Jump to content
Dogomania

"ZABIERAJCIE JĄ NATYCHMIAST"! Prawie 3 lata na łańcuchu i rodzenie co cieczkę - Łatka w typie parson terriera otrzymała morze dobroci i po tygodniu w DT u Magdy POMASZEROWAŁA DO DS :)


Tyśka)

Recommended Posts

Serce nie sługa... Miałam zrobić pół roku przerwy. Nie angażować się w nic absolutnie...

I zobaczyłam ją:


1841715476_atka5.thumb.jpg.c637e2a22936a1f44a8970b472bd5e32.jpg

Młodą suczkę (prawie) parson terierkę, dzielną mamuśkę stadka szczeniąt, która w największe mrozy grzała swoje maluchy.

Podkarpacka wieś... standard.

Wiedziałam już: przepadłam.

Na szczęście szybko udało się zdobyć zrzeczenie suczki ("to diabeł nie pies!"), znaleźć awaryjny Dom Tymczasowy i 1. lutego suczka wraz z maluchami pojechała do koleżanki Marty (od Krecika) do kojca, a za parę dni szybciutko do domowego DT... ale tam pani przeraziła się tym, że psiaki wydalają robaki. Kazała je zabrać, bo w domu są dzieci, a suczka tylko pchała się na kolana, rozdawała buziaki, chciała spać w łóżku... zostawiona w piwnicy niszczyła i wyła - a sama na ogrodzie zwiewała. Terierze geny! :( Pani chciała dobrze, ale niestety, nie miała nigdy do czynienia z psiakiem bezdomnym.

Na szczęście maluchy rozeszły się jak świeże bułeczki (poza jednym, z przykurczem łapki: pojechał w tym tygodniu do Warszawy do Fundacji Judyta), więc trzeba było coś na prędce znaleźć tylko mamuśce... I... udało się!

12.02 suczka przeprowadziła się do DT, gdzie mieszka już terrierka. No i miał być happy end, a nie jest. Rezydentka szczerze nienawidzi Łatki bezdomniaczki, prowokuje ją - a ta nie zostaje dłużna. Trzeba je izolować od siebie, a Łatka wówczas wokalizuje i niszczy. Sąsiedzi mają kury, więc Łatka za każdym razem jak wychodzi na podwórze to ucieka do nich. W domu nie umie usiedzieć na pupie. Do tego prawdopodobnie zaczyna się jej cieczka, co potęguje nienawiść między suczkami! Dzisiaj padła decyzja... ŁATKA MA SIĘ WYNIEŚĆ DO NIEDZIELI. Ani dnia dłużej nie ma :( Łatka Państwa przerosła.

I cóż, mimo braku czasu, ochoty i sił zakładam ten wątek...
Może wspólnie pomożemy suni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cudowna Pani Magda od Amberka zaoferowała suczce DT. Wspieramy karmą i kosztami weterynaryjnymi. Dziękuję :)
 

Deklaracje stałe:

Nesiowata - 10 zł (2021 - II)
Istar19 - 5 zł


Deklaracje jednorazowe:

Poker - 100 zł - wpłacone - 22.02.2021
 

Deklaracje pomocy:

Ewa Marta - pożycza: kennel klatkę oraz 5m linkę

Podarowała:  3 pluszaki, piłeczkę gumową,  piłka na sznurku, obrożę, słoik naturalnych małych ciasteczek na nagrody na spacer. :)

agat21 pożycza smycz, obrózk³
 
Mta82 - pożycza: kong dla psa 7-16 kg, piłkę oraz duży szarpak z owczym futrem, miseczki

podarowała gryzaki oraz dużą paczkę podkładów :)
Ellig - podarowała: koc, smakołyki i zabawki

 

Prezenty od Kochanych Cioć zaktualizuję w poniedzialek, bo Łatka otrzymała MOOORZE DOBROCI i nie nadążam ♡♡♡

Link to comment
Share on other sites

Jestem załamana. Właśnie napisał DT Łatki. Napisał,  że nie dadzą rady trzymać suczki ani dnia dłużej. Sunia zamknięta wyje, a wypuszczona jest jak na superdoladowaniu. Ani chwili nie może usiedzieć. Marta ma zabrać Łatkę juz dzisiaj.

Nie ma dokąd. Hotelik potrzebny na już! :(( Ktoś ma pomysł? Warszawa, Kraków, Lublin, Rzeszów.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to "ZABIERAJCIE JĄ NATYCHMIAST", DT albo hotelik potrzebny na wczoraj! 3 lata na łańcuchu i rodzenie co cieczkę dzieci, a teraz trafia na bruk - Łatka w typie parson terriera
5 minut temu, Poker napisał:

Biedna sunia. Obiecywałam jej pomoc finansową i nadal podtrzymuję swoje zobowiązanie.

Tysiu, popraw mały byczek w ogłoszeniu ani jako maskotka dla dzieci, powinno być maskotki.

Bardzo dziękuję. 

Faktycznie. Widać, że robię to w pośpiechu:( Nawet nie zauważyłam błędu. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Suczka na razie ma kołowrotek. W ciągu dwóch tygodni zmieniała już 3 razy miejsce pobytu, rozjechały się jej szczeniaki, do tego ludzie coś od niej chcą, a ona pierwszy raz trafiła do domu, wśród ludzi. Trzy lata nikt nic od niej nie chciał. Jeszcze wet dla poprawienia sytuacji w ciągu tygodnia przepisal jej 3 różne tabletki na wyciszenie, bez szans na zastosowanie jednego rodzaju i odczekania na reakcję dostawała nowy specyfik jak ten przed nim nie zadziałał (!dzisiaj się o tym dowiedziałam i złapałam za głowę). Obawiam się, że to wszystko się skumulowało. Marta, która Ją dzisiaj widziała (po szczepieniu) mówi, że to zupełnie inna suczka przed tymi dwoma ostatnimi DT. Jest zdenerwowana, nie może usiedzieć na miejscu, pobudzona, zestresowana, ziaje i biega jak pijany zając. A początkowo taka nie była:( Chetnie siedziała na kolanach i umiała chwilę odpocząć. A teraz czeka ją kolejna zmiana. I to na gwałt potrzebna :( 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2021 o 22:27, uxmal napisał:

Może dostała jakiś lek I on wywołuje taką reakcję?

Ja też o tym pomyślałam. Zapytalam o nazwy leków, które dostała, ale Marta nie pamięta:( 

18 godzin temu, Nesiowata napisał:

Biedactwo, wszystko wali się na nią. Cóż, mogę dać tylko 10 zł miesięcznie. 

Bardzo Ci dziękuję. Wiem, ze będzie ciężko zebrać całość deklaracji, tyle psów teraz wyjechało i wyjeżdża, a Łatka może wcale tak szybko domu nie znajdzie przy lęku separacyjnym, który się ujawnił. Ale nie mogę z tym zmartwieniem zostawić Marty. 

Murka nie może przyjąć Łatki. Nie wiem kogo jeszcze pytać :( Boli mnie głowa z myślenia.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze parę zdjęć Łatki. Pierwsze, które dostałam po uwolnieniu z łańcucha. 

received_397333121566647.thumb.jpeg.3474572d370105dabfda365360ee9cd3.jpeg

Tutaj ze swoim niepelnosprytnym synkiem, który w tym tygodniu pojechał do Fundacji.

Marta mi opowiadała, że Łatka byla dzielna mamą, bardzo troskliwą.

received_458450625519357.thumb.jpeg.e9459dcecd9a45fba64798f6290103c9.jpeg

 

U weta Łatka jest grzeczna, choć rozbrykana. ;)

received_442527247181780.thumb.jpeg.d354a83ffc5e987861bb7e4d52abd50a.jpeg

received_750606852248209.thumb.jpeg.b051b10e97cd516066a53a238599c16a.jpeg

Nie wiem co będzie za parę godzin... :( 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...