Jump to content
Dogomania

Nowe sunie z W. Nie wyjadą :(( Zabierzemy sunie z GH na podlasiu- psie smutne historie i MY- po to by je odmienić :) Muszka, Kropcia, Żabka, Efi i Ivi MAJĄ DOMY <3


kiyoshi

Recommended Posts

4 godziny temu, seramarias napisał:

Robiliśmy badanie kału wyszły jaja alaria alata(motyliczka mjęśniowa) pierwszy raz słyszę o czymś takim, czekam na telefon z lecznicy mam nadzieję, że to nic poważnego:(

Runo, mój podopieczny z zamojskiego schroniska to miał. Tutaj jego wątek

Ja też chcę opuścić schroniskowy, betonowy boks...Runo marzy o domku..Proszę, spełnijmy jego marzenia!! - Strona 22 - Psy do adopcji / znalezione - Dogomania

Poczytaj.  Runo już nie ma tego dziadostwa. Miał robione badania kontrolne kału

Link to comment
Share on other sites

Mam podejść jutro po środek na odrobaczenie, pewnie więcej dowiem się jutro, dziś mieli zatrzęsienie pacjentów i nie bardzo był czas na wydawanie się w szczegóły.

Ivi bardzo lubi spacery, z tym sikaniem tylko różnie bywa. Są dni kiedy wszystko robi na dworze, ale też takie jak dziś, że po 3 godzinach na dworze zrobiła na balkonie. No nic będziemy pracować.

Dziś już mniej szczekała po moim wyjściu, szybciej zapomniała i zajęła się własnymi sprawami :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Runo, mój podopieczny z zamojskiego schroniska to miał. Tutaj jego wątek

Ja też chcę opuścić schroniskowy, betonowy boks...Runo marzy o domku..Proszę, spełnijmy jego marzenia!! - Strona 22 - Psy do adopcji / znalezione - Dogomania

Poczytaj.  Runo już nie ma tego dziadostwa. Miał robione badania kontrolne kału

Już zaglądam :)

Link to comment
Share on other sites

Ivi jest fantastyczna, gdyby nie problem z zostawaniem w domu to z czystym sumieniem mogłabym napisać, że całkowicie bezproblemowa :)

Z kotami dogadala się, miłość  wprawdzie nie ma, ale stosunki są obojętnio - pokojowe.

Z zostawaniem w domu cały czas pracujemy. Dziś po moim wyjściu nie było już skakania na drzwi, nie szczekała, troszkę popiskiwała. Nie było to takie całkiem samodzielne zostawanie, bo była z córką.  

Uczymy też się zostawać całkiem samej w domu. Uczę ją, że " spacer" znaczy, że idzie ze mną, a "zostań", że tylko ja wychodzę. Myślę, że załapała, bo już nie wyskakuje z szybkością pocisku na klatkę schodową, kiedy tylko otworzę drzwi, mogę a miarę spokojnie wyjść i zamknąć drzwi za sobą.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.07.2021 o 14:27, seramarias napisał:

Ivi jest fantastyczna, gdyby nie problem z zostawaniem w domu to z czystym sumieniem mogłabym napisać, że całkowicie bezproblemowa :)

Z kotami dogadala się, miłość  wprawdzie nie ma, ale stosunki są obojętnio - pokojowe.

Z zostawaniem w domu cały czas pracujemy. Dziś po moim wyjściu nie było już skakania na drzwi, nie szczekała, troszkę popiskiwała. Nie było to takie całkiem samodzielne zostawanie, bo była z córką.  

Uczymy też się zostawać całkiem samej w domu. Uczę ją, że " spacer" znaczy, że idzie ze mną, a "zostań", że tylko ja wychodzę. Myślę, że załapała, bo już nie wyskakuje z szybkością pocisku na klatkę schodową, kiedy tylko otworzę drzwi, mogę a miarę spokojnie wyjść i zamknąć drzwi za sobą.

 

ciesze się, że tak dobrze ja oceniacie :) miło czytać jak o niej opowiadasz. troszke pracy trzeba, ale idzie Wam naprawde dobrze, są postępy, sunia jest mądra i łapie o co chodzi. Jeszcze troszke i sie wszystko poukłada.

 Na pewno zrozumie, że jest bezpieczna nawet gdy jest sama...jeszcze jest troszkę tego czasu wakacyjnego, więc w sumie wszystko się korzystnie poukładało...

Nie wiem czy moge juz rejestrowac jej chip na Was? jeszcze tego nie zrobiłam (tzn musze poprosić o to Mariole ;))

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, kiyoshi napisał:

ciesze się, że tak dobrze ja oceniacie :) miło czytać jak o niej opowiadasz. troszke pracy trzeba, ale idzie Wam naprawde dobrze, są postępy, sunia jest mądra i łapie o co chodzi. Jeszcze troszke i sie wszystko poukłada.

 Na pewno zrozumie, że jest bezpieczna nawet gdy jest sama...jeszcze jest troszkę tego czasu wakacyjnego, więc w sumie wszystko się korzystnie poukładało...

Nie wiem czy moge juz rejestrowac jej chip na Was? jeszcze tego nie zrobiłam (tzn musze poprosić o to Mariole ;))

Oczywiście rejestruj :)

Link to comment
Share on other sites

Dziś poproszę o rejestrację chipów Efi i Kropci. Coś mi wszystko powoli idzie ale to z powodu bazaru dla Kubusia no i tych adopcji szczeniaków... 

W każdym razie dobra wiadomość jest taka że Kasiainat jedna zgodziła się przyjąć nowa sunie z GH...bedzie jednak ale niech ma szansę na normalność 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Chipy sie rejestrują. Na konto Marioli przelewa 2 x 45 zł (podrozała rejestracja jak wszystko).

A na plus jest wpłata 20 zł od Ainana.

Zaraz to rozlicze. Wkrótce założe watek naszej nowej suni :) fajnie, że jej się uda, zobaczcie jakie ma zabki....jak ktos wymysli imie to proszę dać znac ;)

 

mała2.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wygląda na bardzo miłą sunię, cieszę się, że jest dla niej szansa.

A my uczymy się, spacerujemy i padamy z tych upałów, nie cierpię takiej pogody...

Ivi pięknie została dziś z moją córką, nic a nic nie płakała, a że córa spała prawie do 12, to można powiedzieć, że Ivi kilka godz. była prawie sama. Upodobała sobie naszą kanapę i tam ją zastała dziś moja córa.

Tak całkiem,całkiem sama zostaje na razie na 10 min., jest grzeczna, pomału będziemy wydłużać czas.

Szukam pomysłów na zajęcie ja na czas dłuższej nieobecności,  zabawki odpadają, to musi być coś dobrego do jedzenia, czego nie zje wciągu 5 min. ;)

Kupiłam konga, ten pasztet do środka to jakiś specjalny tam się upycha? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, seramarias napisał:

Wygląda na bardzo miłą sunię, cieszę się, że jest dla niej szansa.

A my uczymy się, spacerujemy i padamy z tych upałów, nie cierpię takiej pogody...

Ivi pięknie została dziś z moją córką, nic a nic nie płakała, a że córa spała prawie do 12, to można powiedzieć, że Ivi kilka godz. była prawie sama. Upodobała sobie naszą kanapę i tam ją zastała dziś moja córa.

Tak całkiem,całkiem sama zostaje na razie na 10 min., jest grzeczna, pomału będziemy wydłużać czas.

Szukam pomysłów na zajęcie ja na czas dłuższej nieobecności,  zabawki odpadają, to musi być coś dobrego do jedzenia, czego nie zje wciągu 5 min. ;)

Kupiłam konga, ten pasztet do środka to jakiś specjalny tam się upycha? 

rewelacja. Pasztet chyba lepiej z jakiejś psiej mokrej karmy...ludzki może spowodować rewelacje żołądkowe- tak mysle. Ale Ivi radzi sobie naprawde coraz lepiej- brawo :)

 

A dziś wyjechała z GH nowa sunia. Będzie gdzies nocować i dopiero w czwartek lub piątek dojedzie do kasi. Postaram się dziś założyc jej wątek i tam już wpisywac nowe wpłaty :) za które jak zawsze DZIEKUJE

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.07.2021 o 15:40, jankamałpa napisał:

Poszła stała za lipiec.

dziekuje <3 rozliczyłam już u Liwki (link wyżej) gdzie serdecznie Cie zapraszam <3

 

Chciałabym tez zamknąć juz sparbonke tego wątku:)

Została nadwyżka 866 złi chciałabym w całości przekazać je na kontynuacje watku czyli dla Liwki <3

https://www.dogomania.com/forum/topic/353711-liwia-ma-już-imie-jest-już-w-drodzewyruszyła-z-podlasia-ze-schroniska-gh-by-zacząc-nowe-zycie/?tab=comments#comment-17779510

Tym samym konto tutaj jest WYZEROWANE/ Jeszcze raz wszystkim dziękuje <3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Chyba można  powiedzieć, że Ivi jest już taka całkiem nasza :)

Kochana sunia, lubi się przytulać, śpi w łóżku, choć mąż się zarzekał, że po Ptysi już żaden pies w łóżku spał nie będzie ;) 

W domu zachowuje czystość, nie niszczy. Na spacerach odważna, w tej chwili nic nie jest jej straszne, przestała reagowac na dzieci, wchodzi do sklepu, nawet furkot wózków sklepowych już nie jest straszny. 

Ostatnio deszcz zalał psi plac zabaw i od 2 dni nie byliśmy, więc by rozladowac potrzebę biegania szalała na patio. Jak tak patrzę na jej wybiegi to myślę  czy charta nie miała w rodzinie  bo rozwija naprawdę duże prędkości, a może to kwestia długich łapek. Jest najszybszym psem ze wszystkich dotąd spotkanych na wybiegu, żaden jej dogonić nie może. 

Nad zostawanie w domu ciągle pracujemy :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...