Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

Język wywalony, bo szczekał i się zmęczył....nie na długo ;) rano wypiliśmy "razem" kawę, potem gotowaliśmy obiadek - Feniks pomimo pozostawania w domu z powodu przenikliwego zimna na dworze, ruchu ma całkiem sporo, jest aktywny, najbardziej wtedy, gdy szykuje się coś do jedzenia, nieważne, czy dla niego - kierownik kuchni wszystko sprawdza ;)) bardzo mnie cieszy to jego zaglądanie zza stołu, który jest niższy niż typowe stoły, drewniany, oczywiście z poobgryzanymi przez szczeniaki nogami :) w takich chwilach, kiedy ożywiony Feniks "sępi" przy stole cieszę się, że on  radosny, zainteresowany, a łzy przełykam.... przez 13 lat nie miał takiej możliwości, a może i nigdy.....teraz, kiedy z wielką radością dałabym mu spróbować tego i owego.... trzustka, wątroba,nerki... :( :( :( wyć się chce, jak o tym myślę :( :(

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, mari23 napisał:

kiedy ożywiony Feniks "sępi" przy stole cieszę się, że on  radosny, zainteresowany, a łzy przełykam.... przez 13 lat nie miał takiej możliwości, a może i nigdy..

Myśl o tym, że ten wspaniały pies, kochający kontakt z człowiekiem, przez 13 lat siedział w schronie, gnębiony przez człekokształtnych pracowników tego podłego miejsca, to łykam łzy i zaciskam pięści z bezsilnej złości. Że też nie ma kary na tych gadów!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, elik napisał:

Myśl o tym, że ten wspaniały pies, kochający kontakt z człowiekiem, przez 13 lat siedział w schronie, gnębiony przez człekokształtnych pracowników tego podłego miejsca, to łykam łzy i zaciskam pięści z bezsilnej złości. Że też nie ma kary na tych gadów!

Święte słowa

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Sowa napisał:

Że też nie ma kary na ludzi, którzy są odpowiedzialni za to, że psy trafiają do schronisk, Eliku.  Feniks nie jest dzikim psem - musiał kiedyś mieć właściciela.

O tym samym pomyślałam. Gdyby nie potwory bez serc, porzucające zwierzęta, te nie trafiały by do schronisk.

Mam wrażenie, że Feniks nigdy nie miał łatwego życia, mimo swojego wspaniałego usposobienia.

Może nie sprawdził się, jako pies stróżujący, może urósł za duży....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Sowa napisał:

Że też nie ma kary na ludzi, którzy są odpowiedzialni za to, że psy trafiają do schronisk, Eliku.  Feniks nie jest dzikim psem - musiał kiedyś mieć właściciela.

Tak Sowo, jedni i drudzy są bata warci, ale teraz mówimy o tych gnojkach ze schronu. Czemu tak gnębią, masakrują te biedne stworzenia? Jak o tym myślę, to bebechy mi się wywracają i robi mi się niedobrze.

Link to comment
Share on other sites

Elik, praca w schronie nie należy do łatwych ani przyjemnych, a jest płatna wg najniższej dopuszczalnej stawki. Od ludzi, którzy codziennie za najniższe pieniądze sprzątają odchody, bez szansy na inne zajęcie, nie oczekiwałabym szczególnej empatii wobec zwierząt. Na pewno są wśród nich i tacy, którzy współczują zwierzakom, ale nie są w stanie nic dla nich zrobić, lub mogą zrobić odrobinę więcej tylko dla nielicznych.

No i nie każdy schron ma weta na pełny etat, mimo setek zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, rozi napisał:

Dobrze o tyle, że chory organizm potrzebuje pokarmu do obrony. Nie podoba mi się wywalony język.

Pies szczęśliwy, język różowy... Takie ujęcie po prostu ;) Nie martw się Marysia. Była cała seria zdjęć. To mi się spodobało, bo było z jęzorem więc je dorzuciłam. 

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Sowa napisał:

Elik, praca w schronie nie należy do łatwych ani przyjemnych, a jest płatna wg najniższej dopuszczalnej stawki. Od ludzi, którzy codziennie za najniższe pieniądze sprzątają odchody, bez szansy na inne zajęcie, nie oczekiwałabym szczególnej empatii wobec zwierząt. Na pewno są wśród nich i tacy, którzy współczują zwierzakom, ale nie są w stanie nic dla nich zrobić, lub mogą zrobić odrobinę więcej tylko dla nielicznych.

No i nie każdy schron ma weta na pełny etat, mimo setek zwierząt.

Wybacz Sowa, ale taka argumentacja nie może ich to rozgrzeszać z tych wszystkich bestialstw, jakich  dopuszczają  się wobec zwierząt.
Może nie kontynuujmy tej dyskusji, bo nie wnosi ona nic dla Feniksa.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, ciocie kochane :) poranne wieści są dobre - Feniks po śniadanku, uśmiechnął się delikatnie na pożegnanie, bo ja niestety do pracy..... "Pracuję, by mój pies miał godne życie" - taka tabliczka wisi w gabinecie mojej wetki, chyba sobie taką sprawię, tylko słowo "pies" w liczbie mnogiej....bardzo mnogiej ;) Foty maarit wrzuci, jak szefowa nie będzie patrzeć ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, mari23 napisał:

Witajcie, ciocie kochane :) poranne wieści są dobre - Feniks po śniadanku, uśmiechnął się delikatnie na pożegnanie, bo ja niestety do pracy..... "Pracuję, by mój pies miał godne życie" - taka tabliczka wisi w gabinecie mojej wetki, chyba sobie taką sprawię, tylko słowo "pies" w liczbie mnogiej....bardzo mnogiej ;) Foty maarit wrzuci, jak szefowa nie będzie patrzeć ;)

Bardzo mądry napis :D

Też sobie taki sprawię, tylko do psa dodam jeszcze koty - zwłaszcza koty - bo pies to dość spolegliwy jest jeśli chodzi o żarcie, a koty to "high-life" i "jet-set". Byle czego nie ruszą. :D

Co do uśmiechu Feniksa na pożegnanie, to na pewno po takim pożegnaniu lepiej się pracuje ;)

Dobrego dnia wszystkim Feniksofanom. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...