Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

3 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Robi wszystko, żeby zasłużyć na swoje imię:) Ale słyszycie jaki ma zdarty głoś? Kochany jest i tak bardzo chce teraz żyć:) W schronisku nie miał już siły, poddał się, bo co to za życie, raczej nędzna wegetacja. Teraz to co innego. Ciepło, ból minimalizowany, robale wybite, wygodne posłanko, pełny brzuszek...  Uwielbiam Cię cudowny psie:)

 

Elunia (Ellig) miała to napisać, bo spotkałyśmy się dzisiaj i uradziłyśmy, że z naszego bazarku Feniks dostanie nie 10, a 15%. Odejmiemy 5% naszej Kulce, która w tej chwili jest zaopatrzona i potrzebujemy tylko zabezpieczyć ja przeciwko kleszczom. Oddamy jej 5% Feniksowi. Czekamy na ostateczne rozliczenie, ale kwota dla feniksa to ponad 212 zł:)

Pogratulować decyzji i wyniku!

Link to comment
Share on other sites

Są takie preparaty na stawy z Pokusy: 

w tabletkach: ChondroHelp tabletki na stawy 120 sztuk Sklep Pokusa

oraz w proszku: 

ChondroLine Senior 350 g - na stawy dla psa Sklep Pokusa

ChondroLine Help 350 g - na stawy dla psa Sklep Pokusa

Mają dobre opinie. Może warto wesprzeć stawy Feniksa, po konsultacji z wetkami oczywiście. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Robi wszystko, żeby zasłużyć na swoje imię:) Ale słyszycie jaki ma zdarty głoś? Kochany jest i tak bardzo chce teraz żyć:) W schronisku nie miał już siły, poddał się, bo co to za życie, raczej nędzna wegetacja. Teraz to co innego. Ciepło, ból minimalizowany, robale wybite, wygodne posłanko, pełny brzuszek...  Uwielbiam Cię cudowny psie:)

 

Elunia (Ellig) miała to napisać, bo spotkałyśmy się dzisiaj i uradziłyśmy, że z naszego bazarku Feniks dostanie nie 10, a 15%. Odejmiemy 5% naszej Kulce, która w tej chwili jest zaopatrzona i potrzebujemy tylko zabezpieczyć ja przeciwko kleszczom. Oddamy jej 5% Feniksowi. Czekamy na ostateczne rozliczenie, ale kwota dla feniksa to ponad 212 zł:)

Baardzo pięknie Wam dziekuję kochane ❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

 

7 godzin temu, agat21 napisał:

Zważywszy na to, ile czasu szła ostatnio paczka z karmą i że Feniks zajada teraz głównie puszki - najlepiej mu "wchodzą", może na suche przyjdzie jeszcze później czas, może na razie zęby mu nie pozwalają swobodnie zajadać suchej karmy, bo go bolą :( - zamówię mu kolejne. Przyszło 12 puszek, 1,5 dziennie psiaczek zjada, więc starczy ich raptem na 8 dni. 

Feniś głównie ryż z marchewką zajada, puszka jest dodatkiem do pełnej sporej michy :) Musiał biedak walczyć o jedzenie i szybko zjadać, bo połyka bardzo łapczywie, szybko, aż mu tchu brakuje, a on dyszy i z wielkim pośpiechem połyka...serce się kraje na taki widok :( jest plus jego łapczywości - zjada pięknie wrzucone w całości tabletki - suplementy. W drugiej misce ma cały czas suchego Intestinala, czasem przegryza między posiłkami :) 

7 godzin temu, konfirm31 napisał:

Psy często źle reagują na każdą zmianę karmy. Wg mnie, intestinal jest bardziej uniwersalną karmą, niż hepatic. Na swoich starych Onkach przerabiałam obie. 

I jak jest dobrze, to nie ruszać :) 

Mój Kajtuś chory na wątrobę źle reaguje na Hepatic, podobnie jak na Hepatiale Forte - nie wiem czemu. Myślę, że można spróbować jak zareaguje Feniś, ale na razie niech on trochę "okrzepnie", podleczy się - tak, jak radzi konfirm - skoro jest dobrze, lepiej nie zmieniać. Mam w domu Hepatic, za parę dni spróbuję mu po troszkę dodawać, chyba, że może odczekać do powtórki wyników? Może on nie ma chorej wątroby, a wyniki to skutek schroniskowego żywienia... Na razie bardzo ostrożnie eksperymentuję z karmieniem, nie chciałabym narazić go na dodatkowe dolegliwości.

4 godziny temu, elik napisał:

Ma chłopak rację, że się awanturuje, jeszcze by o nim zapomnieli i nie dali?

Głos zdarty, jak u starego pijaka i jeszcze awantury....no, ja nie wiem ;) ;) ;) Przed chwilą znów dostał michę, oczywiście nie zdążyłam przygotować tak szybko, jak "głodny" sobie tego życzył, więc znów była awantura :) :)

Strasznie mnie cieszy jego apetyt, oby siły mu szybko wróciły. To dopiero tydzień i dwa dni, jak opuścił schronisko.

2 godziny temu, malti napisał:

Nasz vet na stawy dla psich staruszków poleca preparaty w wersji płynnej. Nasza 16 letnie Beria stosuje Sizarol

Zapytam jutro wetkę, czy on jest staruszkiem :) i co mu na stawy podać :) On naprawdę na staruszka nie wygląda, choć jest wycieńczony, zniszczony przez choroby, pasożyty i tragiczne żywienie....do tego stres, mróz, pewnie pogryzienia.... biedny Feniś :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, mari23 napisał:

Radzę znosić w koszyczku, żeby się nie potłukło, a nawet pełny koszyczek ....po schodach na dół znosić oczywiście ;)

Feniś głównie ryż z marchewką zajada, puszka jest dodatkiem do pełnej sporej michy :) Musiał biedak walczyć o jedzenie i szybko zjadać, bo połyka bardzo łapczywie, szybko, aż mu tchu brakuje, a on dyszy i z wielkim pośpiechem połyka...serce się kraje na taki widok :( jest plus jego łapczywości - zjada pięknie wrzucone w całości tabletki - suplementy. W drugiej misce ma cały czas suchego Intestinala, czasem przegryza między posiłkami :) 

Mój Kajtuś chory na wątrobę źle reaguje na Hepatic, podobnie jak na Hepatiale Forte - nie wiem czemu. Myślę, że można spróbować jak zareaguje Feniś, ale na razie niech on trochę "okrzepnie", podleczy się - tak, jak radzi konfirm - skoro jest dobrze, lepiej nie zmieniać. Mam w domu Hepatic, za parę dni spróbuję mu po troszkę dodawać, chyba, że może odczekać do powtórki wyników? Może on nie ma chorej wątroby, a wyniki to skutek schroniskowego żywienia... Na razie bardzo ostrożnie eksperymentuję z karmieniem, nie chciałabym narazić go na dodatkowe dolegliwości.

Głos zdarty, jak u starego pijaka i jeszcze awantury....no, ja nie wiem ;) ;) ;) Przed chwilą znów dostał michę, oczywiście nie zdążyłam przygotować tak szybko, jak "głodny" sobie tego życzył, więc znów była awantura :) :)

Strasznie mnie cieszy jego apetyt, oby siły mu szybko wróciły. To dopiero tydzień i dwa dni, jak opuścił schronisko.

Zapytam jutro wetkę, czy on jest staruszkiem :) i co mu na stawy podać :) On naprawdę na staruszka nie wygląda, choć jest wycieńczony, zniszczony przez choroby, pasożyty i tragiczne żywienie....do tego stres, mróz, pewnie pogryzienia.... biedny Feniś :(

ArthroMaks,zamienniki ArthoFlex o wiele droższego.Sprawdz na necie.O ten zapytaj.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mari23 napisał:

ale na razie niech on trochę "okrzepnie", podleczy się - tak, jak radzi konfirm - skoro jest dobrze, lepiej nie zmieniać. Mam w domu Hepatic, za parę dni spróbuję mu po troszkę dodawać, chyba, że może odczekać do powtórki wyników?

Fenuś jest w takim stanie, że jeśli na to co je,  dobrze reaguje jego układ trawienny, to lepiej nie kombinować z pokarmem, a zwłaszcza pomiędzy badaniami krwi.
Po tej kilkunastoletniej poniewierce w schronie na betonie, na pewno dobrze mu zrobi suplement na stawy,  oczywiście po konsultacji z wetką.  Ja swoim podaje ten ArthroMax. Masi bardzo smakował.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Aska7 napisał:

Czy Kubuś to ma jakąś kasę i swój wątek ?

Nie, Kubuś nie ma swojego wątku i swojej kasy, bo "mój ci on" :) On jest dużo starszy i mniej aktywny od Feniksa, dziadeczek, niestety to serduszko mocno chore chyba, bo kaszle po każdym wysiłku :( Jutro będzie wiadomo, jak wyszły mu wyniki ( razem z Milusiem mieli pobieraną krew).

Feniks mówi ciociom dobranoc, już chrapie...całkiem głośno :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trochę spóźnione ale.. Co do czosnku. To ma on zbliżone "właściwości" jak cebula. Nie podawałabym tego Fenixowi 

Cyt z Wytycznych żywieniowych z 2019 r. 

[...]

Czosnek i chiński szczypior także opisywane były jako przyczyna tworzenia się ciałek Heinza, ekscentrocytów, wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej i zwiększania się stężenia methemoglobiny u psów (Lee i wsp. 2000, Yamato i wsp. 2005). Lee i wsp. (2000) donieśli o toksycznym działaniu po podaniu 1,25 ml ekstraktu czosnku na kg m.c. (co odpowiada 5 g/kg m.c. całego czosnku) przez 7 dni ‒ jest to zbliżone do ilości opisywanych w przypadkach zatrucia cebulą.

[...]

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...