Jump to content
Dogomania

"ZABIERAJCIE JĄ NATYCHMIAST"! Prawie 3 lata na łańcuchu i rodzenie co cieczkę - Łatka w typie parson terriera otrzymała morze dobroci i po tygodniu w DT u Magdy POMASZEROWAŁA DO DS :)


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 27.02.2021 o 16:19, Sowa napisał:

Łatka trafiła wspaniale, tylko sterylki dopilnować.

Dopilnujemy. Obiecała, że zrobi jak najszybciej będzie to możliwe. W umowie też jest ten warunek. Myślę, że będzie dobrze :) Aaa, Pani ma nie tylko do pomocy właścicieli terrierów, ale i szkoleniowca. Planuje też lekcje w psiej szkółce.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyśka) napisał:

Dopilnujemy. Pani niedawno pomagała podjąć decyzję koleżance, która ma borderkę. Szukali weta i opinii nt sterylizacji - i sama jest jej zwolenniczką. Obiecała, że zrobi jak najszybciej będzie to możliwe. W umowie też jest ten warunek. Myślę, że będzie dobrze :) Aaa, Pani ma nie tylko do pomocy właścicieli terrierów, ale i szkoleniowca. Planuje też lekcje w psiej szkółce na Ursynowie, do której chodziła w/w borderka. :) 

Sterylka i czipowanie jest w Warszawie darmowe:),dla psów właścielskich też:)Ruszają w marcu.

Jeden warunek,meldunek warszawski.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Jo37 napisał:

Wszystko super tylko dlaczego Łatka jest w ogrodzie bez obróżki z adresówką.

Juz nie jest :) Tez od razu zwróciłam na to uwagę.

3 godziny temu, UlaFeta napisał:

Sterylka i czipowanie jest w Warszawie darmowe:),dla psów właścielskich też:)Ruszają w marcu.

Jeden warunek,meldunek warszawski.

Ooo! Nie wiedziałam. Przekażę Pani, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Noc przespana w połowie. Łatka stale kombinowała, aby spać na kanapie. Co weszła na kanapę to  podgryzała, ale Ta konsekwentnie odwoływała ją na legowisko. W poniedziałek mają wizytę w lecznicy weterynaryjnej, aby zachipować Łatkę, Pani zapyta też o sterylizację.

 

IMG-20210228-WA0001.thumb.jpg.29ef5b41687c664fbaf55474f1d74762.jpg

IMG-20210228-WA0002.thumb.jpg.4236ee458f9ccede39eded7f6a04eec0.jpg

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, UlaFeta napisał:

Nie wszystkie lecznice robią to za darmo.Tylko te,które mają podpisaną umowę z Miastem.

Wykaz lecznic jest na stronie Urzędu Miasta,na Ochronie Środowiska.Jak Pani kumata to znajdzie:)

Już znalazła, bo napisala mi od razu, że lecznica, do której idzie ma umowę, więc dopyta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.02.2021 o 12:02, Tyśka) napisał:

O ile ma zaspokojone potrzeby, jest mądrze wymęczona i ma konsekwentnie powtarzane jak się ma zachować w danej sytuacji to tak :) Nie można jej nakręcać, bo wtedy jest diabełkiem. 

 

8 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

Czyli... dzieciak :))) 

dzieciak i terierek to bardzo "wybuchowe" połączenie - energia, radość i czasem szaleństwo ;) ;)

dobrze, że domek potrafi wykorzystać plusy i zapanować nad minusami :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z Panią Edytą mam codzienny kontakt i jestem niemal pewna, że mamy happy end :)

Po Łatce mamy do rozdysponowania 71,40zł i chciałabym je przeznaczyć na Biedaka, który ma pojechać do mari23. Psiak będzie wymagał porządnej diagnostyki, a ta jest jednak kosztowna. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

Z Panią Edytą mam codzienny kontakt i jestem niemal pewna, że mamy happy end :)

Po Łatce mamy do rozdysponowania 71,40zł i chciałabym je przeznaczyć na Biedaka, który ma pojechać do mari23. Psiak będzie wymagał porządnej diagnostyki, a ta jest jednak kosztowna. 

 

Tysiu, bardzo pięknie Ci dziękuję, że chcesz przeznaczyć pieniądze po Łatce dla Biedaka. Niestety pewnie masz rację, że diagnostyka może być kosztowna. Nie wiemy kompletnie nic o tym psie :( Dobrze, że już pojutrze opuszcza schron. 

Cieszę się, że Łatka tak szybko znalazła dobry dom i cała przykra przeszłość może zostać skreślona.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2021 o 21:23, agat21 napisał:

Tysiu, bardzo pięknie Ci dziękuję, że chcesz przeznaczyć pieniądze po Łatce dla Biedaka. Niestety pewnie masz rację, że diagnostyka może być kosztowna. Nie wiemy kompletnie nic o tym psie :( Dobrze, że już pojutrze opuszcza schron. 

Cieszę się, że Łatka tak szybko znalazła dobry dom i cała przykra przeszłość może zostać skreślona.

Kochana, podziękowania nie do mnie, a do Darczyńców. Ja tylko trzymam pieniążki:) Najważniejsze, że przydadzą się kolejnemu biedakowi w potrzebie.

Łatka jest już zachipowana i ma coraz więcej przyjaciół, ludzkich. Chociaz minęło dopiero parę dni to mogę powiedzieć głośno, że Łatka ma już dom, bardzo zaangażowany, chętny do pracy i szyty na miarę. :) Dawno nie byłam tak pewna domu. Cieszę się, bo początki z Łatką również nie są łatwe;).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyśka) napisał:

Suczka, kiedy coś jest nie po jej myśli, chwyta za kostki i rece i podgryza,

Takie próby należy natychmiast blokować - np poleceniem "siad". ale ZANIM zdąży chwycić rękę czy kostkę, Czyli widzimy, że suczce coś nie pasuje - natychmiast - "nie", "siad", "dobrze".  Niemal każdy w miarę pewny siebie i z temperamentem pies sprawdza, na ile może sobie pozwolić wobec ludzi.

Na stronie nosem.pl jest tekst Delikatny pysk - jak uczyć delikatności do rąk - z filmikami. Zamieszczono także dziś tekst o tym, jak zachowywać się wobec adoptowanego psa - te zasady, które wcześniej były na Dogo opisane. Można udostępnić dla domów tymczasowych -  chyba nie problem wydrukować i wręczać razem z psem wydawanym z hoteliku czy DT. Oprócz tego są teksty o tym, jak adopciaka oduczać szczekania na ludzi, jak uczyć pozostawania w domu.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, agat21 napisał:

Tysiu, bardzo pięknie Ci dziękuję, że chcesz przeznaczyć pieniądze po Łatce dla Biedaka. Niestety pewnie masz rację, że diagnostyka może być kosztowna. Nie wiemy kompletnie nic o tym psie :( Dobrze, że już pojutrze opuszcza schron. 

Cieszę się, że Łatka tak szybko znalazła dobry dom i cała przykra przeszłość może zostać skreślona.

Przelew poszedł. Jak dojdzie  bardzo proszę o potwierdzenie na obu wątkach:)

Tym samym, w dniu 04.03.2021 konto Łatki zostało wyzerowane.

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Tyśka) napisał:

Ale również, gdy się nakręci, a nakręca się łatwo i jest błyskawiczna w reakcjach (akcja-reakcja). Gorzej z uspokojeniem emocji.

A w jakich sytuacjach się nakręca? Kontakt ze szkoleniowcem na pewno powinien pomóc, zwyczajne, codziennie ćwiczenia z posłuszeństwa też. Bardzo wyciszająca jest praca węchowa, np szukanie przedmiotów o zapachu właściciela lub o zapachu podanym to doskonały "wyciszacz" , ale to już trochę trudniejsze w przeprowadzeniu dla człowieka, nie dla psa, pies sam z siebie ma wszystko w nosie:-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...