Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Dobry początek dnia z fotkami wojownika!

Dlatego pomimo porannego pośpiechu staram się zawsze choć kilka zrobić i przesłać do maarit :)

Feniś dzisiaj jakby lepiej się czuł, choć wczoraj wieczorem, a właściwie nocą do późna przy nim siedziałam, uparcie uciekał z materaca i kładł się na kaflach, próbowałam go cały czas przekonać do położenia się na materacu, bo obolałe stawy na podłodze....ale dałam w końcu za wygraną, zostawiłam go w spokoju na tych podkładach. Rano spał na materacyku, na boczku, o michę szczekał, ale smętny jest trochę (bierzcie na mnie poprawkę, mam wielokrotnie udowodnioną przez wetkę nadopiekuńczość ;))

Wieczorem do kolacji i rano do śniadania dostał Taninal, wprawdzie koopa lepsza, ale głośno mu jelita pracowały, rano już nie, ale jeszcze mu podałam. On chyba tak źle zareagował na ten czarci pazur albo wogóle na suplementy ( za dużo?)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, mari23 napisał:

Dlatego pomimo porannego pośpiechu staram się zawsze choć kilka zrobić i przesłać do maarit :)

Feniś dzisiaj jakby lepiej się czuł, choć wczoraj wieczorem, a właściwie nocą do późna przy nim siedziałam, uparcie uciekał z materaca i kładł się na kaflach, próbowałam go cały czas przekonać do położenia się na materacu, bo obolałe stawy na podłodze....ale dałam w końcu za wygraną, zostawiłam go w spokoju na tych podkładach. Rano spał na materacyku, na boczku, o michę szczekał, ale smętny jest trochę (bierzcie na mnie poprawkę, mam wielokrotnie udowodnioną przez wetkę nadopiekuńczość ;))

Wieczorem do kolacji i rano do śniadania dostał Taninal, wprawdzie koopa lepsza, ale głośno mu jelita pracowały, rano już nie, ale jeszcze mu podałam. On chyba tak źle zareagował na ten czarci pazur albo wogóle na suplementy ( za dużo?)

To najlepiej odstaw czarci pazur może zastąp go innym lekiem.Jest ich sporo.Możliwe,że jakiś składnik leku zaszkodził mu.Najgorsze co może być to biegunka,ciężko ją później opanować.

Link to comment
Share on other sites

Tez tak myślę, że może za dużo tego dobrego naraz i brzusio się zbuntował. Zimne kafle czasem są fajne, każdy piesio czasem lubi na nich się schłodzić. Jeśli ma wybór między posłankiem i podłogą, to zawsze sobie wybierze co akurat mu pasuje :) Dobrego dnia dla Ciebie Mari, dla wszystkich wielbicielek Feniksa, no i - przede wszystkim - dla niego samego :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, ile dostawał tego czarciego pazura? No i jakie ma jeszcze suplementy? W Canivitonie też jest dodatek czarciego pazura, ale Bliss, która bardzo często reaguje biegunką na różne preparaty, ten tolerowała bez problemu. 

Na  biegunki u psów, jest b skuteczna pasta ColoCeum plus, którą można kupić u weta, lub w necie. Najlaniej, na allegro. Jak Bliss miała problemy, to jej dawałam

https://weterynarzeradza.pl/p/1306/coloceum-plus-30-ml

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, agat21 napisał:

Tez tak myślę, że może za dużo tego dobrego naraz i brzusio się zbuntował. Zimne kafle czasem są fajne, każdy piesio czasem lubi na nich się schłodzić. Jeśli ma wybór między posłankiem i podłogą, to zawsze sobie wybierze co akurat mu pasuje :) Dobrego dnia dla Ciebie Mari, dla wszystkich wielbicielek Feniksa, no i - przede wszystkim - dla niego samego :D

Chyba dokładnie tak było ;) Jak to moja wetka powiedziała "nie zaopiekujmy go na śmierć", a ja przedobrzyłam, witaminy, suplementy (dobrze, że nie zdążyłam dołożyć takich na skórę!;)). On nie zdążył mieć biegunki, głośna praca jelit i żółta, luźna koopa były ostrzeżeniem, od razu dostał węgiel rano, Taninal wieczorem i już jest dobrze...no, prawie dobrze.

Canivinton wczoraj kupiłam, ale pewnie dopiero dzisiaj kurier przywiezie, miałam zamiar nie dublować i ten czarci pazur odstawić, ale na razie nie daje mu nic, tylko Taninal. Niech to się unormuje wszystko.

Pogoda u nas jeszcze gorsza, deszcz ze śniegiem i zimno strasznie :(

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, mari23 napisał:

Dziękuję ! <3 Idę "załadować" drugi węgiel :)

Mari - wysłałam 50 tabletek Forthyronu 200 mg.

Kurierem.

p.s - dane nadawcy nie są moje,wysyłała moja znajoma,która ma sklep internetowy i współpracuje z firma kurierską.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam Feniksa i Was.

Mari może mu było za gorąco i dlatego kładł się na podłodze, obok jest grzejnik nie wiem czy włączony. Zrób mu małą przerwę w suplementacji. Może to po antybiotyku (bierze go już kilka dni), może jeszcze po środkach na robaki, albo zmiana karmy. W przypadku mojej suni lekarz zawsze zalecał 24-godzinną głodówkę - tylko woda, probiotyk Multilac i ewentualnie Nifuroksazyd. Jeśli to nie pomogło wchodził dopiero z innym lekiem

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, bou napisał:

Mari - wysłałam 50 tabletek Forthyronu 200 mg.

Kurierem.

p.s - dane nadawcy nie są moje,wysyłała moja znajoma,która ma sklep internetowy i współpracuje z firma kurierską.

Fenisio dziękuje ! <3

5 godzin temu, KrystynaS napisał:

Witam Feniksa i Was.

Mari może mu było za gorąco i dlatego kładł się na podłodze, obok jest grzejnik nie wiem czy włączony. Zrób mu małą przerwę w suplementacji. Może to po antybiotyku (bierze go już kilka dni), może jeszcze po środkach na robaki, albo zmiana karmy. W przypadku mojej suni lekarz zawsze zalecał 24-godzinną głodówkę - tylko woda, probiotyk Multilac i ewentualnie Nifuroksazyd. Jeśli to nie pomogło wchodził dopiero z innym lekiem

Właśnie tak zrobiłam - tylko Taninal do jedzonka dodałam. Robaki malutkie pojedynczo jeszcze się trafiają, widać Advocate likwiduje nowo wylęgające się ( chyba glisty).

Grzejnik jest ciepły cały czas, nie gorący, palimy w c.o. , u nas dzisiaj zimno i śnieg z deszczem :(

Stan Feniksa...oj, znów radość :) przed godziną musiałam na chwilę z pracy do domu pojechać.... no i głodny lew się obudził, michę musiałam dać (daję mu mniej, a częściej). Jego szczekanie ignoruję, nie chcę zrobić z niego terrorysty, więc ukrywam przed nim swoją wielką radość z jego awantur ;)Feniks znów aktywny i uśmiechnięty.

  • Like 11
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Może tytuł" Czy Feniks odrodzi się z popiołów? Możesz w tym pomóc"

albo "Feniks bardzo chce się odrodzić. Pomóż!"

Nie jestem pewna, czy wszyscy kojarzą imiona mitycznych ptaków. Odrodzenie to bardziej oczywiste pojęcie. Popiół może być zrozumiany dosłownie - jeśli ktoś nie interesował się nigdy mitologią. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Sowa napisał:

albo "Feniks bardzo chce się odrodzić. Pomóż!"

Nie jestem pewna, czy wszyscy kojarzą imiona mitycznych ptaków. Odrodzenie to bardziej oczywiste pojęcie. Popiół może być zrozumiany dosłownie - jeśli ktoś nie interesował się nigdy mitologią. 

 

Masz rację, Sowo :). Mitologię nie wszyscy znają. Może po prostu " Feniks chce się odrodzić - pomóż. Niech  Życie zwycięży"? 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

4 godziny temu, Ewa Marta napisał:

No niesamowita jesteś Aśka:)

potwierdzam - niesamowita, wspaniała !!!

8 godzin temu, Aska7 napisał:

Daj jeszcze Kubusia : )

Wysłany na watsapa :) Kubuś kiedy próbuje się otrzepać - przewraca się. Pocieszny jest, w lepszym stanie, niż Feniks, ale stareńki, starszy, niż Feniś.

4 godziny temu, Aska7 napisał:

To jeszcze półtora miesiąca. I wszystko zdarzyć się może ...

Mam nadzieje, że już tylko wydarzy się to, co dobre dla Feniksa.

4 godziny temu, KrystynaS napisał:

Mari cudnie, wyściskaj terrorystę

On niezbyt chętny, ale robię, co mogę ;) :)

Przesunęłam mu materacyk tak, żeby nie był przy grzejniku, ale on i tak kładzie się raz na materacyku, raz na podłodze, często zmienia miejsce - ale to nawet lepiej dla niego, ma więcej ruchu. Jest rześki i radosny, chyba dużo lepiej się czuje ( i ja też ;))

Przyszły dzisiaj podkłady zamówione przez agat21, za to Canivinton nie dotarł, pewnie będzie dopiero jutro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...