Jump to content
Dogomania

"ZABIERAJCIE JĄ NATYCHMIAST"! Prawie 3 lata na łańcuchu i rodzenie co cieczkę - Łatka w typie parson terriera otrzymała morze dobroci i po tygodniu w DT u Magdy POMASZEROWAŁA DO DS :)


Tyśka)

Recommended Posts

33 minuty temu, Poker napisał:

Tyśka, jeżeli ten chętny dom jest bardzo dobry, to po co inne weryfikować pod kątem Łatki ?

Chyba znasz powiedzenie , że lepsze jest wrogiem dobrego.

Ponieważ - nie było jeszcze żadnej wizyty p/a, a jeszcze dwie rodziny chcą poznać Łatkę. Chcę dać im szansę - żeby nie mieli pretensji, że nie mieli okazji poznać suczki, a ktoś miał. Wiem, że druga zainteresowana Rodzina już umawia się z Magdą na spacer. To kwestia tygodnia może, abym mogła zdecydować z korzyścią dla suni. Wiem, że to są dobre domy, ale chcę mieć pewność, że mój wybór będzie najlepszy dla Łatki. 

EDIT: Z Rodzin zainteresowanych adopcją zostały tylko 3, w tym właśnie Pani Edyta.

Link to comment
Share on other sites

Świat jest mały :)

Tymczasem Łatka jednak wczoraj wieczorem miała spotkanie z drugą Rodziną, nie mogli się doczekać:) Zobaczymy jeszcze jak wypadnie to ostatnie dzisiejsze (o godzinie 17), ale powoli coś się klaruje.

Ludzie niestety uparli się na Łatkę, to jakies szaleństwo, dzwonią i molestują, że to pies ich marzeń. Proponuję innego to się obrażają albo wyzywają mnie lub Martę, która też odbiera telefony. :(  Większość z nich leci na wygląd, teraz jacki i parsony stały się bardzo popularne :( Bardzo te rozmowy z tymi rozszczeniowymi, napalonymi ludźmi nas męczą, więc wczoraj usunęłam ogłoszenia (zostawiłam tylko jedno wyróżnione na olx). 

Łatka z kolei w świadomych rękach, stanowczych i doświadczonych jest rewelacyjna. Magda nie może jej sie nachwalić. :) Suczka już podaje łapę, a kiedy chce dostać coś ze stołu to już wie, że nic nie dostanie koedy będzie żebrać: leci na swoje posłanko i czeka. Jest faktycznie nie tak szalona, jaką ja opisywali ludzie. Trzeba ja tylko rozumieć i spełnić jej potrzeby. A że kombinuje i stale myśli to jasne, nawet Pani Edyta to zauważyła, że Łatka to bystrzacha, która w parę sekund przeanalizuje sytuację, znajdzie czyjąś słabość albo słabość w ogrodzeniu i to wykorzysta dla swoich korzyści.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spodziewałam się złych reakcji pozostałych chętnych. Między innymi z tego powodu  pisałam , że jeżeli pierwszy domek jest bardzo dobry, to bym dalej nie szukała.

Ludzie nie lubią być oceniani. Mają  poczucie , że są bardzo dobrymi ludźmi i kandydatami na właściciela danego psa, ,a tu nagle ktoś ocenia ich źle. I wtedy zaczynają się nieprzyjemności. Spotkałam się z taka sytuacją wielokrotnie.

Jak wytłumaczyć ludziom , że nie dostaną psa? Jest to trudna sytuacja.

A że jest moda na Jacki to fakt. Lusia poszła do DS z nim i Dango też idzie.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Te osoby, które spotykają się z Łatką wiedzą, że nie są jedyni i rozumieją, że są jeszcze inne Rodziny. Jakos się nie obrazili, że musieli wypełnić ankietę, a teraz wszystkoe 3 Rodziny spotykają się z Łatką. Tempo znalezienia DS było dynamiczne. Wszyscy zainteresowani pojawili się praktycznie jednocześnie, w ciągu dwóch dni, a ja ogłoszenia ściągam zawsze jak już pies pojedzie do ds, a nie po pierwszej rozmowie z chętnymi. Czasem to trwa dłużej niż wisiały ogłoszenia Łatki. Dlatego dziwi mnie to, że ludzie którzy zadzwonili wczoraj na informację, że suczka prawdopodobnie ma już doml, bo są rodziny, które się z nią spotykają (i uzupełnili wcześniej ankietę) zareagowali agresywnie.

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Sowa napisał:

A kiedy i gdzie ma być sterylka? W DT, czy w DS?

W DS, dopiero za jakieś 1,5- 2miesiące (tak zalecił weterynarz). Dlatego też chcę mieć pewność, że dobrze wybiorę. Nikomu nie daję nadziei, mówię otwarcie o sytuacji, a jeśli ktoś już już obrazi później to - jak zauważyła agat21 (dziękuję za wsparcie:)) już nie jest to mój problem. Nie mam na to wpływu. Kciuki potrzebne za decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...