Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

48 minut temu, rozi napisał:

Nie podobają mi się wieczorne zdjęcia, wszystko dobrze?

Chodzi Ci o jęzorek?  też zwróciłam uwagę, ale Feniks dotychczas żył w boksie zewnętrznym , ma trochę futerka , a u mari jest mu za ciepło. Mam nadzieję, że to ten powód.

Link to comment
Share on other sites

Nosek ma chłodny i wilgotny, nad nim jest otwarte uchylnie okno, pilnuję, żeby nie miał za gorąco, materacyk przesunięty. Na pewno pies, który 13 zim spędził na mrozie, na betonie - nie jest do ciepła przyzwyczajony, ale na początku wtulał się w grzejnik, jakby chciał ogrzać bolące stawy. Na wieczornych zdjęciach Feniks jest zziajany- zmęczony dreptaniem i jedzeniem - wysiłek go męczy. Niestety chyba mu się nasila ból w prawej, tylnej łapie :( Rano gorzej chodził, po chwili się położył i leżąc szczekał prosząc o jedzenie. Zjadł leżąc, nie chciałam go męczyć. Liże sobie prawe udo, nawet widać drobinki ryżu na sierści. Na pewno boli go, ale nos ma mokry i zimny.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Poker napisał:

Chodzi Ci o jęzorek?  też zwróciłam uwagę, ale Feniks dotychczas żył w boksie zewnętrznym , ma trochę futerka , a u mari jest mu za ciepło. Mam nadzieję, że to ten powód.

Bólowo mi wyglądał, nie że za ciepło.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, mari23 napisał:

Nosek ma chłodny i wilgotny, nad nim jest otwarte uchylnie okno, pilnuję, żeby nie miał za gorąco, materacyk przesunięty. Na pewno pies, który 13 zim spędził na mrozie, na betonie - nie jest do ciepła przyzwyczajony, ale na początku wtulał się w grzejnik, jakby chciał ogrzać bolące stawy. Na wieczornych zdjęciach Feniks jest zziajany- zmęczony dreptaniem i jedzeniem - wysiłek go męczy. Niestety chyba mu się nasila ból w prawej, tylnej łapie :( Rano gorzej chodził, po chwili się położył i leżąc szczekał prosząc o jedzenie. Zjadł leżąc, nie chciałam go męczyć. Liże sobie prawe udo, nawet widać drobinki ryżu na sierści. Na pewno boli go, ale nos ma mokry i zimny.

No tak, co jedno się poprawi, to się odzywa coś innego :( Biedak. Nawet pewnie nie dowiemy się ile rzeczy go boli.

Link to comment
Share on other sites

Czy on nadal jest na przeciwbólowych / przeciwzapalnych? I co z biegunką? Jeśli dwa razy nie, może mu dać ludzki Opokan ( to samo, co weterynaryjny metacam w zawiesinie). Pierwszego dnia 0,2 mg/ kg  1x doba, potem kolejne dni ( nie dłużej, niż 10) 0,1 mg /kg 1x doba, zaraz po jedzeniu. Oczywiście, należy skonsultować z wetkami. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

ludzki Opokan

Dostanie wtedy na bank - biegunki.

Nie lepiej Pyralginę (weterynaryjną!) w iniekcji? Wygląda rzeczywiście bólowo,dyszenie i wywalony ozorek,oraz pozycja i wyraz mordki na zdjęciu sa dalekie od tego sprzed dwóch dni.Tak,czy siak,trzeba podać mu p/bólowe.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, bou napisał:

Dostanie wtedy na bank - biegunki.

Nie lepiej Pyralginę (weterynaryjną!) w iniekcji? Wygląda rzeczywiście bólowo,dyszenie i wywalony ozorek,oraz pozycja i wyraz mordki na zdjęciu sa dalekie od tego sprzed dwóch dni.Tak,czy siak,trzeba podać mu p/bólowe.

Od zawsze dawałam swoim starym ONkom i było ok, chociaż jak to ON, miały nadwrażliwy pp, problemy z trzustką i niestety, wątroby po babeszjozie. Ale się nie upieram i doradzam zapytać wetki :) 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, konfirm31 napisał:

Ale się nie upieram i doradzam zapytać wetki :) 

Tak,ja się też nie upieram,byle szybko zareagować,nie można dopuścić,żeby cierpiał,limit cierpienia mu sie skończył.

Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie - dać ,co jest w tym momencie dostępne,nie czekać!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, konfirm31 napisał:

Czy on nadal jest na przeciwbólowych / przeciwzapalnych? I co z biegunką? Jeśli dwa razy nie, może mu dać ludzki Opokan ( to samo, co weterynaryjny metacam w zawiesinie). Pierwszego dnia 0,2 mg/ kg  1x doba, potem kolejne dni ( nie dłużej, niż 10) 0,1 mg /kg 1x doba, zaraz po jedzeniu. Oczywiście, należy skonsultować z wetkami. 

Biegunki nie ma, nie było - zapobiegłam, widząc luźna koopę dałam węgiel a potem Taninal - jest dobrze. Fenisio jest na przeciwbólowych/przeciwzapalnych, po dzisiejszym "konsylium" prawdopodobnie od jutra będzie miał zmienione leki, być może słabiej już reaguje na dotychczasowe. Co do problemów z chodzeniem - będą nawracać, będzie "huśtawka", lat mu nie odejmiemy. Na moją sugestię, że nie ma 17 lat usłyszałam: "nawet, jeśli ma 14 - 15 lat, to też nie jest to "tylko" ale "aż", to dość duży pies". I zalecenie weterynaryjne - dla mnie: nie cieszyć się zbytnio z każdej poprawy, bo on naprawdę nie jest w dobrym stanie i szybko nie będzie...jeśli wogóle będzie...ale zrobimy wszystko, żeby trwale i skutecznie poprawić mu jakość życia i przywrócić choć częściowo zdrowie - przesłanie było do mnie, ale myślę, że do nas wszystkich, bo kochamy go wszystkie i chcemy dla niego jak najlepiej.

Zaraz idę do gabinetu po Renal Vet, bo przecież też mocznik ma dość wysoki. Wszystkie organy wewnętrzne są chore - nie pracują dobrze, chyba najbardziej niepokojące są jednak nerki. Wetki pozwoliły mu dać kawałek placka naleśnikowego, ale nie za duży, bo to tłuszcz i smażone. Żeby łakomczuszka ucieszyć dostał leciutko tylko smażony, osączony z tłuszczu....za to troszkę większy ;) w końcu coś mu się od życia należy, a nie tylko zastrzyki, tabletki, dieta...muszę się starać, żeby nie pomyślał, że w schronisku lepiej było ;) rarytasy przemysłu wędliniarskiego dawali ;)

Wracając do diety - po rozważeniu różnych opcji wetka zaleciła pozostać przy Intestinalu.

bou - Feniś "odebrał" Forthyron ( jak widać na zdjęciu - zrobił to osobiście ;))  i bardzo dziękuje !

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...