję wdrożyć prywatne śledztwo i sprawdzić, kto ustawicznie dokonuje sabotażu na niekorzyść kochanego Fenisia i bałagani mu perfidnie....

Miał rację, że krzyczał.  No może na Ciebie nie powinien był, no ale kto to widział taki bałagan psu zrobić i zostawić!
Śledztwo jak najbardziej wdrożyć trzeba. Popieram!

6 godzin temu, KrystynaS napisał:

No właśnie mari zajmij się tym ... kretem

Kret?  No nie wiem, nie wiem.   A może, bo ryje pod Feniem.

4 godziny temu, agat21 napisał:

No i mamy również wątek sensacyjny "Kto wrabia Feniksa??" :D

No właśnie KTO???

2 godziny temu, maarit napisał:

Tak czy siak, wyjaśnić trzeba, bo Marysia znów pójdzie do pracy a to coś może wrócić i znów nabroić ;)

Koniecznie, bo ktoś mógłby jeszcze pomyśleć, że to Feniks taki nieporządek robi, a to przecież taka poczciwina. Nie mógłby takiego bałaganu narobić i pozwolić, żeby Mari sprzątała.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, KrystynaS napisał:

Albo co gorsza elik zobaczą to jacyś animalsi i przyjdą interwencyjnie odebrać psa bo jest utrzymywany przez mari w złych warunkach, znaczy w bałaganie.  976214020_emotka-mech2.gif.afb306895d882191bb62345032e0ee13.gif

No właśnie, kto wie?  Może jakiś dobry sąsiad, alibo sąsiadka, powie gdzie trzeba, co trzeba i narobią kłopotu. Może by jakieś dyżury ustalić, żeby tego bałaganiarza złapać na gorącym uczynku. Mogę na ochotnika dyżurować, ale na razie idę się zdrzemnąć przed dyżurem, żeby potem mieć oczy i uszy otwarte!

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Ewa Marta napisał:

A może zostawić teraz zbiórkę na 1500 zł, a jak koszty przekroczą te kwotę, to zrobić kolejną na dalsze leczenie?

Też o tym pomyślałam. 1500zł to kwota do zebrania, jak będzie wyższa to ludzie będą się zastanawiać skąd taka kwota. 
Rozesłałam wczoraj zbiórkę, widzę że coś drgnęło.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, KrystynaS napisał:

Albo co gorsza elik zobaczą to jacyś animalsi i przyjdą interwencyjnie odebrać psa bo jest utrzymywany przez mari w złych warunkach, znaczy w bałaganie.  976214020_emotka-mech2.gif.afb306895d882191bb62345032e0ee13.gif

Słuchajcie, jakaś nocna zmiana była jeszcze..... zostawiła wielką koopę, na której biedny Feniś się pośliznął.... nooo, niezły "armagedon" zrobiły - śledztwo rozpoczęte, wykonałam zdjęcie "przed", będzie "po" jako dowód oskarżenia ;)

2 godziny temu, maarit napisał:

Mari23 zbiera materiał dowodowy ;)

IMG-20210323-WA0007_resize_22.jpg

Jak widać - porządek jest i Fenisio grzecznie leży..... może nie będzie spał zbyt mocno i sam pogoni dywersantów ;)

A teraz poważne sprawy finansowe: czy ta zbiórka ma jakiś termin wydatkowania? Bo moja wetka biedakom za wizyty nie liczy, za leki tylko, za badania, bo wysyła do LabVetu, więc nie będzie to wielka kwota. Poproszę dzisiaj o podsumowanie i fakturę, o szacunkowe przyszłe koszty, ale u mnie wielkie one nie będą. Podkłady koleżanka Asia przywiezie gratis, druga Asia wczoraj na zbiórkę wpłaciła, "anonimowa pomagaczka" 100 zł to pewnie ona. ... z finansami za czas pobytu u mnie nie będzie źle. Feniks ma już 3 wspaniałe Asie :)

Koszt badań w LabVecie 125 złotych, poprosiłam o przefakturowanie na ZEA, wysłałam Toli wydruki z wizyt. Myślę, że kwotę zbiórki można podnieść do 2.000 zł, ewentualnie potem zrobić drugą zbiórkę, jak już tą rozliczymy. Bo na "zrzutce" to nawet pewna dogomanka ukradła Argusiowe pieniądze i wyegzekwować tego się nie da, a tu jednak rozliczenie być musi i to na organizację, nie rozliczenie zbiórki zablokuje Toli możliwość pomagania innym potrzebującym...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wy tu gadu gadu , a czy nie widzicie jak on pięknie stoi  ? Nikt się nie zachwyca?

Widać jego potworne zaniki mięśniowe i wychudzenie. Jak nabierze masy ciała i wzmocni mięśnie, to będzie jeszcze lepiej z łapami.

IMG-20210323-WA0003_resize_12.jpg

 

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Poker napisał:

Wy tu gadu gadu , a czy nie widzicie jak on pięknie stoi  ? Nikt się nie zachwyca?

Widać jego potworne zaniki mięśniowe i wychudzenie. Jak nabierze masy ciała i wzmocni mięśnie, to będzie jeszcze lepiej z łapami.

IMG-20210323-WA0003_resize_12.jpg

 

Masz rację: to jest zdjęcie dnia! :)))

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Poker napisał:

Wy tu gadu gadu , a czy nie widzicie jak on pięknie stoi  ? Nikt się nie zachwyca?

Widać jego potworne zaniki mięśniowe i wychudzenie. Jak nabierze masy ciała i wzmocni mięśnie, to będzie jeszcze lepiej z łapami.

IMG-20210323-WA0003_resize_12.jpg

 

właśnie dlatego zdjęcie zrobiłam! :) i dodam - rana na łapie nie czerwieni się z daleka, nie ropieje... :) jest jeszcze, ale coraz mniejsza, zarastająca powoli.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Poker napisał:

Wy tu gadu gadu , a czy nie widzicie jak on pięknie stoi  ? Nikt się nie zachwyca?

Widać jego potworne zaniki mięśniowe i wychudzenie. Jak nabierze masy ciała i wzmocni mięśnie, to będzie jeszcze lepiej z łapami.

IMG-20210323-WA0003_resize_12.jpg

 

My po prostu zastygliśmy w niemym zachwycie:) Feniks bardzo stara się zasłużyć na swoje piękne imię:)

Widziałam się rano z Rafałem i dostałam kasę dla Feniksa:) Przed chwilą zrobiłam przelew 300 zł od Rafała z mojego konta:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Ewa Marta napisał:

A może zostawić teraz zbiórkę na 1500 zł, a jak koszty przekroczą te kwotę, to zrobić kolejną na dalsze leczenie?

W świetle tego co pisze mari o kosztach to wydaje mi się, że Ewa Marta ma rację, może zostawić tę kwotę tak jak jest a potem ewentualnie jak pojedzie do kikou zrobić nową zbiórkę bo wtedy będą faktury nie tylko za leczenie ale i za hotelowanie, co myślicie? Można podnieść tylko do 2000 zł. W tej chwili na zbiórce jest już ponad 700 zł

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Moli@ napisał:

 

IMG-20210323-WA0000_resize_17.jpg

 

Na tym zdjęciu widać ustawienie łap..., tył w górze i tylne łapy stoją :)

Tak Moli na to samo zwróciłam uwagę: stoi stabilnie, tył "nie siada", plecy wyprostowane, łapy proste odpowiednio rozstawione. Stoi na miękkim to może się trochę ugina bo posłanie się ugina.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie zmieniała kwoty na zbiórce, bo takie zmiany niestety  budzą w niewprowadzonych w sprawę ludziach podejrzliwość :(. Natomiast, w miarę możności, bym zamieszczała faktury za zabiegi i jak Feniks będzie u kikou, zrobiła kolejną na dalsze leczenie. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...