Jump to content
Dogomania

Nowe sunie z W. Nie wyjadą :(( Zabierzemy sunie z GH na podlasiu- psie smutne historie i MY- po to by je odmienić :) Muszka, Kropcia, Żabka, Efi i Ivi MAJĄ DOMY <3


kiyoshi

Recommended Posts

2 godziny temu, seramarias napisał:

Czy już masz na oku jakieś sunie ?

Tak mam sunie....ale niestety na razie nie pomożemy kolejnym. Kasia robi przerwe....innego miejsca pewnego, dobrego, zaufanego nie mam dla nich :(

Przykro mi bardzo bo kolejka pieskó w potrzebie nigdy sie nie kończy...ale tak widać ma być. Ivi będzie ostatnia.

 

Powodzenia w sobote seramarias <3

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, kiyoshi napisał:

Tak mam sunie....ale niestety na razie nie pomożemy kolejnym. Kasia robi przerwe....innego miejsca pewnego, dobrego, zaufanego nie mam dla nich :(

Przykro mi bardzo bo kolejka pieskó w potrzebie nigdy sie nie kończy...ale tak widać ma być. Ivi będzie ostatnia.

 

Powodzenia w sobote seramarias <3

Szkoda :(

Poza Ivi nie ma w tej chwili u Kasi tymczasów? Chyba mój czocherek nie został samiuteńki, taka ostatnia sierotka :(

Jesteśmy przygotowani na przyjęcie malutkiej, wyprawka czeka.  Planujemy wyruszyć w sobotę  koło 6 rano, długa droga przed nami, dobrze że  troszkę chłodniej będzie. 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, seramarias napisał:

Szkoda :(

Poza Ivi nie ma w tej chwili u Kasi tymczasów? Chyba mój czocherek nie został samiuteńki, taka ostatnia sierotka :(

Jesteśmy przygotowani na przyjęcie malutkiej, wyprawka czeka.  Planujemy wyruszyć w sobotę  koło 6 rano, długa droga przed nami, dobrze że  troszkę chłodniej będzie. 

 

 

 

 

Nie została sama. Jest ostatnia z MOICH :) są jeszcze sunie z Fundacji i od Marioli

A nawet gdyby była sama to żadna krzywda by jej się nie działa. 

Powodzenia w sobote

 

Link to comment
Share on other sites

Ivi już u nas. Jest dużo większa niż myślałam, ale ja jestem do miniaturek przyzwyczajona. To bardzo grzeczna sunia, w samochodzie jakby jej nie było, większość drogi przspała, ale bardzo lekkim snem. Zwiedziła mieszkanie zrobiła kupę na balkonie... Niestety na razie nie chce załatwiać się na dworze, choć chodziłyśmy ponad 30 min po praktycznie pustym patio. Nie wiem czy to dlatego, że była na smyczy, czy ze stresu.  Po wejściu do domu po kilku minutach pobiegla na balkon i nie wyglądała na skrępowaną ;)

 Na razie jest smutna, zdezorientowana, wystraszona. Troszkę zjadła, sporo drepcze, nie może znaleźć sobie miejsca. Interesuje się tym co robimy, troszkę za nami chodzi. To miła, grzeczna sunia, na razie nieszczęśliwa, widać że źle jej w mieszkaniu, chciałaby wyjść, ale na razie nie chcę,,żeby wychodziła na balkon, co by nie przyzwyczaiła się załatwiać tam.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 razy chodziłyśmy na patio, sunia już bez oporów schodzi i wchodzi po schodach, nie boi sie wchodzić na klatke schodową, wchodzić i wychodzić z mieszkania wie gdzie mieszka tzn. pod które drzwi trzeba iść, bo jeszcze nie czuje się u siebie. Po patio już  biega z zadartym ogonkiem, lekko zakręconym, niestety siusiu ciągle nie ma :(

Teraz właśnie mości się w posłanku, jest świetna, mądra i niedawno odkryłam, że bywa uparta :)

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pierwsze wieści. Dajcie jej czas i spokój. Bywają psy które i. 2 dg oby nie siksjs że stresu. Ivi jest z tych wrazliwcow. Dla niej te zmiany to wielki stres niepewność. 

Czas j Wasze 5wsparcie będzie ie najlepszym lekarstwem. 

Trzymam kciuki za aklimatyzacje u za to by zdobyła Wasze serca.... 

Link to comment
Share on other sites

Nocka za nami, grzecznie przespała ją na swoim posłanku, wstawała kilka razy, napiła się,  podreptała i poszła spać. O 4 rano byłyśmy na patio, pędem zbiegła po schodach, troszkę nadreptałyśmy się, ale kupa i siku zaliczone. Po powrocie chwilę posypała, później gdzieś wyszperała kocią piłkę, trochę się pobawiła piłką, trochę pluszakiem, wyciągnęła skarpetki męża, dobierała się do butów, no trzeba będzie chować ;) Ok 6 domagała się uwagi, podgryzała ręce pańcia, próbowała wskakiwać do łóżka, trącała nas łapką. Był też pierwszy szczek, na ptasie trele naszego Zenka, później  było więcej szczeków bo jakiś pies gapił się na nią z lustra w przedpokoju ;)   

Widać, że bardzo brakuje jej psiego towarzystwa i szaleństwa po ogrodzie :( 

Zapoznanie z kotami niestety nie poszło dobrze, ogony się zestresowały i zabunkrowały w pokoju córki, Ptysia bardziej im się podobała... No, ale zaakceptowały i przyzwyczaiły się do Mazurka, który był u nas na tymczasie to z czasem przyzwyczają się do Ivi, pod warunkiem, że nie wyjdzie z niej terier terrorysta...

Właśnie znòw gapi się na nią pies z lustra :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imię zostaje Ivi pięknie na nie reaguje.  

To bardzo fajna sunia, jedyne co mnie martwi to to, że nie chce załatwiać się na dworze, niestety po porannym udanym załatwieniu sprawy,  była kupa w domu :( 

Teraz  wróciłyśmy z 2,5 godz spaceru. Ivi pięknie chodzi na smyczy, nie straszny jej ruch uliczny.  Ciągnie jedynie do psiaków, ona uwielbia psie towarzystwo, ale dwóch srajluchów mój mąż nie wytrzyma w domu ;)

Byłyśmy na psim placu zabaw Ivi ma nową koleżankę pinczerkę. Szalały przez 1,5 godz. Ivi zaliczyła fikołka i  ślizg na pyszczku. 

Teraz odpoczywa, oczywiście pomimo długiego spaceru nie załatwiła się :( No nic za jakiś czas pójdziemy znowu może uda się.

A tak w ogóle to powinno mnie martwić, że ona tak często robi kupę? Ptysia robiła jedną rano i jedną wieczorem, a tu dwie z rana... Stres ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, przecież ona dopiero co przyjechała do Was. Musi złapać rytm dnia. Ma inne warunki niż w hoteliku.

Nasze sunie na każdym spacerze wyciskają z siebie kiełbaski. Czasem dwie.

Tyćka i tak wali koo w domu nieraz 2 razy dziennie i leje też mimo spacerów i wyjścia na ogródek co 2-3 godziny.  Wkurzam się, ale łba nie urwę. 

I na pewno zalapie gdzie należy się załatwiać.

Chwalisz ją na dworze jak się załatwi?

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Poker napisał:

Spokojnie, przecież ona dopiero co przyjechała do Was. Musi złapać rytm dnia. Ma inne warunki niż w hoteliku.

Nasze sunie na każdym spacerze wyciskają z siebie kiełbaski. Żaden dwie.

Tyćka i tak wali koo w domu nieraz 2 razy dziennie i leje też mimo spacerów i wyjścia na ogródek co 2-3 godziny.  Wkurzam się, ale łba nie urwę. 

I na pewno zalapie gdzie należy się załatwiać.

Chwalisz ją na dworze jak się załatwi?

 

Pochwaliłam, tylko z rana smaczków zapomniałam. To mądra sunia,powinna załapać. Teraz leży na środku dywanu pod czujnym okiem moich kotek, pierwsze lody przełamane :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Poker napisał:

To jaka duża jest Ivi? Będzie więcej ciałka do kochania i czesania 🙂

Jest nieduża, ale nieminiaturowa, taka przed kolano. Od kota "dachowca" wyższa i dluższa.  Ma nieduży łepek, długie cienkie łapki i nieco wydłużone ciałko.  Cała jest kosmata, a jej sierśc jest szorstka w dotyku. Słodka jest, taki nasz potarganiec :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, seramarias napisał:

Jest nieduża, ale nieminiaturowa, taka przed kolano. Od kota "dachowca" wyższa i dluższa.  Ma nieduży łepek, długie cienkie łapki i nieco wydłużone ciałko.  Cała jest kosmata, a jej sierśc jest szorstka w dotyku. Słodka jest, taki nasz potarganiec :)

Przed kolano??? Jak wysokiej osoby? Dla mnie przed kolano to jest pies średni ok 20.kg wagi... 

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, seramarias napisał:

Ja mam 168, przed kolano sięga mi łepkiem. 

 

Lapkiem to możliwe. Wysokość psa podaje sie w klebie :) ona nie jest dużo większą od Twojego kota.

To mała sunia tylko na wysokich chudych lapkach :)) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...