Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

15 minut temu, Anula napisał:

To jednak Feniks jest w Lecznicy i ma podaną kroplówkę.Oby było lepiej,wszyscy na to liczymy.A wyniki mają dużo do życzenia ale najważniejsze,że są i można wdrążyć leczenie.

Wyniki (te a załączniku) - wskazują "jedynie" na anemię. A pozostałe?Parametry wątrobowe,nerkowe,etc.? Nie ma?

 

Widać,że zapewne dostał p/bólowca.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Anemia jest duża

 

przy takiej ilości robali, jaką miał, to i tak daje radę, Dzielny Wojownik. Dzisiaj wydalił ogromną kupę składającą się w 80% z martwych robali....koszmar!

Dziękuję za "manele" - z dostawą do domu :) szefowa serdecznie pozdrawia :)

2 godziny temu, bou napisał:

Wyniki (te a załączniku) - wskazują "jedynie" na anemię. A pozostałe?Parametry wątrobowe,nerkowe,etc.? Nie ma?

 

Widać,że zapewne dostał p/bólowca.

Krew na biochemię, panel geriatryczny i mocz do analizy - wysłane do laboratorium.

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Dobrze, że dostał kroplówkę, a w niej pewnie jakieś leki i coś na wzmocnienie. Ważne, że są już wyniki. Anemia spora, ale pamiętajmy, że jest już pod opieką. 

 

Dostał leki, coś na wzmocnienie i przeciwbólowe. Wetka ostrożnie bardzo podchodzi do leczenia i diagnostyki, stan pacjenta jest dramatyczny, on walczy o życie resztkami sił. To załamanie spowodowały toksyny obumierających robali i folie plastikowe w żołądku, miejmy nadzieję, że jedno i drugie wydalił w 100 procentach. Na razie w jego stanie nic mocniejszego na odrobaczenie podać mu nie możemy - słowa wetki.

Po powrocie zjadł Intestinala ( nie dawałam mu od razu dużo), nie zwymiotował.... i oby tak zostało. Dalsza diagnostyka będzie oczywiście, ale "nie zaopiekujmy go na śmierć, jest bardzo słaby" - odpowiedź wetki na moje liczne propozycje badań.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mari23 napisał:

przy takiej ilości robali, jaką miał, to i tak daje radę, Dzielny Wojownik. Dzisiaj wydalił ogromną kupę składającą się w 80% z martwych robali....koszmar!

O matulu :( :( Robale zżerają go od środka i od zewnątrz. Biedny, bardzo biedny Feniks, ale mam nadzieję, że jeśli tak długo dawał radę bez pomocy, to teraz z pomocą powinno być lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak mało dziś tu piszę, wciąż jestem sama w pracy. Mari też przekazała mi wieści z lecznicy oraz wyniki badani krwi. Wyniki niestety odzwierciedlają stan, do jakiego psa doprowadzono. Koszmarne zarobaczenie i świerzbowiec po prostu zżerały psiaka żywcem. Plus "specjały", którymi go karmiono. Dobrze, że go nie zabiły. Mari napisała, że znowu zrobił kupę, której 80% stanowiły robale.. Noi psina ma zapalenie jelit. Mari udało się w lecznicy intestinal kupić. 

Cieszę się, po kroplówce trochę odżył. Leki przeciwbólowe też go trochę ukoiły. Feniks się nie poddaje i to daje nadzieję. 

Strasznie mi przykro, że cały ogrom pracy przy Feniksie spadł na mari. Ona ma tyle psów i teraz takiego wymagającego tyle czasu i wysiłku Feniksa. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maarit - bardzo dziękuję za dodawanie zdjęć i przekazywanie wiadomości. Nie nadążam, a mój telefon nie chce współpracować z dogomanią i komputerem :( Dzisiaj parę godzin w lecznicy spędziłam, patrzyłam, jak Feniks powstaje powoli, podnosząc głowę i "wracając do żywych"... bardzo, bardzo się bałam o niego...

Mieli tylko małe paczki Intestinala, dwie mu wzięłam na razie, cieszę się, że zjadł i patrzy pytająco: masz więcej? :) ( fotki powyżej już z domu po powrocie)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Smutna prawda jest taka, że to nie jest młody, silny pies, któremu "coś" zaszkodziło, tylko stary, udręczony życiem pies, który witaminek na oczy nie widział (tak sądzę). Nie siedział na kanapie, tylko w zimie na śniegu, a w lecie na betonie- 13 lat. Wszyscy teraz widzimy jaki jest jego stan - na fotach ze schroniska wyglądał inaczej... Ale że jest AŻ tak źle to chyba nikt nie wiedział, póki nie zobaczył na własne oczy - jak właśnie Aska7 czy mari23.
Nam dopiero szczegółowe zdjęcia i obserwacje mari23 otworzyły oczy. Jakby się dziewczyny nie uparły no to... same wiecie... :(
Nam jest łatwiej bo nie widzimy jak on się męczy, a ona jest przy nim cały czas, a do tego ma "swoje" psiaki, rodzinę i pracę. Jeszcze Kubuś dzisiaj zaliczył wizytę - no ale ten przynajmniej jest silniejszy. 

Wiecie przecież, że ta Kobieta rzuci wszystko, sama nie zje, nie patrzy na własne zdrowie, tylko jak trzeba to jedzie i ratuje... do końca...
Póki co, tyle można dla niego zrobić. On na razie musi przeżyć, przestać cierpieć, dojść do siebie a dopiero silniejszy organizm da radę walczyć i znosić dalsze leczenie. 

  • Like 7
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Perełka1 napisał:

octanisept

dzięki za radę, skorzystałam już z niej, miałam w domu Octanisept :)

3 godziny temu, Anula napisał:

Jeszcze coś,potrzebne jest zważenie psa aby wg.wagi podawać leki.Chyba mari nie da rady w domu go zważyć.

waży 21,4 kg

7 godzin temu, Jaaga napisał:

Anula, podała mi link do wątku. Już czytam, muszę wrócić na poprzednią stronę. 

Dziękuję, że zajrzałaś, masz duże doświadczenie, dziękuję !

10 godzin temu, Anula napisał:

Legowisko/materac zamówiony w Zooplusie.Zobaczymy co to za cudo aby tylko podpasował Feniksowi a jak nie to innemu psiakowi.

Artykuł
Suma z VAT
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory

- Dł. x szer. x wys.: 100 x70 x 12 cm

1 x 189,80 zł
189,80 zł
Standardowa dostawa gratis

Wysłałam paczkę z kilkoma kołderkami,przykryciami i z dużym legowiskiem.Może się przyda,jeżeli nie to zapewne jest gdzieś kontener PCK a więc nie zmarnuje się.

I znów tylko DZIĘKUJĘ mogę powiedzieć, choć to słowo za małe się wydaje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...