Jump to content
Dogomania

Szaman ma dom!! Zamieszkał w Krakowie. Niebieskooki Szaman, z guzem na tylnej łapie, pogryzionym pyszczku błaga o pomoc!! On też chce opuścić zimny, betonowy boks...


Recommended Posts

45 minut temu, Sowa napisał:

Alaskan, Szaman nie prezentuje niepokojących zachowań ani trochę. On zachowuje się jak najbardziej normalnie - jak bardzo pewny siebie, silny zwierzak.  Ale młody, bo on jest młody, mieszkający w mieście pies, do tego pies bez wahania znakujący teren (ile on jest po kastracji?) - powinien od razu uczyć się odpowiednich zachowań, wtedy jest najłatwiej psu zapamiętać. Znakowanie terenu to trochę taki okrzyk - ja tu jestem najważniejszy! Jak do grupy dzikich psów czy wilków dołącza nowy zwierzak, to on prosi o przyjęcie do grupy i  dostosowuje się do obyczajów tej nowej grupy. Na szkoleniu posłuszeństwa nauczy się jakie zachowania właśnie jemu się opłacają, jakie są nagradzane.  Chodzenie na smyczy bez ciągnięcia, siadania, warowanie, zwracanie wiekszej uwagi na właściciela niz na inne psy - to konieczne w mieście.

Trochę się przejęłam i zadzwoniłam do pana Adama. Dopytałam o to sikanie. Wyglądało to tak, że Szaman podniósł łapę i chciał sikać. Pan głośno powiedział fe, nie wolno! i Szaman natychmiast przestał. 

Spał grzecznie całą noc. Na moje pytanie, czy jakieś zachowanie Szamana pana niepokoi, pan Adam powiedział, że nie i że nic nie narozrabiał. Wychodzi systematycznie na spacery. Mam filmik, ale są tam widoczne twarze, więc nie wstawię, nie mam zgody państwa na to. Na filmiku Szaman leży na podłodze, pokazuje brzuch do głaskania, jest z panią, przytula się. Ogonek cały czas w ruchu. 

Pan Adam wie, że może skorzystać z porad fachowca szkoleniowca. 

 

167539335_269034634877059_6653773600511587848_n.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Dostałam info z domku Szamanka, że też chcą "grosik" wpłacić na kolejną bidę, którą wezmę pod swoją opiekę. 

No fajne te domki trafiły się chłopakom Uśmiechnięty domek - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl

 

Oj, bardzo fajne! Ale też prawdziwe skarby tym domkom się trafiły :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Alaskan malamutte changed the title to Szaman ma dom!! Zamieszkał w Krakowie. Niebieskooki Szaman, z guzem na tylnej łapie, pogryzionym pyszczku błaga o pomoc!! On też chce opuścić zimny, betonowy boks...
1 godzinę temu, Baltimoore napisał:

Wzruszające takie zakończenie smutnej historii przechodzące w radosny poczatek nowego :))

Strasznie się cieszę z dobrego domu dla Szamanka :))

 

takie cudowne zakończenia smutnych psich historii dodają sił do dalszego pomagania... bo czasem już sił i łez brakuje :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pan Adam napisał. że Szamanek bardzo ładnie się zadomowił. Jest bardzo pozytywny do innych psiaków. Jutro idą zaszczepić Szamanka na wirusówki (nie miał szczepienia z uwagi na zabieg i antybiotyk). Nici w uchu niestety, nie rozpuszczają się, więc od razu będzie miał usunięte. 

Pan Adam wpłacił 150zł na ratowanie kolejnych psiaków, które znajda się pod moją opieką!!Zobacz obraz źródłowy

Kiedy podziękowałam panu Adamowi, odpisał, że to on dziękuje za Szamanka!! Zobacz obraz źródłowy

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...