Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

7 minut temu, Moli@ napisał:

Ale numer. Czy można wierzyć w to co czyta się lub słyszy w mediach?  Co jakiś czas dochodzą do głosu całkowicie przeciwstawne twierdzenia. Choćby głoszone niegdyś poglądy na temat szpinaku, czy masła.

Trixie czosnek granulowany

Naturalny suplement dla psów, w postaci praktycznych granulek, czosnek tworzący na skórze niekorzystne środowisko dla kleszczy, bez przykrych zapachów, wspomaga układ krążenia.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Ale numer. Czy można wierzyć w to co czyta się lub słyszy w mediach?  Co jakiś czas dochodzą do głosu całkowicie przeciwstawne twierdzenia. Choćby głoszone niegdyś poglądy na temat szpinaku, czy masła.

Trixie czosnek granulowany

Naturalny suplement dla psów, w postaci praktycznych granulek, czosnek tworzący na skórze niekorzystne środowisko dla kleszczy, bez przykrych zapachów, wspomaga układ krążenia.

W składzie ma 5% czosnku

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Moli@ napisał:

Producenci sprzedają wszystko. Głównie opierają się na  ludzkich przyzwyczajeniach i popularności jakiegoś suplementu lub opinii np w przypadku czosnku lub cebuli że jest bakteriobójcza. I przenoszą to na rynek zwierzęcy. Więcej szkody niż pożytku mogą spowodować takie specyfiki. Wytyczne są w dokumencie dotyczącym żywienia i opierają się na badaniach na zwierzętach nie na ludziach.  W tym przypadku nie ma refleksji co do tych produktów. Nie ma kar za nieprzestrzeganie wytycznych  więc hulaj dusza.... Jest popyt jest sprzedaż 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Od 40 lat dawałam moim psom Vetzyme (wit, B, ponoć w formie przyswajalnej dla psa, cynk, selen).  Nie wiem, czy to wit. B odstraszała kleszcze, ale bardzo rzadko musiałam je wyciągać. Z tego samego terenu spacerowego moja suka wracała czysta, pies znajomej - "zakleszczony".  Vetzyme jest na rynku od dawna.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2021 o 17:15, agat21 napisał:

No chyba  coraz więcej dowodów będzie na to, że pies jest po prostu chory i zabiedzony, a nie stary. Zobaczcie też ile kolorów sierści zaczyna się pojawiać :) Jeszcze trochę i nikt nie pozna Feniksa :) 

Tolu, czy myślisz, że mogłabyć jakąś zbiórkę zrobić na leczenie Feniksa? Po kolei pewnie będą wychodzić kolejne różne sprawy. :( 

Parę stron wcześniej proponowałam zbiórkę, chyba umknęło;).

Oczywiście, zrobię, bo pies w wielkiej potrzebie, kto jak nie Feniks.

Tylko może ktoś pomoże mi z zarysem tekstu do zbiórki, bo ja  zaczynam się powtarzać, a przydałoby się coś wzruszającego, innego, żeby chwyciło tak jak u Kokosa.

Link to comment
Share on other sites

Mam do nadrobienia sporo stron, wątek się rozwija i bardzo dobrze.

A Feniks to teraz  inny pies niż ten, którego zobaczyłam, jak go zabierała Aska7 - inny wzrok, uśmiech na pysiu, a te kolory!

Pięknieje w oczach, przy opiece mari23:)

IMG_20210305_102136.jpg

IMG-20210313-WA0015.thumb.jpg.6db59e088caf79221c04b02b23b8fe1e.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tak, to zupełnie inny pies :)

Poruszające jest, jak niewiele takie stworzonko potrzebuje, żeby być szczęśliwym. A ludzie nawet tego skąpią i mają w nosie psy schroniskowe, ich los, ich cierpienia. Przestałam się odzywać do znajomego, który sobie zakupił szczeniaczka z pseudo-hodowli. Było to mniej więcej w tym czasie, kiedy próbowaliśmy wyciągnąć Feniksa ze schronu. Te dwie sytuacje zestawione ze sobą wywołały we mnie tyle goryczy i żalu, że powiedziałam temu gościowi, że przestał dla mnie istnieć jako partner do jakiejkolwiek rozmowy.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

Z rzeczy bardzo pozytywnych niniejszym informuję, że na bazarku imiennym uzbierało się dzięki Wam 585 zł!!! Bardzo Wam dziękuję raz jeszcze, to był wspaniały bazar :))

Czy ja nie zalegam gdzieś na jakimś bazarku z wpłatami? Mam teraz trudy czas i dużo problemów, więc gdybym gdzieś nie wpłaciła to proszę o informacje.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

No to podawać psu, czy nie podawać?

Może to jakiś wyciąg? Nie chce mi się wierzyć że producent zrobiłby taka gafe

Podobnie jest np z ziemniakami, niby  psy nie trawia a zobaczcie że są w wielu karmach z górnej półki 

Ale to tylko moja luźna dygresja

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, kiyoshi napisał:

niby  psy nie trawia a zobaczcie że są w wielu karmach z górnej półki 

Traktowane są jako wypełniacz. Dlatego gdy karmie psy kupna karmą, to kupki mają zawsze większą objętość  :)

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, kiyoshi napisał:

Może to jakiś wyciąg? Nie chce mi się wierzyć że producent zrobiłby taka gafe

Podobnie jest np z ziemniakami, niby  psy nie trawia a zobaczcie że są w wielu karmach z górnej półki 

Ale to tylko moja luźna dygresja

Dr. Sumińska przy alergiach psich radzi zaczynać dietę eliminacyjną od puree ziemniaczanego i ryby, karmić tak psa ze 3 tygodnie, a potem dokładać różne rzeczy i obserwować. Więc ziemniaczki nie mogą być takie złe :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A w temacie naszego dzielnego psiaka, to mari napisała mi, że pokazuje coraz więcej charakteru, bo zaczyna się burczeć na psiaki, jak okazują mu za duże zainteresowanie i przysuwają nochalki do kratki pod ławką, którą jest oddzielony od nich. Najwyraźniej chce mieć spokój w swoim kąciku :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, agat21 napisał:

A w temacie naszego dzielnego psiaka, to mari napisała mi, że pokazuje coraz więcej charakteru, bo zaczyna się burczeć na psiaki, jak okazują mu za duże zainteresowanie i przysuwają nochalki do kratki pod ławką, którą jest oddzielony od nich. Najwyraźniej chce mieć spokój w swoim kąciku :)

Tyle lat nie miał wyboru, musiał znosić wokół siebie obecność wielu psiaków, to teraz chce mieć przestrzeń dla siebie, a pewnie i mari tylko dla siebie  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Moli@ napisał:

Ziemniaki w karmie psiej i kociej to nie wypełniacz... - dieta ziemniaczana.

W karmie gotowanej w domu tak, ale w karmie suchej są prawie w każdej. Czy każda karma to dieta ziemniaczana?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

W karmie gotowanej w domu tak, ale w karmie suchej są prawie w każdej. Czy każda karma to dieta ziemniaczana

A czym się różnią ziemniaki gotowane w domu od tych w karmie? Że te w domu to może być dieta a te w karmie to będzie wypełniacz? 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, agat21 napisał:

Dr. Sumińska przy alergiach psich radzi zaczynać dietę eliminacyjną od puree ziemniaczanego i ryby, karmić tak psa ze 3 tygodnie, a potem dokładać różne rzeczy i obserwować. Więc ziemniaczki nie mogą być takie złe :)

Może chodzi o to, że są obojętne dla psiego układu trawiennego więc zapełniają żołądek, psiak nie jest głodny, a z ryby ma pożytek.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kiyoshi napisał:

A czym się różnią ziemniaki gotowane w domu od tych w karmie? Że te w domu to może być dieta a te w karmie to będzie wypełniacz? 

No właśnie niczym. Dlatego pytam czy w takim razie każda karma jest dietą ziemniaczaną, bo prawie w każdej są ziemniaki?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, elik napisał:

No właśnie niczym. Dlatego pytam czy w takim razie każda karma jest dietą ziemniaczaną, bo prawie w każdej są ziemniaki?

 

8 minut temu, kiyoshi napisał:

Nie spotkałam się Elu żeby w każdej karmie były ziemniaki.... 

Soreczki, ale nie napisałam, że w każdej, tylko prawie w każdej, a i to też chyba przesadziłam  :)
Ale może nie ciągnijmy tego tematu, bo nie  ziemniaki tu chodzi  :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...