Jump to content
Dogomania

problematyczny pies


łajki

Recommended Posts

witam mam pytanie chodzi o mojego psa jest w typie łajki rosyjsko - europejskiej i ma około 10 - 11 miesięcy .

I już nie wiem co mam robić jest to pies który mieszka w kojcu staram się go codziennie wypuszczać żeby się wybiegał . Problem polega na tym że nie chce się mnie słuchać jedyną rzeczą jaką bym go skłoniła żeby przyszedł to smakołyk . Wczoraj poszedł za szczeniakiem sąsiadów i po nim skakał i jak go nauczyć innej zabawy z innymi psiakami ? Bo jak on chce się bawić to zazwyczaj właśnie skacze . Oraz jak go też nauczyć nie skakać do ludzi ? Oraz na spacerach chodzić przy nodze ?  Nosi szelki ponieważ kiedyś nosił obroże i bardzo ciągnął na spacerach i sie przyduszał lecz teraz z szelkami też nie wiem czy jest lepiej ponieważ on ma dużo siły . Bardzo ciągnie na spacerach i nie jest posłuszny . To mój pierwszy szczeniak jakiego ja wychowuje od malucha a wziełam go dlatego że koło mojego wujka przyplątała się suczka i się oszczeniła . Nie wiem już czasami trace cierpliwość do tego czworonoga .

Nie chciałabym o oddawać ponieważ i ja się do niego przywiązałam i on pewnie do mnie też . Ale już czasami nie wiem co mam zrobić poprostu mam go czasami dość ponieważ nic sie nie słucha wiem  że to pewnie ja wszystko zepsułam że jak był malutki to że nie uczyłam go podstaw . Chciałabym się tylko dowiedzieć jak nauczyć go podstaw .... takich jak to żeby ładnie chodził na smyczy czy nie skakał na innych i na psiaki i ludzi . ja tak jakby jestem niepełnoletnia to sama sobie nie pojade do szkoleniowca lub berhwiorysty .

 

Link to comment
Share on other sites

Wejdź na portal nosem.pl, po zalogowaniu będziesz miała - za darmo - dostęp do poradnika Z kluczem do psa. Znajdziesz w tym poradniku podstawowe informacje co i jak z naszych słów i zachowania rozumie pies, jak nauczyć siadać, chodzić przy nodze. Czy rodzice zapłacą Ci za inny najprostszy poradnik tej samej autorki - "Jak rozmawiać z psem"? Można zamówić przez Bonito, koszt poradnika chyba ok. 10-15 zl, plus dostawa.

Czy dasz radę przekonać rodziców do kastracji psa? Nie będzie uciekać za sukami, łatwiej sobie z nim poradzisz. 

Twojemu psu nie jest potrzebny behawiorysta - to, co opisujesz to normalne zachowania młodego psa, którego jeszcze nikt niczego nie nauczył  - pies sam z siebie nie rozumie naszych słów. Jeśli rodzice nie zawiozą Cię z psem do dobrego trenera, bodaj na kilka zajęć z podstawowego posłuszeństwa, żebyś wiedziała, jak pracować z psem, to pozostaje lektura poradników.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...