Jump to content
Dogomania

"ZABIERAJCIE JĄ NATYCHMIAST"! Prawie 3 lata na łańcuchu i rodzenie co cieczkę - Łatka w typie parson terriera otrzymała morze dobroci i po tygodniu w DT u Magdy POMASZEROWAŁA DO DS :)


Tyśka)

Recommended Posts

Pani naprawdę sporo wie, dużo czyta i rozmawia. ;) Łatka tryska energią i reaguje nieopanowaną euforią praktycznie na wszystko, na razie cały świat jest dla niej ekscytujący. Na efekty pracy trzeba poczekać i Pani też jest tego świadoma. Spokojnie, Pani nie poddaje się i zna terriery nie od dziś. Będzie dobrze, ale kciuki potrzymać można.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2021 o 15:02, Poker napisał:

A co z pozostałymi chętnymi? Uda się ich zagospodarować?

Tylko jedna Rodzina była zainteresowana podesłaniem innych piesków. Państwu zabiło mocniej serce do niepełnosprytnego synka Łatki, który przebywa w Judytowie. Starają się o jego adopcję.

received_173786790999287.jpeg.acc43ffc471412ba497354d5c4e48cdd.jpeg

received_2761133087471389.thumb.jpeg.87d5d6abbe50856a9537304e415099a3.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobre i to, ze chociaż jedna rodzina chce pomóc jakiemuś innemu psiakowi :) Trzymam za nich kciuki.

Jednocześnie bardzo dziękuję za przekazanie pieniędzy po Łatce na koszmarnie zaniedbanego psa, który wczoraj opuścił schron i zaczynamy batalię o jego życie i zdrowie. Pieniądze wpłynęły i bardzo się przydadzą :) biedak

obraz.png.50d84d656af1bde580af2a77470586da.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaczęłabym od lekcji z trenerem, który potrafi pokazać jak psu mówi się "nie będziesz rządzić". W imię miłości do psa - bo tak to suka prędzej czy później zdecyduje się na coś, co się dla niej źle skończy. Co to znaczy, że pies gryzie właściciela po rękach, nogach i trzeba zastawiać kanapę??? Czy suka umie nosić kaganiec?

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyśka) napisał:

Łatka na spacerze

 

A jutro opiszę co i jak, ale... sunia tylko tak niewinnie wygląda. Pani sie nie poddaje, ale bywa naprawdę ciężko.

Dzisiaj była konsultacja z trenerką, a za tydzień kastracja.

To nie zabawa to  atak :(

Nie zmęczą tak tego psa... Szelki i spacer na krótkiej smyczy przy nodze

Szkolenie w grupie psów

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ogólnie teriery bardzo są wymagającymi psami nie dla wszystkich.Dlatego bardzo dobrze zdają egzamin u myśliwych gdzie mają ogrom ruchu i zajęcia.Te psy potrzebują wciąż coś robić mieć zajęcie,gdy tego brakuje to właśnie tak się zachowują wyszukują sobie zajęcie i dla ludzi jest to przeważnie psota.Miałyśmy kilka terierków nawet jedna sunia wróciła z adopcji bo kopała dziury w ogrodzie i zrzuciła komputer.Znaleźliśmy jej bardzo aktywny dom z młodymi ludźmi,którzy często wyjeżdżają m.in.w góry i tym sposobem sunia się uspokoiła.Zostały jej zaspokojone potrzeby.Las dla niej jest wszystkim,każde wgłębienie w ziemi,węszenie to dla niej radość.Do tego wszystkiego ludzie dostosowali się do psa,że balkon jest zastawiony konarami i w sumie wszyscy są szczęśliwi.

Jeżeli psica,napada na człowieka obgryza ręce,nogi to chce na siebie zwrócić uwagę i daje znać "zajmij się mną,daj mi zajęcie"

I tak jak pisze dobrze Moli: Nie zmęczą tak tego psa... Szelki i spacer na krótkiej smyczy przy nodze.I to jest wszystko na temat.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyśka) napisał:

Tylko chciałam napisać, ze jak suka ma problemy z zachowaniem to tym bardziej lepiej jej nie dawać tych sztucznych kości (takich robionych ze skóry) bo one zazwyczaj są nasączane ( w tracie wytwarzania) różnymi świństwami  , które dodatkowo potęgują złe zachowanie psa.   ( Tak trochę jak dzieci dostają głupawki cukrowej po nadmiarze cukrowych słodyczy, niektóre dzieci po słodyczach naprawdę zachowują się strasznie  )

np tutaj można przeczytać  :https://piesologia.pl/jak-wybrac-zdrowe-gryzaki-dla-psa/

Lepiej dać surową marchewkę do gryzienia.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Anula napisał:

Dlatego bardzo dobrze zdają egzamin u myśliwych gdzie mają ogrom ruchu i zajęcia.

Nie tylko. Dostają krótką, ale jednoznaczną lekcję pt "od rządzenia jestem ja". Zwierzęta potrafią pokazywać sobie w jednoznaczny sposób kto o wszystkim decyduje - i doskonale potrafią się podporządkować najważniejszemu w grupie. I czują się z tym bezpieczne. Ale teraz zrobiło się modne pytanie psa o zgodę czy właściciel może usiąść na kanapie.

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem, że oceniacie wszystko na podstawie tego, co widzicie. Ale zdjęcia są robione z różnych momentów życia. Nie z jednego dnia. Powtórzę się, Pani dużo czyta, konsultuje z trenerem psim szkoleniowcem i z doświadczonymi w terrierach przyjaciółmi. Wiele uwag, które tutaj padło po prostu jest niesłusznych typu brak zasad, dawanie wszystkiego pod nos, brak ruchu...  Bo tak nie jest. Postępy w pracy są , np wczoraj Łatka była grzeczna po powrocie że spaceru (bo negatywne zachowanie, eskalacja złych zachowań pojawią się od nadmiaru ruchu i atrakcji), ale Łatka to trudny pies. Chciałam tylko to Wam napisać, z pochwałą dla Pani, że tak walczy o normalność, wkłada tyle pracy i wysiłku, a odbiór Pani przez Was jest inny, dlatego pozwalam sobie usunąć poprzednie posty o domu, bo chyba tak będzie lepiej, z szacunkiem do Pani.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze robiłam , ale ta metoda przynosiła dobre efekty u psów, które chciały rządzić. Przypinałam psa do siebie smyczą i musiał chodzić ze mną po całym domu dopóki się nie zmęczył. Tak przez kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...