Jump to content
Dogomania

Niewielki pocieszny batonik Gucio z zamojskiego schroniska ma domek :). Bardzo dziękuje za Waszą wsparcie dzięki czemu dostał szansę na dobre życie.


Onaa

Recommended Posts

Dnia 19.03.2021 o 17:41, Tyśka) napisał:

Czy ogłosić Gucia na inne miasto? Jak tak to jakie?

Tysiu dziękuję ale narazie ogłaszam tylko na Kraków, najłatwiej na jakieś spotkanie zapoznawcze czy zrobienie wizyty pa.

Statystyki ogłoszenia są bardzo dobre ale do tej pory był tylko jeden telefon, dziwne.

 

  • Promowane do 23 kwi
  • Od: wczoraj Do: 15 kwi

  • Kraków, Małopolskie, Podgórze
  • Statystyki
  • 786
  • 39
  • 11
0 mar 2021 118815508   -17,81 zł
 
Dnia 19.03.2021 o 22:15, Nadziejka napisał:

Pozdrowienia Gucinkowi,malenkiej i Tobie Reniu sily zdrowka spokojnosci

               Ninusia pamietamy i palimy Ninkowi swiatelko 

Dziękuję Ewusiu za pamięć.

Dnia 20.03.2021 o 08:10, Baltimoore napisał:

Fajny  Gucio, dobrze że z nim nie tak dużo problemów. Trzymam kciuki za fajny domek :))

No właśnie troszkę problemów się pojawiło.

Raz - to podsikiwanie w domu, zdarzyło mu się już kilka razy a szczytem bezszczelności było podczas gdy ja rozmawiałam przez telefon wskoczenie Gucia na moje łóżko i obsikanie mojej poduszki pod głowę :/.

Potrafi wytrzymać nawet 7-9 godzin a za chwilę musi iść co dwie godziny, nie wiem czym to jest spowodowane.

Dwa - pojawił się problem jak zostaje z moją córką w domu, piszczy , płacze , drapie łapką po drzwiach, chodzi, sapie, ona nie potrafi go uspokoić - czy to początek lęku separacyjnego ? Może Sowa mogłaby coś podpowiedzieć.

Trzy - pojawiły się lęki :(. Na widok gwałtownie podniesionej ręki lub przedmiotu, na gwałtowny ruch - Gucio po prostu się wzdryga cały, robi unik.

 

Dnia 22.03.2021 o 00:30, Poker napisał:

Z czym on nie wytrzymuje? Z siu czy koo? Bo jak tylko z sioo, to może być coś z układem moczowym.

Siku, tak właśnie myślałam żeby wziąć mocz do badania.

Dnia 22.03.2021 o 14:31, limonka80 napisał:

Ale fajny ten Gucio, na tym zdjęciu w legowisku jak śpi na boku, wygląda jak pluszak. Cudny jest.

O tak Gucio to słodki cudaczek jest :D.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękuję że zaglądacie do Gucia :D.

A w tym tygodniu miałam pierwszy telefon , a dzisiaj spacerek zapoznawczy. Pani z 7letnim synkiem, w kamienicy w wynajmowanym mieszkaniu ale ze zgodą właściciela na zwierzaki. U mamy pani jest piesek, tam by zostawał Gucio w razie wyjazdu, choroby itp pani. Pani miała kotki. Pani długo głaskała Gucia. Gucio oczywiście zaprezentował się wzorowo, spokojny kulturalny piesek, który rewelacyjnie idzie na smyczy. Oczywiście miał minę - ale mamo, nikomu mnie nie zamierzasz oddawać, prawda ?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Co z tym nietrzymaniem moczu, żeby nie wrócił od razu z adopcji, jeśli zacznie obsikiwać wynajęte mieszkanie.

No i konieczna jest nauka zostawania w domu  - raz że dziecko nie poradzi sobie z uspokojeniem psa, jak mama wyjdzie, a poza tym pies musi zachować spokój  także pod nieobecność wszystkich domowników, drapanie w drzwi wynajętego mieszkania też może spowodować oddanie psa z powrotem.

Dokładniej jak nauczyć zostawania - https://nosem.pl/pies-w-domu/

Bo to podsikiwanie - to bez weta nie da rady. Kiedy on był wykastrowany, jeśli niedawno, to może jeszcze nie zapomniał o znaczeniu terenu, a to jest trudne do oduczenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.03.2021 o 20:21, Onaa napisał:

Bardzo Wam dziękuję że zaglądacie do Gucia :D.

A w tym tygodniu miałam pierwszy telefon , a dzisiaj spacerek zapoznawczy. Pani z 7letnim synkiem, w kamienicy w wynajmowanym mieszkaniu ale ze zgodą właściciela na zwierzaki. U mamy pani jest piesek, tam by zostawał Gucio w razie wyjazdu, choroby itp pani. Pani miała kotki. Pani długo głaskała Gucia. Gucio oczywiście zaprezentował się wzorowo, spokojny kulturalny piesek, który rewelacyjnie idzie na smyczy. Oczywiście miał minę - ale mamo, nikomu mnie nie zamierzasz oddawać, prawda ?

                   Amazon.com: 3D Holographic Lollypop Me to You Bear Valentines Day Card:  Kitchen & Dining    

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.03.2021 o 20:21, Onaa napisał:

A w tym tygodniu miałam pierwszy telefon , a dzisiaj spacerek zapoznawczy. Pani z 7letnim synkiem, w kamienicy w wynajmowanym mieszkaniu ale ze zgodą właściciela na zwierzaki.

Jaki jest skutek tego spacerku?  Jest już jakaś decyzja?

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie udało się nam zebrać moczu, Gucio za każdym razem gdy się zbliżałam z pojemnikiem się płoszył, poza tym sikał krótko. U mnie w ciągu tych kilku tygodni obsikał kilka razy coś.  Kastrację miał już dawno.

Jutro jedziemy z Guciem do tego domku, porozmawiam jeszcze z panią, zobaczę co i jak, jeśli Gucio poczuje się tam dobrze to zostanie, jeśli nie - to nic na siłę. Ma gdzie wracać, a  to potraktujemy jak wycieczkę.

Link to comment
Share on other sites

U nas sprawdziło się  takie woreczki na zebranie moczu dla dzieci. Woreczek przylepiliśmy dodatkowo pod brzuszkiem taśmą bo ta, która jest kiepsko trzyma się na włoskach koło susiaka - no chyba żeby  je podgolić.

Woreczki Do Pobierania Moczu Jalłowy Dla Dziewczynek 1 Szt. - zdjęcie 1

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Onaa napisał:

Niestety nie udało się nam zebrać moczu, Gucio za każdym razem gdy się zbliżałam z pojemnikiem się płoszył, poza tym sikał krótko. U mnie w ciągu tych kilku tygodni obsikał kilka razy coś.  Kastrację miał już dawno.

Jutro jedziemy z Guciem do tego domku, porozmawiam jeszcze z panią, zobaczę co i jak, jeśli Gucio poczuje się tam dobrze to zostanie, jeśli nie - to nic na siłę. Ma gdzie wracać, a  to potraktujemy jak wycieczkę.

                    Koniczyna rysunek fotografie, zdjęcia stockowe, Koniczyna rysunek obrazy  royalty-free

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszego spotkania w chętnym domu nie było. Wczoraj mieliśmy sytuację - brak windy i konieczność zejścia po wielu schodach, - 5 piętro - a zwykle znał tylko windę i kilka schodków prowadzących do klatki i na pole , i to przerosło Gucia :(, bardzo się zestresował, nie chciał iść, zaczął się wyrywać, piszczał, sapał, udało nam się wrócić do domu (oczywiści siku w domu no bo gdzieś trzeba było zrobić), dzisiaj rano też. w dodatku dostał biegunki, nie wiem czy to ze stresu biedny :(.

Nie wiem czy to ja go rozpieściłam czy on po prostu jest taki wrażliwy, bo na początku był nieśmiały ale wydawało się że dobrze sobie ogólnie radzi. W dodatku jak kilka razy wyszłam z domu i Gucio z Tofinką zostali, to mimo że moja Córka była w domu, to on chodził niespokojnie, sapał, piszczał, potrafił zawyć - nie wiem ja

k go teraz od siebie odzwyczaić. Zwykle jeśli chodzi o lęk separacyjny czy problem z zostawaniem psa samego w domu to dotyczy sytuacji kiedy pies zostaje sam całkiem w domu,- tak zawsze czytałam - a nie spotkałam się jeszcze z sytuacją żeby pies miał lęk separacyjny jak zostaje z kimś innym niż ...mama.

Moje biedne Guciątko.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2021 o 20:32, limonka80 napisał:

Gucio chyba się pogniewał  -  nie dość że mama chciała go oddać, to jeszcze nazwała mimozą :-))

ma powód i to podwójny ;)

Dnia 6.04.2021 o 22:02, Baltimoore napisał:

Kciuki za Gutka, żeby się poczuł bezpieczny i wyluzowany :))

ech, Gucieńku, słodki szczęściarzu,  los na loterii wygrałeś....

w Zamościu przy siatce schroniskowej tyle "Guciów", że nie da się patrzeć nie płacząc :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...