Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

44 minuty temu, agat21 napisał:

Nie dobijajcie mnie z tymi zębami.. Nie mogę myśleć o tym, co się działo i nadal DZIEJE w tym koszmarnym miejscu!

Ale to przecież jest norma przeciętnego schronu, pies startuje, to obrywa. Nie wiesz o tym? W zakątkach tkwią prawieduchy, to wiadomo przecież.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, rozi napisał:

Ale to przecież jest norma przeciętnego schronu, pies startuje, to obrywa. Nie wiesz o tym? W zakątkach tkwią prawieduchy, to wiadomo przecież.

Wiem, wiem doskonale. Tak samo jak o miliardach innych katowanych zwierząt - na fermach, w laboratoriach, w rzeźniach,  schroniskach, w cyrkach i nawet w "domach". Aż za dobrze wiem. I myślę, że większość z nas tutaj też wie. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, agat21 napisał:

Wiem, wiem doskonale. Tak samo jak o miliardach innych katowanych zwierząt - na fermach, w laboratoriach, w rzeźniach,  schroniskach, w cyrkach i nawet w "domach". Aż za dobrze wiem. I myślę, że większość z nas tutaj też wie. 

No to nie ma co lamentować nad zębami, czas okrzepnąć i robić swoje  :)

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tyśka) napisał:

:D Gęba sama się śmieje.
Choć pewnie codzienność nie jest tak kolorowa i przyjemna, a wymaga sporo siły i cierpliwości mari23 i Jej Męża to... nie sposób się nie uśmiechnąć na głodomorka. :)

Codzienność łatwa nie jest, ot, choćby wielka, luźna koopa na świeżo położone podkłady na właśnie przebranym materacyku....łapy stały na podłodze, ale ugięty tułów sięgnął dalej, nie jego wina - kamery cofania w końcu nie ma zamontowanej ;))

ale jego uśmiechnięty pycholek wynagradza każdy trud <3

14 godzin temu, maarit napisał:

A tymczasem Kubuś sobie takie gniazdko uwił i śni o naleśnikach, bo one podobno są dobre na wszystko :)

IMG-20210319-WA0034_resize_83.jpg

Samodzielnie uwił gniazdko na środeczku, nawet serwetkę przyciągnął, pranie leżało na pufie nisko ;) jest taki rozkoszny, kochany <3 martwi mnie jego kaszel przy wysiłku, to serduszko raczej, a przecież czeka go kastracja...

12 godzin temu, agat21 napisał:

Sorry, nie okrzepnę chyba nigdy. Ale robię swoje.

Ja nie tylko nie okrzepnę, ale jakoś coraz gorzej sobie z tym radzę :( :( choć "robię swoje"...

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Ja jestem zakochana po uszy:)

Żeby tylko po uszy ;) ;) ;) Ich obu nie można nie kochać :) :) <3 Kubuś jest dużo starszy od Feniksa, ale nie tak aż zniszczony fizycznie,  to dreptanie Kubunia i kokieteryjny uśmiech Fenisia kruszy każde serce i rozjaśnia każdy smutek...

Własnie wyszedł pan instalator- montował nam nowa kuchnię, Feniks w pierwszej chwili trochę się obcego przestraszył, ale widząc mnie uspokoił się szybko i już się nie stresował, tylko zastanawiające ( a raczej jednoznaczne :( ) jest, że widok mężczyzny podrywa psa na łapy, szuka ucieczki...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mari, nie potrafię słowami Ci wyrazić jak bardzo jestem Ci wdzięczna za tyle serca i pracy dla psiaczków. Zwłaszcza dla Feniksa. Powtórzę się, ale wiem, że on to wszystko czuje i dla Ciebie tak się stara wyzdrowieć i dojść do sił. Żadne lekarstwo się nie umywa do Twojej troski i miłości. 

A o facetach ze schronu nie będę pisać, bo nie chcę używać niecenzuralnych słów, a innymi nie da się ich określić. Tylko jeden jest tam normalny według tego, co dziewczyny z Zamościa mówią. A reszta..

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

On może mieć kontakt z sukami w cieczce? Kastracja jest konieczna?

 

12 minut temu, Aska7 napisał:

Jeśli Kubuś ma arytmię, to narkoza bardzo mu zaszkodzi.

wiem, ale jądro ma jedno wielkie, drugie zanikające i spłaszczone koopy - ewidentnie prostata i jądra chore... dlatego trzeba wybrać mniejsze zło w tym przypadku, decyzji jeszcze nie ma, tylko rozważana jest taka opcja, wszystko będzie od serduszka zależało. Żadnych nie sterylizowanych suniek u mnie nie ma, tu tylko względy zdrowotne są brane pod uwagę, będzie usg i kolejne badania na pewno.

Z Feniksem jesteśmy po obiadku poprzedzonym kolejnymi "pertraktacjami" przy stole :) On normalnie tak się uśmiecha, jakby puszczał oko, tak filuternie, łamacz serc....oj, że też taki pies zmarnował 13 najlepszych lat życia w takim strasznym miejscu !!! :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, agat21 napisał:

Tak, uśmiech Feniksa nie ma sobie równych :D 

Ciekawe ile lat temu on się tak mógł usmiechać, kiedy ostatni raz zanim trafił do mari, miał jakiś powód do radości. :/

Może nigdy i to jest straszne. Ale najważniejsze, że teraz wreszcie ma powody do radości 

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, agat21 napisał:

Tak, uśmiech Feniksa nie ma sobie równych :D 

Ciekawe ile lat temu on się tak mógł usmiechać, kiedy ostatni raz zanim trafił do mari, miał jakiś powód do radości. :/

Pewnie ostatni raz uśmiechał się do "pana", któremu pobyt w schronisku zawdzięcza....

10 minut temu, Gabi79 napisał:

Może nigdy i to jest straszne. Ale najważniejsze, że teraz wreszcie ma powody do radości 

a może na początku jeszcze do odwiedzających schronisko - przy siatce uśmiechając się daremnie prosił o serce.....

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, mari23 napisał:

przecież czeka go kastracja.

mari23 - u niego nie ma żadnych wskazań do kastracji! po co? Tak "z marszu",dla zasady??? Pies,który ma ogromny problem z 'tyłem' nie będzie zagrożeniem dla suk,w jego przypadku ten zabieg jest absolutnie zbędny.Po co go narażać,znieczulenie może go zabić,a czas po zabiegu tylko przysporzyłby mu cierpienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...