Jump to content
Dogomania

Śliczny, rudy, kudłaty - czemu trafił za kraty ? Już zdrowy, pojechał do najlepszego DS :)


mari23

Recommended Posts

3 minuty temu, mari23 napisał:

mam nadzieję, że już jelita będą pracowały dla samego tylko Tulisia.

Przydałoby mu się coś na poprawę funkcjonowania jelit. Nie pamiętam jak to się nazywa, ale wiem, że jest lek na pomoc dla jelit.

Link to comment
Share on other sites

Tuliś prosi....o głaskanie oczywiście :)

IMG-20210223-WA0008.jpg

Na Odrę patrzy, jak zahipnotyzowany, od pierwszego dnia bardzo go ciekawi nurt i plusk wody :) a to długie, jasne "coś" w wodzie to podcięte przez bobry drzewo rzeka "ukradła" z jakiejś tamy ;)

IMG-20210225-WA0008.jpg

Na wprost - koryto Odry, po lewej - ujście "rzeki"  Średzka Woda i początek kanału portowego

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, mari23 napisał:

Taki całkiem malutki Tuliś nie jest :) jego "bliźniak" Pikuś waży 14 kg, przyznaję, że go trochę utuczyłam, ale Tuliś ze 12 kg ważyć by mógł, kości miednicy, żebra i kręgosłup ma tuż pod skórą.  Miał tasiemca, włosogłówkę i pewnie z tuzin innych lokatorów, po dwukrotnym odrobaczaniu ( 2 razy po 3 dni) mam nadzieję, że już jelita będą pracowały dla samego tylko Tulisia. On ma dobrą karmę ( Fitmin), tylko mało je, myślę, że to powoli się poprawi u niego, jak układ pokarmowy odzyska równowagę po robalach i ich toksynach.

Caluje tulisiam rudenka skarbenka z modlitwa za zdrowenka  ♡   ♡    ♡    ♡   ♡
Link to comment
Share on other sites

  • mari23 changed the title to Śliczny, rudy, kudłaty - czemu trafił za kraty ? Już w BDT - czekamy na wynik badania, a potem szukamy najlepszego DS :)
19 minut temu, mari23 napisał:

Na Odrę patrzy, jak zahipnotyzowany, od pierwszego dnia bardzo go ciekawi nurt i plusk wody :) a to długie, jasne "coś" w wodzie to podcięte przez bobry drzewo rzeka "ukradła" z jakiejś tamy ;)

IMG-20210225-WA0008.jpg

Na wprost - koryto Odry, po lewej - ujście "rzeki"  Średzka Woda i początek kanału portowego

W pięknym miejscu mieszkacie  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, elik napisał:

Przydałoby mu się coś na poprawę funkcjonowania jelit. Nie pamiętam jak to się nazywa, ale wiem, że jest lek na pomoc dla jelit.

To chyba nie jest kwestia poprawy funkcjonowania jelit, tam coś niedobrego się dzieje. Tuliś nie tylko nie ma apetytu, dzisiejsza koopa była znów luźniejsza, a na końcu krew. Do tego ewidentnie całe popołudnie miał mdłości, a przed chwilą zwymiotował nadtrawioną karmę, którą zjadł koło południa i to niedużo.  W poniedziałek idziemy ściągać szwy, badanie kału było oczywiście w planie, chyba poproszę o kolejną biochemię, może wyjaśni się, co mu dolega :(

3 godziny temu, elik napisał:

W pięknym miejscu mieszkacie  :)

oj, tak :) zimą z okna widzę Odrę, latem liście na krzewach zasłaniają, ale widzę kołujące orły bieliki, czaple i czarne bociany - po drugiej stronie Odry jest duży kompleks leśny "Odrzańskie łęgi" z niezwykłą fauną i florą:)

Charakterystyczny, rozpoznawalny na każdej mapie Polski i nawet z samolotu "zakręt" Odry w kształcie litery "U", a na samym dole tejże "litery" Malczyce, gdzie mieszkam i spaceruję z Tulisiem  ;) od nas Odra "skręca" do Lubiąża.

 

http://www.lubiaz.pl/turystyka/przyroda

natura2000.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, agat21 napisał:

Ależ Ci zazdroszczę Mari! Przepiękne miejsce :)

A Tuliś może ma zapalenie żołądka? Mój kiciul kiedyś miał, zaraz na samym początku jak do mnie trafił z piwnicy. Też wymiotował, miał wzdęty brzuszek. Jaki brzusio ma Tuliś?

Brzuszek nie jest wzdęty, zasnął teraz, chwile wcześniej zjadł i mam nadzieję, że tym razem zostanie mu to w żołądku. On niestety jest śmieciojadem, na spacerze muszę uważać, żeby czegoś nie zjadł, przedwczoraj tylko dzięki błyskawicznej reakcji nie połknął zasuszonej, martwej żaby, z pyska mu "wytrzepałam" ;) pilnuję na spacerach, żeby niczego nie zeżarł ;) Bardziej podejrzewam związek z pasożytami - może nie wszystkie obumarły, lub wylęgły się kolejne...albo toksyny wytwarzane przy ich obumieraniu podrażniły układ pokarmowy :(  

 

cec9e31c9a0b7d9d2054bf08ec22ff48_XL.jpg

A mieszkam tu:  widok z perspektywy orła bielika zza Odry (czyli naszego miejscowego pasjonata "droniarza"), obok dużego, jasnego betonowego nabrzeża widać zjazd nad Odrę (dawna przeprawa promowa, teraz slip), tam spacerujemy najczęściej, po lewej stronie kanału portowego widać stocznię rzeczną, po prawej pas zieleni i równoległa do kanału portowego  ulica, przy której jako pierwszy jest mój dom niewidoczny za kępą drzew :) i zakręt 90 stopni na równoległą do Odry ulicę, gdzie pracuję ;) mimo tego, że miejsce piękne, a wszędzie blisko - zwłaszcza do wetki, marzy mi się czasem "chata za wsią" daleko od ludzi :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O matunku  tulineczku 

 ciociun to trzeba na kazdenkim kroku patrzac dzien i noc 

 tak moja ukochana pipunia ktora juz w innym siwatuniu..za Mostkiem

zjadac pragnela i usilowala ...przez 14 ponad lat ...na kazdenkim kroku

trzymam  z calego serducha za tulisia  za zdrowko

 niechaj niechaj sie stanie wszystko dobrze bez wymiotow  bez bolu 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyśka) napisał:

Mieszkasz w rajskim miejscu, mari23 :)

A czy Tuliś dostaje coś osłonowo na jelita, jakiś probiotyk? 

Rajskie to by było, gdybym mieszkała na drugim brzegu Odry ;) :) ale nawet z tyloma psami bałabym się mieszkać w takiej "puszczy" ;) Po powodzi 1997, kiedy te lasy wiele tygodni były bardzo zalane ( u nas woda tylko do zakrętu doszła) niestety większość przepięknych, ogromnych dębów uschła, teraz las jest przerzedzony, serce się krajało na dochodzący zza rzeki odgłos pił i łoskot spadających suchych drzew :( Teraz niestety czasem nocą słychać strzały myśliwych :( :(

Własnie rozmawiałam z wetką, jej zdaniem to wciąż włosogłówka nie daje za wygraną, jutro zbada piesia i jego koopę po raz kolejny :) Probiotyk dostawał na początku, teraz już nie, ale pewnie od jutra znów będą tabletki.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Nadziejka napisał:

Kolczyki SERCA RÓŻOWE - 15mm - 6574120116 - oficjalne archiwum Allegro

tulam sciskam za rudunia cudnego i za braciszkowo calutenkie ruduniowe 

Rudasków u mnie sporo ;) Pikuś jest jak bliźniak Tulisia, tylko uszka trochę stojące, trzecia Morelka bardzo podobna. Rudy, tylko gładkowłosy jest też Misio Siwy Pysio i starunia spanielka Betty :) U Pirata z owczarkowatym umaszczeniem przy czarnym grzbiecie jasna sierść też ma sporo rudego, niektórzy mówią, że jest rudo-czarny ;). Rudego koloru dopatrzyć nie można się tylko u czarnych: głuchego Kajtusia, ślepków Kazana i Milusia oraz małej Tiny :) Czyli wynik -  6:4 :)

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, mari23 napisał:

Rudasków u mnie sporo ;) Pikuś jest jak bliźniak Tulisia, tylko uszka trochę stojące, trzecia Morelka bardzo podobna. Rudy, tylko gładkowłosy jest też Misio Siwy Pysio i starunia spanielka Betty :) U Pirata z owczarkowatym umaszczeniem przy czarnym grzbiecie jasna sierść też ma sporo rudego, niektórzy mówią, że jest rudo-czarny ;). Rudego koloru dopatrzyć nie można się tylko u czarnych: głuchego Kajtusia, ślepków Kazana i Milusia oraz małej Tiny :) Czyli wynik -  6:4 :)

To chyba czas żebyś pokazała całą sforę  :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2021 o 19:42, mari23 napisał:

Mam rudą Morelkę, byłaby owocowa para :)

Tylko Morelcia to takie "dziecko specjalnej troski" ;) bardzo lubię to jej zdjęcie, oddaje całą Morelkową osobowość :)

IMG-20200830-WA0008.jpg

Spiszę wszystkie propozycje i poproszę o wybór moją Kasieńkę :)

 

Dnia 10.02.2021 o 20:54, mari23 napisał:

To prawda, uroczy :) słabość do takich psiaków chyba mi już na zawsze zostanie...

Kiedy kilka lat temu przyjechał do mnie z Wojtyszek Pikuś i Ulv wysiadła z nim z samochodu, piesio spojrzał na mnie...a ja w płacz.... to było w 2012, nie tak długo po śmierci Kilerka[*]

I został Pikunio z nami, wprawdzie znalazł dom, ale po pół roku wrócił z adopcji (uciekał pani bez przerwy i latał bezpańsko, więc zabrałam prosto z ulicy.) Z powodu jego nawyku uciekania mam dwie furtki - taką "śluzę" :)

Pikuś.jpg

 

2 godziny temu, elik napisał:

To chyba czas żebyś pokazała całą sforę  :)

Morelka z Pikusiem już tu są ;)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Oba piękniste  :)

A kiedy reszta?

za dużo ich ;) ale po troszkę przedstawię Tulisiowoą kompanię ;)

od lewej: głuchy,ślepy i łobuz czyli Kajtuś, Miluś i Tina :)

SAVE_20201024_205044.jpg

rude, stare, uparte czyli Betty :)

IMG-20201101-WA0015 (Kopiowanie).jpg

rude, stare, zakapior czyli Misio podczas "polowania na wróble" ;) to pies po zmarłych sąsiadach

IMG-20201129-WA0023 (Copy).jpg

rude Pikuś i Morelka już były, więc...znów czarne ;) niewidomy Kazanek (po usunięciu wielkiego nowotworu jąder)

1355367103_IMG-20200606-WA0009(1).jpg.9a33cf1e0feaa1da318f3f6587fdeda3.jpg

i rudo-czarne czyli stary, jednouchy Pirat

IMG-20201122-WA0019 (Copy).jpg

ponieważ zaglądają tu wspaniałe osoby, zapraszam na wątek i proszę o pomoc dla tego biedaka:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wizyta w gabinecie za nami, czekamy na wyniki badania kału. Tuliś ma zdjęte szwy ( ależ płakał ! ;)). Dostał antybiotyk na stan zapalny jelit i probiotyk osłonowo, w czwartek rano mamy być w gabinecie.

Tulisiek oczywiście koniecznie chciał wszystkich przywitać, do małego szczeniaczka w typie jack russela, który "groźnie" poszczekiwał Tuliś...czołgał się merdając ogonem :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Bardzo piękne i liczne  :)
Śliczne piesionki, a wszystkie po przejściach  :(

Każde z nich to odrębna, smutna historia....gdybym miała więcej czasu - mogłabym napisać wzruszającą książkę i o  tej dziesiątce, i o prawie 150 innych, które albo domy znalazły, albo do ostatniego tchnienia byłam przy nich...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...