Jump to content
Dogomania

"ZABIERAJCIE JĄ NATYCHMIAST"! Prawie 3 lata na łańcuchu i rodzenie co cieczkę - Łatka w typie parson terriera otrzymała morze dobroci i po tygodniu w DT u Magdy POMASZEROWAŁA DO DS :)


Tyśka)

Recommended Posts

Dajcie spokój ze szczotkami, zwykła jakaś wystarczy, psa trzeba ogarnąć psychicznie, twarda ręka potrzebna i tyle. Siad i zostań nauczy się w pięć minut (może ewentualnie udawać, że nie rozumie), do tego nie trzeba naprawdę trenera. Natomiast dobre jest uczenie nazw zabawek, że jedna to kółko, inne to jeż, krokodyl, kura, no jakie tam ma, i kazać przynosić konkretną jakąś.

Link to comment
Share on other sites

Rozi, mam serdeczną znajomą. Jest to bardzo inteligentna kobieta, od 40 lat ma psy - i chociaż się stara, nie jest w stanie nauczyć swoich kolejnych psów reagowania na jakiekolwiek polecenia poza domem. Zawsze uczył tego trener:-)

Mnie można by uczyć przez 80 lat zaśpiewania Wlazł kotek na płotek - i nigdy się tego nie nauczę. Naprawdę są ludzie bez cienia słuchu muzycznego i są ludzie choćby z bardzo dobrym sercem, ale niezdolni do wyegzekwowania czegokolwiek od psa.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Sowa napisał:

 Jest to bardzo inteligentna kobieta, od 40 lat ma psy - i chociaż się stara, nie jest w stanie nauczyć swoich kolejnych psów reagowania na jakiekolwiek polecenia poza domem. Zawsze uczył tego trener:-)

No to ja nie znam ani jednej takiej osoby, ani jednego takiego psa. Mało wiem widocznie :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

Nie upieram się na tej szczotce. Ale ją znam i ją polecili mi znajomi właściciele terrierów:) Oczywiście może być jakakolwiek inna szczotka albo grzebień, która porządnie wyczesze podszerstek. 

Mam chyba coś podobnego. To jest takie zgrzebło jak dla koni? jeśli tak to nie polecam. Rysuje skórę. Jeśli sunia się drapie to będzie ją to zgrzebło raniło i denerwowało. Ona ma mało sierści (chyba)  zwykła szczotka np pudlówka z zakończonymi gumeczkami końcówkami wystarczy. Trymowanie itp to dla DT raczej bez sensu. 

Link to comment
Share on other sites

Uxmal, też uważam, że trymowanie to zbędny wydatek. Szczotkę najlepiej byłoby kupić stacjonarnie (odpadają koszty wysyłki i można wybadać jak szczotka jest zakonczona), ale na razie DT jest uziemiony. 

Zaproponowałam DT trenera (za radą Sowa), nie dlatego że nie wierzę, że samodzielnie da radę opanować suczkę, ale dlatego, żeby Magda czuła, że ma wsparcie, nie jest sama w tym wszystkim. Jednak na razie nie ma takiej potrzeby, aby radzić się trenera. :) Jest względnie dobrze, radzą sobie i mam nadzieję, że powoli Łatka będzie coraz mniej absorbująca.

Link to comment
Share on other sites

Ufff... kwarantanna została zdjęta opiekunki Łatki :)

Karma dla Łatki doszła. Suczka jest juz wykąpana (zachowywała się grzecznie, chociaż zesztywniała ze strachu), ale drapie się nadal. Od wczoraj nie było też kupki, za to Łatka saneczkuje, więc czeka Łatkę nieubłaganie wizyta w lecznicy :( 

Suczka jest straszną gadułą i jeczypałą, również gdy obok jest człowiek. Ale! Wczoraj zostawiona sama w korytarzu nic nie zniszczyła. :) Pytałam czy psoci, oczywiście psoci  i nadwyręża cierpliwości, czasem trzeba na nią krzyknąć, aby się uspokoiła, ale Magda daje radę. Fartnęło się suni. :)

IMG-20210224-WA0004.thumb.jpg.2c610c762d60f16a804c329269345647.jpg

IMG-20210224-WA0003.thumb.jpg.23c98889a5e356ed195ae140bb26226f.jpg

IMG-20210224-WA0002.thumb.jpg.cd52ed0258a280b64f8ed70720e003ec.jpg

IMG-20210224-WA0001.thumb.jpg.0cb2a9077eaa3017962922963a564e15.jpg

IMG-20210224-WA0000.thumb.jpg.e4e9be20d88343dbe733c3572258c8ae.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Isiak napisał:

Może ma zatkane gruczoły?

Też tak pomyślałam. 

57 minut temu, pyra napisał:

3-4 miesiące po porodzie, po wydaniu szczeniąt.

Dziękuję. Suczka nie ma szczeniąt przy sobie od ponad 2 tygodni. Ostatni pojechał w ub. tygodniu, ale juz jej nie ssał.

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, rozi napisał:

Każdego pytaj, czy ma doświadczenie z żywiołowym terierem.

Tak, to z pewnością. Aczkolwiek większość chętnych to osoby młode, które chcą Łatkę za pierwszego psa.

 

A Łatka juz opanowała czystość, nauczyła się komendy "siad" oraz w 50% reaguje na "na miejsce". Z reagowaniem na wyjście jest już lepiej. Jak to ujęła opiekunka Łatki, jest już dobrze i będzie tylko lepiej :).

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że powoli życie w dt zaczyna się układać :) Łatuchna jest tak fajna, że dzięki temu pewnie łatwiej jest znosić jej jęczenie i psoty, ale myślę, że jest też na tyle bystra, że bardzo szybko orientuje się jakie są zasady w domu. Pewnie kombinuje jakby tu je obejść, ale konsekwencja u p.Magdy jest odpowiednio silna, żeby jej to skutecznie wyperswadować. :) Będzie dobrze :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...