Jump to content
Dogomania

"ZABIERAJCIE JĄ NATYCHMIAST"! Prawie 3 lata na łańcuchu i rodzenie co cieczkę - Łatka w typie parson terriera otrzymała morze dobroci i po tygodniu w DT u Magdy POMASZEROWAŁA DO DS :)


Tyśka)

Recommended Posts

5 minut temu, Ewa Marta napisał:

A czy nie lepiej, żeby zaczekala u kogoś kto ja przenocuje do poniedziałku? Bo w poniedziałek Magda pracuje bardzo długo,  więc może lepiej nie zostawiać jej od razu samej na wiele godzin? 

Klatka jest na pewno w piwnicy, bo ja widzę. Czekam tylko aż mąż wstanie, bo odsypia nocna jazde.

Poszperam w zapasach i może jakąś kołdrę znajdę na tymczasowe posłanko.

Mam już spakowana smycz agat21, 5metrowa linkę, 3 pluszaki, piłeczkę gumową,  piłka na sznurku nie najlepszej jakości, ale na początek wystarczy. No i obroże, ale nie Wiem, czy będzie dobra. Dorzucilam słoik naturalnych małych ciasteczek na nagrody na spacer. 

Wiesz, że też o tym pomyślałam? Ale nie wiem tylko czy uda sie znaleźć kogoś, kto w poniedziałek pracowałby z domu albo miałby wolne. Tutaj wyjątkowo udało się uprosić pana Łukasza na jedną noc.

 

Bardzo, bardzo Ci dziękuję. Spora lista :) Dziękuję.
Na zooplusie nie ma zabawek z lanej gumy, w ogóle za bardzo dobrych zabawek nie ma (a jak już są to drogie i małego rozmiaru). Chyba najlepiej będzie kupić stacjonarnie. 

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Ewa Marta napisał:

A czy nie lepiej, żeby zaczekala u kogoś kto ja przenocuje do poniedziałku? Bo w poniedziałek Magda pracuje bardzo długo,  więc może lepiej nie zostawiać jej od razu samej na wiele godzin? 

Klatka jest na pewno w piwnicy, bo ja widzę. Czekam tylko aż mąż wstanie, bo odsypia nocna jazde.

Poszperam w zapasach i może jakąś kołdrę znajdę na tymczasowe posłanko.

Mam już spakowana smycz agat21, 5metrowa linkę, 3 pluszaki, piłeczkę gumową,  piłka na sznurku nie najlepszej jakości, ale na początek wystarczy. No i obroże, ale nie Wiem, czy będzie dobra. Dorzucilam słoik naturalnych małych ciasteczek na nagrody na spacer. 

Zdjecie części rzeczy od Ewy Marty.
 

151807222_273694857489043_2094522770739018064_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) Spory zestaw.

Pozwoliłam sobie wykorzystać ze spadku Amika 200zł na potrzeby Łatki, aby nie zaczynała od minusa. Pieniądze będę zbierać na konto Krecika, nie było czasu poszukać skarbnika ;).

Ja właśnie zrobiłam zakupy na zooplus. Zabawkę z lanej gumy oraz szelki poproszę, aby Pani Magda kupiła stacjonarnie.
zakupy1.jpg.1883abaed7c22e419cd2a17ee18bb0e0.jpg

zakupy1b.jpg.c7cf37cd9c428d65d1e2d4de7a11c867.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam twardą gumową laną piłeczkę do zabawy, którą mój pies się nie bawi. Chętnie przekażę dla Łatki. Jakieś gryzaki twarde też znajdę i chyba mam obróżkę dość małą po jakimś psiaku. Tylko logistycznie jakoś to muszę ogarnąć, bo ode mnie do Wilanowa spory kawał i jechanie z paroma drobiazgami nie ma sensu, ale może jakoś zbierzemy to wszystko do tak zwanej kupy i razem dostarczymy pani Magdzie? Mogłabym ewentualnie jutro wieczorem do niej podjechać. Po drodze mogę zrobić jakaś rundkę po trasie i odebrać inne rzeczy. Zgłaszać się kto chętny dorzucić swoje rzeczy?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Magda (jesteśmy już po imieniu, bo tak łatwiej :)) to wspaniała osoba. Aby Łatka pierwsze dni nie zostawała sama Magda przyjedzie z Siostrą, dzięki czemu sunia będzie mieć na razie całodobową opiekę.

W poniedziałek pójdą do tej Pani, od której były kupione szelki dla Amberka. :) Magda przywiezie też od rodziców legowisko, bo koc w domu ma :). Podesłałam wątek Magdzie do poczytania.

Musi być dobrze! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Super! Ja nam już kołdrę z poszewka do wkładania do kenelu. Niebawem Jacek zejdzie po klatkę i mogę się umawiać na zawiązanie rzeczy. Dzisiaj, jutro, kiedy Magdzie będzie wygodniej. Po drodze zajdę do Ellig, która mieszka obok Magdy po jej rzeczy.

Bardzo fajnie, że Małgosia z PSOR dogaduje szelki guardy:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

sunia będzie mieć na razie całodobową opiekę.

Ale od razu trzeba zacząć przyzwyczajanie do samotności - bodaj zobojętniać ubieranie się. podchodzenie do drzwi, otwieranie i zamykanie, ruch klamką - uczyć siadu przy drzwiach na sekundę najpierw.  Opis od czego zacząć jest na nosem.pl - Co zrobić, aby pies nie szczekał - zachowanie ciszy w domu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Ale od razu trzeba zacząć przyzwyczajanie do samotności - bodaj zobojętniać ubieranie się. podchodzenie do drzwi, otwieranie i zamykanie, ruch klamką - uczyć siadu przy drzwiach na sekundę najpierw.  Opis od czego zacząć jest na nosem.pl - Co zrobić, aby pies nie szczekał - zachowanie ciszy w domu.

Dodam link.
https://nosem.pl/pies-w-domu/pies-adoptowany/co-zrobic-zeby-pies-nie-szczekal-zachowanie-ciszy-w-domu/

https://nosem.pl/pies-w-domu/pies-adoptowany/adoptowany-pies-w-nowym-domu-pierwszy-miesiac/

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

Ale od razu trzeba zacząć przyzwyczajanie do samotności - bodaj zobojętniać ubieranie się. podchodzenie do drzwi, otwieranie i zamykanie, ruch klamką - uczyć siadu przy drzwiach na sekundę najpierw.  Opis od czego zacząć jest na nosem.pl - Co zrobić, aby pies nie szczekał - zachowanie ciszy w domu.

Nie wiem czy to fachowo i poprawnie, ale jak Mazurek został sam, to wychodząc do pracy dawałam mu kurzą łapkę, on się nią zajmował a ja wychodziłam. Po kilku dniach moje wyjście kojarzyło mu się z czymś przyjemnym i czekał na przysmak. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, seramarias napisał:

Nie wiem czy to fachowo i poprawnie, ale jak Mazurek został sam, to wychodząc do pracy dawałam mu kurzą łapkę, on się nią zajmował a ja wychodziłam. Po kilku dniach moje wyjście kojarzyło mu się z czymś przyjemnym i czekał na przysmak. 

Robilam identycznie i tak naprawdę psiaki w weekend, kiedy nie jechałam do pracy były rozczarowane:)

Jestem już umówiona z Magda na jutro wieczorem. Da znać kiedy mogę podjechać. Pewnie koło 19

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Łatka juz w Warszawie. :)

Pan Łukasz, który ją nocuje ma namiary do Magdy, więc będą się umawiać. Pan mieszka na Mokotowie. 

Jestem bardzo wzruszona Waszą dobrocią i błyskawiczną akcją pomocową ♡ Łatka ma na sobie brzydka skórzaną obróżkę, którą miała jeszcze na sobie kiedy była na łańcuchu. Nie będzie wybrzydzać czy obróżka podarowana jest używana, czy nowa ;)

Co do imienia, nie wiem czy nawet Łatka reaguje na swoje imię. Jeśli Magda będzie chciała zmienić imię to oczywiście nie mam nic przeciwko:)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:) złodziejka serc dostała od jednej Cioci szelki na podróż na start w lepsze życie, dziękuję za tę niespodziankę.

A z Panem Łukaszem tak siedzi, akrobatka mała :)

20210220_201134.thumb.jpg.86d84b240198391dbf4d20800ad01138.jpg

Z córcią Pana Łukasza.

20210220_205245.thumb.jpg.2fccdef934458e15699938dca4efd5fa.jpg

 

Droga minęła spokojnie. Łatka chyba lubi norki, bo w transporterze przespała całą podróż:).

Psiaki chciały nachalnie poznać się z Łatką, suczka postawiła jasno granice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

Lajki mi na dziś już wcięło, ale zdjęcie z panem Łukaszem miód malina :D Fajna psuńcia :)

Ja też pewnie podjadę ok. 19.00, a wcześniej pojadę do Mty82 po prezenty dla suni od niej i razem z moim "sprzętem" zawiozę. Może się spotkam z Ewą :)

Mam jeszcze filmik z córcią Pana Łukasza,  jak Łatka bawi się z nią, ale widać za bardzo twarz dziewczynki. Swoją drogą, przesympatyczna Rodzina, Pan Łukasz sam psiarz i jak się okazało, też prowadzi DT i ma właśnie tymczasiki u Siebie.

Dziękuję Wam, kochane Kobiety. Nie wiem co bez Was bym zrobiła :) I bez Magdy. Tacy Ludzie jak Wy to skarb, naprawdę. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, agat21 napisał:

Lajki mi na dziś już wcięło, ale zdjęcie z panem Łukaszem miód malina :D Fajna psuńcia :)

Ja też pewnie podjadę ok. 19.00, a wcześniej pojadę do Mty82 po prezenty dla suni od niej i razem z moim "sprzętem" zawiozę. Może się spotkam z Ewą :)

Byłoby fajnie.Ja tamnpodjadd wcześniej, zebyvwpasc do Ellig po rzeczy. Dobrze byłoby wrzucić wszystko razem.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Ewa Marta napisał:

Byłoby fajnie.Ja tamnpodjadd wcześniej, zebyvwpasc do Ellig po rzeczy. Dobrze byłoby wrzucić wszystko razem.

Możemy się umówić pod domem p. Magdy o 19.00 i pójdziemy razem, żeby jej nie niepokoić co chwilę wizytami. Tak sobie "wycyrkluję" podróż na Bródno do Marty, żeby na 19.00 dojechać do Wilanowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...