Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam posiada 1.5 rocznego owczarka belgijskiego malinois. Od czasu szkolenia z posłuszeństwa (około pół roku) ma na sobie łańcuszek (coś tego typu https://allegro.pl/oferta/dlawik-lancuszek-zaciskowy-chromowany-33cm-2mm-10229073070). Łańcuszek jest cały czas luźny, są min. 4 palce "luzu". Jaką polecacie obrożę? Zależy mi na tym aby obroża nie spadała z psa, ponieważ kiedyś gdy miał taką zwykłą skórzaną to zapierał się do tyłu i obroża razem ze smyczą lądowała na ziemi ;). Myślałem na czymś tego typu https://military.pl/p/obroza-dla-psa-k9-thorn-40-mm-olive-pies-olbrzymi-0028-18-olv?gclid=CjwKCAiAmrOBBhA0EiwArn3mfCxsp5zvyD_N4qmhmjQRRUTfISKyJKjyUczyqLb7mDpS8zunFf8EIxoCozQQAvD_BwE.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mateusz_sokolowski napisał:

Zapomniałem napisać - szukam nowej obroży...

Szelki są i wygodniejsze i bezpieczniejsze dla psa. Ucisk nawet sporadyczny - na szyję, to i ucisk na krtań i tarczycę,poza tym - z szelek nie wyjdzie.Podałam Ci link dla przykładu,oczywiście wybierzesz co uznasz za stosowne.

https://sklep-dla-psow-rasy-owczarek-belgijski-malinois.pl/wszystko-o-owczarke-belgijskego-malinois/szelki-dla-owczarke-belgijskego-malinois

Link to post
Share on other sites

Posiadam szelki, lecz słyszałem że używa się ich tylko do niektórych psich sportów, bądź do nauki obrony, a psa powinno prowadzać się na obroży, ponieważ mamy nad nim większą kontrolę. Oczywiście nie piszę że tak jest, tylko powtarzam to co słyszałem od osób które zajmują się zawodowo szkoleniem psów.

Link to post
Share on other sites

Ja używam obróżek takich półzaciskowych - taśmia z łańcuszkiem, jak pies idzie luźno to jest luźna a jak pociągnie to się częściowo zaciska tak, że nie spada z szyji ale i za bardzo nie dusi psa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...