Jump to content
Dogomania

Śliczny, rudy, kudłaty - czemu trafił za kraty ? Już zdrowy, pojechał do najlepszego DS :)


mari23

Recommended Posts

17 minut temu, mari23 napisał:

on jednak albo był skrzywdzony, albo jest bojaźliwy bardziej, niż nam sie wydaje. 

Moim zdaniem był skrzywdzony. Nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi - dziecko będzie chciało rzucić psu zabawkę, a on wpadnie w panikę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Sowa napisał:

Moim zdaniem był skrzywdzony. Nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi - dziecko będzie chciało rzucić psu zabawkę, a on wpadnie w panikę.

Czy małżeństwo z 8-letnia dziewczynką i mieszkanie w bloku byłoby ok ?

Na poprzedniej stronie u dołu Tuliś w gabinecie i prześliczny Tulis nad Odrą :)

Poniżej Tuliś z Tiną....oni do adopcji powinni iść w dwupaku ;) 

IMG-20210326-WA0033_resize_86.jpg

IMG-20210326-WA0030_resize_86.jpg

IMG-20210326-WA0031_resize_65.jpg

IMG-20210326-WA0032_resize_44.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Sowa napisał:

Moim zdaniem był skrzywdzony. Nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi - dziecko będzie chciało rzucić psu zabawkę, a on wpadnie w panikę.

Tak naprawdę dopiero teraz widać jego lęki, bo swobodniej już biega, bawi się, można go obserwować "z boku", a nie wtulonego, obejmującego łapkami człowieka.

Pytała o niego rodzina z 8-letnią dziewczynką, z Wrocławia.

A ja wrzucam link do wątku zamojszczaka, który pilnie potrzebuje także Twojej rady - pomocy:

 

Link to comment
Share on other sites

Żadnych problemów związanych z agresją nie da się rozwiązać na odległość, jakiekolwiek sugestie mogą być niebezpieczne w skutkach.  Tylko trener doświadczony w pracy z agresywnymi psami może pomóc. Na miejscu, nie na odległość. Fatalne, że z dokumentacji schroniska nie ma jak dowiedzieć się, czy to był pies na pół dziki, czy porzucony - nawet "właściciel" może przyprowadzić psa do schronu i powiedzieć, że znalazł uwiązanego do drzewa. Koszt pracy trenera - specjalisty od psów trudnych -  z jednym psem, przejętym pod całodobową opiekę, jest niestety szalenie trudny do udźwignięcia. Wydawało mi się na fotkach ze schronu, że Marcel był niejako "pod opieką" rudego psa. Ale wtedy powinien by jakoś szukać drugiego psiego opiekuna, a zdaje się, nie znalazł takiego do tej pory.

   

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, mari23 napisał:

Pytała o niego rodzina z 8-letnią dziewczynką, z Wrocławia.

We Wrocławiu są dobre psie szkoły. Kwestia, na ile dojrzała  emocjonalnie jest ta 8-latka, na ile jest w stanie zaakceptować nie Tulisia-psa wspaniałego, dzielnego, którym można pochwalić przed koleżankami, ale Tulisia-strachulca, którego trzeba bronic. Gdyby Tuliś trafił do Krakowa - na pewno pomogę za free.On nie jest skrajnie lękliwy, nie chowa się w kąt przed znajomym człowiekiem, teraz mógł mu dojść szok hormonalny po sterylce. Czyli do odpracowania.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, mari23 napisał:

Poniżej Tuliś z Tiną....oni do adopcji powinni iść w dwupaku ;) 

A ja myślałam, że Tina ma domek :( 

Może spróbujmy na razie Tulisiowi poszukać domu bez małych dzieci, tzn. bez dzieci poniżej 13, 14letniego roku życia? 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, mari23 napisał:

Tulisiek ma dom - pani z 20-letnim synem - studentem, obecnie oboje w domu "na zdalnym".

Smutno mi, ale zdjęcie z domku jest z uśmiechem Tulisia, będzie u nich szczęśliwy...

Ale super wiadomość, wiem Marysiu, że Ci smutno, znam ten ból. Najważniejsze, aby Tulis był szczęśliwy, czego z całego serca mu życzę 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Gabi79 napisał:

Ale super wiadomość, wiem Marysiu, że Ci smutno, znam ten ból. Najważniejsze, aby Tulis był szczęśliwy, czego z całego serca mu życzę 

Bardzo chciałam nie oddawać Tulisia, bardzo.... ale przez swój egoizm nie mogę pozbawiać go szansy na bycie ukochanym jedynakiem. Przepłakałam wczoraj cały wieczór.... ale Tulis szczęśliwy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tina smutna, ja smutna....ale Tuliś szczęśliwy! Dostałam filmik, jak Tulis pięknie biega za piłeczką - ma super domek z zacisznym ogrodem i wspaniałych ludzi - i choć mi smutno, pusto bez niego, to jednak się cieszę, że jest szczęśliwym jedynakiem. Nie potrafię wstawiać filmików niestety :(

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • mari23 changed the title to Śliczny, rudy, kudłaty - czemu trafił za kraty ? Już zdrowy, pojechał do najlepszego DS :)
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...