Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

1 godzinę temu, agat21 napisał:

A w temacie naszego dzielnego psiaka, to mari napisała mi, że pokazuje coraz więcej charakteru, bo zaczyna się burczeć na psiaki, jak okazują mu za duże zainteresowanie i przysuwają nochalki do kratki pod ławką, którą jest oddzielony od nich. Najwyraźniej chce mieć spokój w swoim kąciku :)

Pokazuje trochę swój charakter bo poczuł się bezpiecznie, bo zaczyna postrzegać swoje środowisko, bo nie jest mu już obojętne co się dzieje wokół. Na razie nie życzy sobie zbyt bliskich kontaktów z pozostałymi psami. To chyba objaw, że czuje się lepiej, że nie jest zastraszony. Tak myślę

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Feniks dziś ma wizytę u weta?

Miał "konsultacje domową", bo zimno u nas i pada, no i żeby jego chorych kości nie fatygować zbytnio :) dostał zastrzyki, postępy w leczeniu widać - skóra coraz lepsza, pies aktywniejszy, ale rokowania wetki ostrożne bardzo. Poczekamy na wyniki badań, jak i które organy zdrowieją.

Dopytałam o Forthyron  - dawka 200 na początek może być, choć zdaniem wetki Euthyrox jest trzykrotnie tańszy i działa tak samo, opinie są różne, jej jest taka, ale nie ma nic przeciw zastosowaniu leku weterynaryjnego. ArthroMax też można mu podawać lub inny na stawy. Po 3 tygodniach od zastosowania Advocate mogę go wykąpać, odczekać 3 dni i znów podać Advocate.

Co do "awantur", to doszłam do wniosku, że to bardziej radość jest, niż awantura, natomiast na pieski, a raczej Tinę burczy ostrzegawczo tylko, kiedy ta wścibski nosek wciska poza kratkę, a on właśnie pochłania posiłek :) To taki słodziak kochany, a 13 lat w schronisku nauczyło go, że trzeba walczyć o przetrwanie....już chyba coraz bardziej rozumie, że to przeszłość, ale nawyki czasem się odzywają.

Bardzo spokojnie, bez lęku patrzy na "pana", ale niespodziewany ruch ręki go przeraża.

Dzisiaj dostałam wyniki Kubusia - są dość dobre, a zważywszy na wiek oszacowany przez schronisko - tyle samo, co Feniks czyli 17 lat - skoro obaj są w tym samym wieku, a różnica w wynikach tak wielka - wniosek tylko jeden: Feniks długo był w schronisku, Kubuś - krótko....przyczyna złego stanu zdrowia Feniksa jest jednoznaczna.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Sowa napisał:

Ja juz nie bardzo wierze w dane w tych książeczkach, bardziej w opinię weta..

Jego książeczka ma pustą pierwszą stronę, żadnego imienia,wieku, nic :( nr chipa wpisany ręcznie, bez kodu kreskowego, szczepienia wewnątrz to wpięte zaświadczenia. 

Maarit ma rację - słodki "awanturnik" z niego :) ;)

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Sowa napisał:

Żeby coś wymyślić pomocnego na wyjścia dla fizjologii... Tobie byłoby łatwiej, oj, jak bardzo, a i on z tym czułby się lepiej.

Tak, zwłaszcza, że on ( widać to na zdjęciu: mokry podkład na materacu, drugi ściągnął wstając-też mokry) nie bardzo trzyma mocz,kiedy leży, śpi -  jak wstaje - podkłady na materacyku są przemoczone. Kładę je jeszcze na podłodze obok, żeby wsiąkało, gdy nasika na podłogę, żeby maksymalnie wykorzystać. Z 6 paczek ( 5 od agat21 i 1jedna od Alaskan Malamutte) zostały już tylko 3. Tak pomyślałam, że są jakieś maty dla szczeniaków o zapachu trawy - droższe są od podkładów? Chodzi o stworzenie mu namiastki "trawy" do sikania. Chciałam z nim dzisiaj spróbować "wyjść", ale zanim zdążyłam się obrócić była już wielka kałuża i ogromna koopa :) i po co psa męczyć schodami? ;) uniemożliwił mi "dwukrotne" wykorzystanie podkładów, "załatwił" wszystkie za jednym wstaniem :) ;) i nie było sensu wystawiać go na zimny wiatr i zmuszać do pokonania schodów w dół. Myślałam o pieluszce, ale on chyba nie bardzo sobie na to pozwoli, a poza tym....wyobraźcie sobie wielkiego kupala w tej pieluszce ;)

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, mari23 napisał:

zdaniem wetki Euthyrox jest trzykrotnie tańszy i działa tak samo, opinie są różne, jej jest taka, ale nie ma nic przeciw zastosowaniu leku weterynaryjnego.

marit23 - w związku z tym - możesz się jakoś określić? Fenix zostaje na Euthyroxie,czy mam wysłać Forthyron?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tola napisał:

Mam do nadrobienia sporo stron, wątek się rozwija i bardzo dobrze.

A Feniks to teraz  inny pies niż ten, którego zobaczyłam, jak go zabierała Aska7 - inny wzrok, uśmiech na pysiu, a te kolory!

Pięknieje w oczach, przy opiece mari23:)

IMG_20210305_102136.jpg

 

Może poprosić Tyśkę o tekst?

A zdjęcia koniecznie tylko te z początku  jak opuszczał schronisko.

 

 

Cieszą zdjęcia gdzie widać zewnętrzną poprawę. Oby i ta wewnętrzna powoli szła ku lepszemu.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, bou napisał:

marit23 - w związku z tym - możesz się jakoś określić? Fenix zostaje na Euthyroxie,czy mam wysłać Forthyron?

Jeśli masz Forthyron, a jest lepszy, to oczywiście, że niech ma to, co lepsze :) Dawka na początek 200, po sprawdzeniu wyników zobaczymy, jak reaguje i czy zwiększać/zmniejszać. Adres do wysyłki już podaję :)

Moja wetka przywykła do oszczędnego leczenia wszystkich moich podopiecznych, stad jej nacisk na cenę ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mari23 napisał:

jeśli masz Forthyron, a jest lepszy, to oczywiście, że niech ma to, co lepsze :)

Nie,nie mam,ale - tak jak się zaoferowałam - kupię i wyślę.Na początek na miesiąc kuracji po 200 mg na dobę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...