Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

Przepraszam za brak wieści, dzisiaj chora bardziej, niż Feniks jestem ja :( chyba stres "wychodzi bokiem". Wizyta przełożona na jutro rano, bo nie byłam w stanie zawieźć ich do gabinetu. Psiaki mają się całkiem dobrze,, po kolacji była wielka kupa ( nie wiem jak duży jest cały tasiemiec, ale są jakieś dziwne białe sznureczki w niej, inne niż poprzedni "makaron"). Rana na łapce posmarowana maścią, cieszy mnie, że jest po tym rozlizaniu czysto czerwona, już nie ropna. Było też przewijanie materacyka i wymiana podkładów, a fotki dla Was na dobranoc wysłałam maarit i są na poprzedniej stronie.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, mari23 napisał:

Przepraszam za brak wieści, dzisiaj chora bardziej, niż Feniks jestem ja :( chyba stres "wychodzi bokiem".

Nie masz za co przepraszać.  Musisz dbać o swoje zdrowia tak fizyczne, jak i psychiczne, a wypoczynek i sen, to podstawa.

Link to comment
Share on other sites

Feniks jak to Fenix powoli się odradza. Teraz dopiero zobaczyłam, że on na pyszczku ma taką łatkę pozbawioną sierści. Skóra czarna, sierść czarna nie widziałam wcześniej, mam słaby wzrok.

Czy to legowisko to prezent od Anuli, bardzo fajne, taki mały tapczanik.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, KrystynaS napisał:

Feniks jak to Fenix powoli się odradza. Teraz dopiero zobaczyłam, że on na pyszczku ma taką łatkę pozbawioną sierści. Skóra czarna, sierść czarna nie widziałam wcześniej, mam słaby wzrok.

Czy to legowisko to prezent od Anuli, bardzo fajne, taki mały tapczanik.

Chyba to jest to legowisko,ono ma 12cm wysokości,jest odizolowane od podłogi a więc powinno Feniksowi być ciepło od spodu.

Widać,że Feniks jak nigdy jest zadbany,leży w czystym posłaniu i w cieple.Tyle lat spędzonych na zimnym betonie.Koszmar nie do ogarnięcia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, KrystynaS napisał:

Feniks jak to Fenix powoli się odradza. Teraz dopiero zobaczyłam, że on na pyszczku ma taką łatkę pozbawioną sierści. Skóra czarna, sierść czarna nie widziałam wcześniej, mam słaby wzrok.

Czy to legowisko to prezent od Anuli, bardzo fajne, taki mały tapczanik.

Tak, legowisko to prezent od Anuli - prześliczny materac z pomarańczowymi rogami, ale jego urok ukryty pod potrójną warstwą zabezpieczeń ( na materacyku podkłady, potem pokrowiec frotte ( też od Anuli;)) na to podkłady i poszwa widoczna na zdjęciach, na wierzch jeszcze kładę podkłady - on "przecieka" . Na pyszczku od góry czarna łata bez sierści, a ta pręga to jakby granica, nie jest to blizna, a...podszerstek? albo sierść od skóry ma taką jasną, bo od tego miejsca jest sierść już.

To na pyszczku....teraz w pyszczku: oj, dramat, choć on zajrzeć nie pozwala, wyrywa się, stresuje i potem dyszy...więc dokładniejsze oględziny będą trochę później, to, co widać, kiedy się uśmiecha: nie ma lewego kła i zębów po lewej i z przodu na dole (starte z przodu, ale z boku dopiero trzonowe ma, kieł i te brakujące - wybite?

Dostał leki, rokowania wetki ostrożne bardzo, mówi, że do słowa "stan dobry" bardzo mu jeszcze daleko, choć poprawa jest zadziwiająca. Można by było uznać go za trochę młodszego, niż 17. Przy wyrywającym się pacjencie trudno o ocenę wieku na podstawie zębów. Na razie będzie dostawał leki, wciąż działa Advocate, co widać po stanie skóry, nie jest już taka zaczerwieniona. Powtórzymy badania za jakiś tydzień, żeby zobaczyć, czy coś się poprawi w wynikach. Być może niektóre parametry są wynikiem schroniskowych warunków i "diety", oby ciepełko i jedzonko szybko dało pozytywne skutki.

Na zdjęciu jego zainteresowanie gotującym się ryżem z marchewką nie oddaje jego zachowania, które bardzo cieszy, kawałek naleśnika zjadł, a właściwie połknął bez gryzienia :) Dzisiaj ryż był z puszeczką od agat, zjadł ze smakiem. Miło patrzeć, jaki on ma apetyt :)

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zęby wybite ... Boże. Mari jakie leki dostał w sensie leki na co? Wiem, że on prawie ruina i właściwie można go leczyć na wszystko, ale co wet uznała za najpilniejsze do leczenia od zaraz. Wyniki będą się zmieniać szybko, może za tydzień być duża zmiana w stosunku do tego co było

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...