Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

Która z Pań może o tym zawiadomić schronisko? Czy w tym schronisku są dni-godziny, kiedy można zobaczyć zwierzaki, czy Feniks w ostatnich dniach mial kontakt z kimś oprócz pracowników, to łatwo sprawdzić.  

Link to comment
Share on other sites

Legowisko/materac zamówiony w Zooplusie.Zobaczymy co to za cudo aby tylko podpasował Feniksowi a jak nie to innemu psiakowi.

Artykuł
Suma z VAT
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory

- Dł. x szer. x wys.: 100 x70 x 12 cm

1 x 189,80 zł
189,80 zł
Standardowa dostawa gratis

Wysłałam paczkę z kilkoma kołderkami,przykryciami i z dużym legowiskiem.Może się przyda,jeżeli nie to zapewne jest gdzieś kontener PCK a więc nie zmarnuje się.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Legowisko/materac zamówiony w Zooplusie.Zobaczymy co to za cudo aby tylko podpasował Feliksowi a jak nie to innemu psiakowi.

Artykuł
Suma z VAT
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory

- Dł. x szer. x wys.: 100 x70 x 12 cm

1 x 189,80 zł
189,80 zł
Standardowa dostawa gratis

Wysłałam paczkę z kilkoma kołderkami,przykryciami i z dużym legowiskiem.Może się przyda,jeżeli nie to zapewne jest gdzieś kontener PCK a więc nie zmarnuje się.

Bardzo dziękuję Anula! Na pewno bardzo pomoże Feniksowi na jego obolałe kości.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Legowisko/materac zamówiony w Zooplusie.Zobaczymy co to za cudo aby tylko podpasował Feliksowi a jak nie to innemu psiakowi.

Artykuł
Suma z VAT
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory

- Dł. x szer. x wys.: 100 x70 x 12 cm

1 x 189,80 zł
189,80 zł
Standardowa dostawa gratis

Wysłałam paczkę z kilkoma kołderkami,przykryciami i z dużym legowiskiem.Może się przyda,jeżeli nie to zapewne jest gdzieś kontener PCK a więc nie zmarnuje się.

Dzięki Anulko    1788176788_dzikujlicznie.jpg.27f64ba59382636a2b16088dab12305f.jpg

Wspaniale  :)  Feniks będzie się mógł wygodnie i mięciutko ułożyć i nic go nie będzie nigdzie uwierało  :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Aska7 napisał:

Zapytałam mari czy wszystko ok

" Nie, mały dostał antybiotyk, koopa z krwią, toksyny pasożytów po odrobaczeniu prawdopodobnie"

"Duży czeka na kolejną wizytę domową, nie chcę nawet pić"

: ( Bardzo się martwię

To bardzo złe wiadomości.Może po tym odrobaczeniu tak się źle czują i jest to chwilowe.Jeżeli Feniks nie pije to trzeba podać kroplówkę i jakieś leki przciwbólowe bo jak na razie jeszcze nie ma zdiagnozowanych chorób a może ma bóle .Martwiliśmy się,że za dużo pije a tu nastąpiła odwrotna sytuacja.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Legowisko/materac zamówiony w Zooplusie.Zobaczymy co to za cudo aby tylko podpasował Feliksowi a jak nie to innemu psiakowi.

Artykuł
Suma z VAT
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory
Ortopedyczny materac dla psa Outdoor Memory

- Dł. x szer. x wys.: 100 x70 x 12 cm

1 x 189,80 zł
189,80 zł
Standardowa dostawa gratis

Wysłałam paczkę z kilkoma kołderkami,przykryciami i z dużym legowiskiem.Może się przyda,jeżeli nie to zapewne jest gdzieś kontener PCK a więc nie zmarnuje się.

Cudowny prezent dostał Feniks:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Aska7 napisał:

Zapytałam mari czy wszystko ok

" Nie, mały dostał antybiotyk, koopa z krwią, toksyny pasożytów po odrobaczeniu prawdopodobnie"

"Duży czeka na kolejną wizytę domową, nie chcę nawet pić"

: ( Bardzo się martwię

Jezu, dopiero przeczytałam. Walcz maleńki, może to jakieś przesilenie:(

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Sowa napisał:

Mnie przeraża informacja o tym, co Duży zwymiotował, czy coś jeszcze nie zostało. 

 

Jednak najważniejsze,że coś wydalił z siebie ale oczywiście mogły pozostać jakieś jeszcze resztki.Szkoda,że nie pije bo może by zwymiotował resztę jeżeli jest.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Anula napisał:

To bardzo złe wiadomości.Może po tym odrobaczeniu tak się źle czują i jest to chwilowe.Jeżeli Feniks nie pije to trzeba podać kroplówkę i jakieś leki przciwbólowe bo jak na razie jeszcze nie ma zdiagnozowanych chorób a może ma bóle .Martwiliśmy się,że za dużo pije a tu nastąpiła odwrotna sytuacja.

czekamy na przyjazd drugiej wetki i obie przyjadą do Feniksa. Maarit wrzuci fotki - myślę, że to toksyny po odrobaczeniu, mały też koope dzisiaj biegunkową z krwią na końcu zrobił. Krwi do badania nie miał pobranej, bo leki, które dostał w sobotę mogą fałszować wyniki, odczekamy. Dzisiaj dostał antybiotyk ( wygryzł się do krwi no i biegunka z krwią), ale nie jest aż tak źle, jak z dużym.

Feniks leży słaby, nawet od wody odwraca głowę :(  leży z powrotem w pozycji bólowej :( koopa z trzech dni zbierana - oddana do badań

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Aska7 napisał:

A jeść chce ?

nie, ani jeść, ani pić :(

 

Chciałam wrócić do tematu zwymiotowanej wczoraj przez Feniksa folii po mortadeli i parówkach w folii wcześniej zwymiotowanych przez Borysa u Jaagi. To nie jest tak, że "odwiedzający" karmią tym psy, wątpię, czy czymkolwiek są w stanie karmić kłębiące się przy siatce stado ( Feniks by się nie dopchał nawet).

Sama miałam takie propozycje "pomocy" i wiem, że sklepy mięsne oddają przeterminowane wędliny oraz tzw. ścinki dla psów. Wystarczy, że taka kupa odpadów ( tak to nazwać trzeba) trafi do schroniska, pracownicy wywalą to (tak, wywalą, karmieniem nazwać tego nie można) psom, które głodne i na zasadzie "kto szybszy" połkną... i mamy, co mamy :( Pomijam już kwestię "niechciejstwa" pracowników, by te odpady obrać z folii i "spinek", to wędliny zdrową żywnością nie są...sklepy mają z głowy problem "utylizacji" odpadów - w aureoli dobroczynności oddają je biednym psom nieświadome skutków tej "pomocy". Ale pracownicy, którym los tych i tak już skrzywdzonych zwierząt powierzono..... nie skomentuję !

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie można go zawieźć do lecznicy?

Wyniki badania krwi byłyby po kilku minutach ..., od razu dostałby odpowiednie leki + płyny (nawodnić i przepłukać)

Mocz był badany? Jeżeli nie to też od ręki zrobią.

Kał zbadać nie tylko na robale ale na bakterie - jeżeli dysponują sprzętem to wynik w kilka minut

RTG czy USG ?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Sowa napisał:

Czy są jakieś bezpieczne dla tak schorowanego psa przeciwbólowce o przedłużonym działaniu? Żeby choć trochę odpoczął od bólu.

Przed badaniem lekarskim lepiej nie podawać - zaciemni obraz choroby

Są przeciwbólowe i przeciwbólowo/przeciwzapalnie działające

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Moli@ napisał:

Przed badaniem lekarskim lepiej nie podawać - zaciemni obraz choroby

Są przeciwbólowe i przeciwbólowo/przeciwzapalnie działające

Nie,tym razem nie masz racji,Molly.W przypadku schorzeń ortopedycznych - tak jest rzeczywiście,nie wiadomo która łapa,czy kręgosłup boli.Ale w przypadku takiej tragedii jaką prezentuje Fenix - podanie vet-pyralginy w iniekcji jest najbardziej pożadaną forma pomocy na już.Diagnoza nie bedzie polegała na badaniu palpacyjnym,obraz zniszczeń w organizmie psa pokażą wyniki badań a srodek p/bólowy nieczego nie zaciemni.

TRZEBA podać biedakowi p/bólowe!

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...